Alternatywa dla BF Goodrich AT ?

Moderator: luk4s7

paziu
Posty: 42
Rejestracja: 05 sty 2009, 20:38
Auto: Hilux '08 2.5 D4D
Kontakt:

Alternatywa dla BF Goodrich AT ?

Post autor: paziu »

Witam,

Wiosna już prawie zawitała, ostatnie śniegi topnieją - trzbea zmienić laczki z zimowych na letnie. Przeznaczenie szosa/teren górski mniej więcej w stosunku 59/41 % Myślę o BF Goodrich AT, bo nic innego nie przychodzi mi do głowy, a to sprawdzona opona i z tego co czytałem wytrzymała i można na niej pojeźdić całkiem długo. Pytanie tylko, czy nie ma jakiejś alternatywy dla BF AT, jakiejś nowszej konstrukcji w zbliżonej cenie? I oczywiście w miarę dostępnej, bo nie będę czekał 2 miesiące ;)

PS. na felgę 15 ten rozmiar jest ok do hila 09' - 30x9,5R15?

KubaG
Posty: 138
Rejestracja: 06 lut 2010, 13:30
Auto: Hilux D4d 2006 :)
Kontakt:

Re: Alternatywa dla BF Goodrich AT ?

Post autor: KubaG »

Rozmiar ok, ale 31/10.5/15 jeszcze bardziej OK :-)
Może Goodyear Duratrac?

paziu
Posty: 42
Rejestracja: 05 sty 2009, 20:38
Auto: Hilux '08 2.5 D4D
Kontakt:

Re: Alternatywa dla BF Goodrich AT ?

Post autor: paziu »

Kuba

A Ty na czym jeździsz ? Przeznaczenie podobne jak u Ciebie - szosa + w teren za dzikiem :) Zastanawiam się jak BFG AT radzą sobie w hiluxie na mokrym asfalcie, bo wiadomo dupa lekka...

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Alternatywa dla BF Goodrich AT ?

Post autor: Kwieczor »

paziu pisze:Kuba

A Ty na czym jeździsz ? Przeznaczenie podobne jak u Ciebie - szosa + w teren za dzikiem :) Zastanawiam się jak BFG AT radzą sobie w hiluxie na mokrym asfalcie, bo wiadomo dupa lekka...
Norrick przejechał już parę tysi na BFG AT - może On skrobnie słówko?
ja miałem te opony na Pajero i sobie dość chwaliłem, jak miały ponad 50% bieżnika to i zimę obskoczyły. Na mokrym oczywiście lekko jeździły, ale nie bardziej, niż salonowe Dualery na Hilu.
Z alternatyw z tego, co od tutaj ludzie piszą wypada najlepiej Duratrac.

PePe
Posty: 675
Rejestracja: 22 mar 2010, 18:50
Auto: Gx470 , Hdj80 , AutoLaweta 24h do us?ug , discovery 1
Kontakt:

Re: Alternatywa dla BF Goodrich AT ?

Post autor: PePe »

przeczytaj dział o goodyearach wrangelrach duratrac miałem na 80tce i były super :)

paziu
Posty: 42
Rejestracja: 05 sty 2009, 20:38
Auto: Hilux '08 2.5 D4D
Kontakt:

Re: Alternatywa dla BF Goodrich AT ?

Post autor: paziu »

Duratrac to chyba trochę więcej niż AT, wydaje mi się że coś pomiędzy AT/MT ale.... podoba mi się ta opona :D Jak radzi sobie na asfalcie suchy i mokrym ? jak by nie patrzeć, hilux ma lekką dupę, a w lecie na asfalcie napęd tylko na tył. Gdzie ją w ogóle kupić ??

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Alternatywa dla BF Goodrich AT ?

Post autor: milczacy »

paziu pisze: I oczywiście w miarę dostępnej, bo nie będę czekał 2 miesiące ;)
to tego kryterium nie spełnia Duratrac ...

Awatar użytkownika
oskar
Posty: 437
Rejestracja: 06 lut 2010, 16:33
Auto: KDJ95'02
Kontakt:

Re: Alternatywa dla BF Goodrich AT ?

Post autor: oskar »

No z dostępnością Duratraców jest kiepsko, miałem je brać ale ich nigdzie nie było, więc wziąłem za opiniami Kylona, Tadeo i kilku innych Yokohama Geolandar AT-S i jestem zadowolony :D .

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Alternatywa dla BF Goodrich AT ?

Post autor: Kwieczor »

milczacy pisze:
paziu pisze: I oczywiście w miarę dostępnej, bo nie będę czekał 2 miesiące ;)
to tego kryterium nie spełnia Duratrac ...
- tego kryterium nie spełnia też BFG AT - rozmiar 31/10,5R15 od ręki nie ma nikt (polski oddział Michelina podobno ich nie sprowadził), niektórzy sprowadzają indywidualnie ale wtedy ceny wahają się między 550 a 750 za sztukę.
stąd mój zakup KM2 - jak się nie ma co się chciało, ma się to co operatywny sprzedawca zdecydowanie zarekomenduje ;)

paziu
Posty: 42
Rejestracja: 05 sty 2009, 20:38
Auto: Hilux '08 2.5 D4D
Kontakt:

Re: Alternatywa dla BF Goodrich AT ?

Post autor: paziu »

kurcze szkoda z tym duratrack'iem, bo podoba mi się ta oponka. W innych rozmiarach da się kupić, ale w 31x10.5R15 jest ciężko, jeśli ma producent to będą w 4 dni, czekam na odpowiedź z firmy orzeł czy jest szansa je dostać.

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Alternatywa dla BF Goodrich AT ?

Post autor: Kames »

Obrazek
Istnieje jeszcze bridgestone DUELER 694 zacna oponka cena około 550

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Alternatywa dla BF Goodrich AT ?

Post autor: MaxLux »

Kamesku a ten dueler to robi - czy "robi" na prezentacji jak "slideware" ??

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Alternatywa dla BF Goodrich AT ?

Post autor: Kames »

MaxLux pisze:Kamesku a ten dueler to robi - czy "robi" na prezentacji jak "slideware" ??
No własnie dla lesnika fajna oponka ,w błotko to juz inna sprawa ,ale jak na codzien to mysle ze zamiasy all teraina no cóz czas pokaze :wink:

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Alternatywa dla BF Goodrich AT ?

Post autor: Norick »

Kwieczor pisze:
paziu pisze:Kuba

A Ty na czym jeździsz ? Przeznaczenie podobne jak u Ciebie - szosa + w teren za dzikiem :) Zastanawiam się jak BFG AT radzą sobie w hiluxie na mokrym asfalcie, bo wiadomo dupa lekka...
Norrick przejechał już parę tysi na BFG AT - może On skrobnie słówko?
ja miałem te opony na Pajero i sobie dość chwaliłem, jak miały ponad 50% bieżnika to i zimę obskoczyły. Na mokrym oczywiście lekko jeździły, ale nie bardziej, niż salonowe Dualery na Hilu.
Z alternatyw z tego, co od tutaj ludzie piszą wypada najlepiej Duratrac.
Wow znów zostałem wywołany do tablicy i robię za eksperta.( buahahah)..ale prawdą to nie jest
Znalazłem ten post przypadkiem to się dopiszę
Tyle że ja mam co innego w moście i trochę mnie mnie rzuca ( po zmianie bebechów gruchy) zaobserwowałem że szybciej pokonuje ten sam zakręt i nie ma tendencji do uślizgów. Tej zimy nic nie wkładałem na pakę a i tak mi się jeździło lepiej niźli z fabrycznym LSD. Nic nie mogę twierdzić na pewno ale.. nastepne gumy tez kupie takie same.Ogólnie jesli chodzi o mieszanki i ich twardnienie w zimie to chyba nie jest do końca prawda. Współczesne mieszaniny gumowe zachowują odpowiednią sprawność w skalach od -30+30 i ja nie mam zamiaru używac zimówek
( które zawsze są lepsze od uniwersalnych gum). Ale jak kiedyś wspomniałem ilu kierowców takie doświadczenia i tak każdy musi sam dojść do pewnych spostrzeżeń. Na sniegu spisują sie nie najgorzej, w błocie kiepsko chyba że z kamienistym podłożem, dobrze wspinają sie po kamieniach i tak samo radzą sobie na piachu. I to dla mnie wystarcza by uznać je za uniwersalne kierpce. I niekoniecznie uważam że należy szukac innej alternatywy, chyba że ktoś przetestował iles typów i ma miarodajne opine. W błocko mam oczywiście inne
Acha wcale nie uzurpuje sobie by robić za jakiegokolwiek guru moje opinie zawsze są jak najbardziej subiektywne i nie należy ich uważać za jakiekolwiek wiążace wskazówki :roll:

ODPOWIEDZ