Opony AT - jako całoroczne.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
marcinvvv
Posty: 460
Rejestracja: 22 sie 2010, 03:57
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Opony AT - jako całoroczne.

Post autor: marcinvvv »

Kwieczor pisze: Podobają mi się też na tzw oko poniższe MT
31/10,5R15 MT KUMHO KL-71
- al tu się boję błyskawicznej ścieralności na czarnym i że są głośne...
mam je na patrolu. w porownaniu do at bardzo glosne i nie robia wogole na sniegu

Awatar użytkownika
grzes
Posty: 306
Rejestracja: 12 lis 2008, 20:12
Auto: Y61 GU4
Kontakt:

Re: Opony AT - jako całoroczne.

Post autor: grzes »

KubaG pisze:To fakt - u nas raczej nikt na to pytanie nie odpowie.
Jedyne wyjście to szukać na forach amerykańskich - był nawet ostatnio link gdzieś do takiego forum ...
Duratrac jest jak najbardziej opona calroczna i jeszcze w teren sie nada. Ma sniezynke wiec wszystkie normy przynajmniej prawne spelnia. W praktyce tez ok - na sniegu i w blocie....

jedyny mankament to dostepnosc

scieralnosc po 32 kkm jest wieksza niz BFG AT, ale niestety skoro mieszanka miekka to bedzie sie scierac i tyle...

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Opony AT - jako całoroczne.

Post autor: qberus »

Kwieczor pisze:tyle że jeszcze nikt się nie rozpisał, czy ona po czarnym znika, szybko, czy nie.
... też chodzi mi po głowie Duratrac, tylko chciałbym jakiś opinii o jego trwałości

Szukasz w złych miejscach :wink:

http://www.tacomaworld.com/forum/wheels ... tracs.html" onclick="window.open(this.href);return false; 46 stron, na pewno coś znajdziesz o trwałości :mrgreen:
Kwieczor pisze:... zakupy robię jeszcze w lutym a budżet mam max 500 PLN/szt
No to Duratrac nie jest raczej dla Ciebie :| Cena na pewno będzie wyższa a opony dostępne będą dopiero od marca i to raczej drugiej połowy.

Tequilll
Posty: 83
Rejestracja: 18 lut 2010, 10:43
Auto: Hilux 2006
Kontakt:

Re: Opony AT - jako całoroczne.

Post autor: Tequilll »

jest nowy AT'k na rynku...
General Grabber AT - ma zastąpić AT2
bieżnik wizualnie mniej agresywny...

Obrazek

http://www.agromax.pl/136647_215-65r16t ... at-fr.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Tequilll
Posty: 83
Rejestracja: 18 lut 2010, 10:43
Auto: Hilux 2006
Kontakt:

Re: Opony AT - jako całoroczne.

Post autor: Tequilll »

pierwsze wrażenia...31x10.5 R15 109Q (max 160km/h) - temp. otoczenia 24*C - ciśnienie 2.2 BARa
- bieżnik/klocki są dość elastyczne!
- ciche - przy 80/90km/h w hiluxie prawie nie słychać opon.
- moim zdaniem boki opony wydają się mało wytrzymałe/mocno elastyczne (spodziewałem się bardziej sztywnych boków) - (możliwe iż z racji słabego indeksu prędkości - im niższa dopuszczalna max. prędkość tym boki opon mniej sztywne) lecz seryjnie montowane w hiluxie bridgestone D689 HT boki mają równie elastyczne.
- wykonanie opony - jak w osobowych continentalach BDB
- na piachu ładnie robią

:)4 -> Wulkanizator mi wspominał abym uważał przez pierwsze 500km gdyż podobno opony tego typu (AT,MT) są pokryte dośc sporą warstwą silikonu - stąd przez pierwsze 500km na czarnym bywają śliskie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
grzes
Posty: 306
Rejestracja: 12 lis 2008, 20:12
Auto: Y61 GU4
Kontakt:

Re: Opony AT - jako całoroczne.

Post autor: grzes »

ciekawe jak beda robic w terenie ...?
i jak zima ...
mam wrazenie przynajmniej po zdjeciach ze bardziej cywilne niz takie BFG AT.

Tequilll
Posty: 83
Rejestracja: 18 lut 2010, 10:43
Auto: Hilux 2006
Kontakt:

Re: Opony AT - jako całoroczne.

Post autor: Tequilll »

zdam pełną relacje jak więcej doświadcze :)
Na suchym czarnym zachowują się bez zastrzeżeń.

estraad
Posty: 18
Rejestracja: 30 maja 2012, 15:54
Auto: VZJ95
Kontakt:

Re: Opony AT - jako całoroczne.

Post autor: estraad »

Witam,
trochę odświeżę wątek.
Próbuję znaleźć w sieci coś o Nokian Rotiiva AT - niestety niewiele tego. Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z tymi oponami, podobno całoroczne, ze "śnieżynką". Zastanawiam się jeszcze nad Yokohama G012 - o tej oponie w przeciwieństwie do Nokian napisano już wiele :)

Pozdrawiam.

gladki96
Posty: 20
Rejestracja: 03 mar 2011, 16:21
Auto: Rav4 III '06r. D-4d 136 HP
Kontakt:

Re: Opony AT - jako całoroczne.

Post autor: gladki96 »

Odkopuję temat, bo również potrzebuję opini o tych Nokiankach, to jak, jeździ na nich ktoś?

Awatar użytkownika
Emek
Posty: 472
Rejestracja: 10 paź 2012, 17:59
Auto: HZJ76,Yamaha SR500
Kontakt:

Re: Opony AT - jako całoroczne.

Post autor: Emek »

http://tiresbyweb.blogspot.com/2012/09/ ... -from.html" onclick="window.open(this.href);return false;

gladki96
Posty: 20
Rejestracja: 03 mar 2011, 16:21
Auto: Rav4 III '06r. D-4d 136 HP
Kontakt:

Re: Opony AT - jako całoroczne.

Post autor: gladki96 »

Dzięki :D

dohap
Posty: 317
Rejestracja: 09 kwie 2013, 18:38

Re: Opony AT - jako całoroczne.

Post autor: dohap »

Tez zastanawialem sie nad tymi oponami. Niestety nie maja sniezynki i ludzie z nokiana twierdza, ze mieszanka na europe jest typowo letnia czyli twarda. Podobno na us jest inna.
Wybralem toyo oc at i zobaczymy...
W drugim samochodzie pol zimy jezdzilem na GG AT2 a drugie pol na GG AT. Zdecydowanie moge polecic jedne i drugie, snieg, asfalt, bloto posniegowe, chociaz sniezynke maja tylko AT2.

bigi
Posty: 240
Rejestracja: 20 lut 2012, 20:15
Auto: KDJ 95
Kontakt:

Re: Opony AT - jako całoroczne.

Post autor: bigi »

Ja jako len.. wybralem latwodostepne BFG AT, maja snierzynke itp. W blocie to pomylka, rowki za waskie i raz dwa robia jako lyzwy - hamujac na glinie jedzie sie pod nieprzywidywalnymi katami czasem prosto w drzewo. Jednak na szutrze, lakach suchych piaskach i luznym sniegu sa OK. Na zakretach dobrze sie trzymaja drogi (na drugim aucie mam chinszczyzne caloroczna ktora lepiej trzyma ale jestem zadwowolony - poprzednio uzywalem MT). Po 15kkm widac juz lekkie zuzycie, choc wiekszoc km wykonana na dolach a nie na rownym asfalcie. Gdybym mial wybierac kolejny raz i tak wzialbym BFG - gruba guma, gwozdzie nie przebijaja.

Przemas
Posty: 24
Rejestracja: 22 cze 2012, 12:02
Auto: LC 125 2005 r.
Kontakt:

Re: Opony AT - jako całoroczne.

Post autor: Przemas »

czy ktoś może jeździł już na GG AT - tych nowych które weszły za AT2? może podzielić się wrażeniami?
na forum disco bardzo sobie chwalą te opony jako opony całoroczne dobrze spisujące się w śniegu.....

dohap
Posty: 317
Rejestracja: 09 kwie 2013, 18:38

Re: Opony AT - jako całoroczne.

Post autor: dohap »

GG AT rewelacja. 265/75, Przejechałem praktycznie cały rok na nich bardzo ciężkim samochodem. Lepsze niż poprzednik. Zdecydowanie lepiej niż bfg. Ciche na asfalcie, w błocie dają rade na tyle co mogą at. Zima - nie mam zastrzeżeń, na deszczu bez problemow. Duży zakres rozmiarów, niestety nie było na 18 wiec na drugi samochód kupiłem toyo. Jedyny zauważalny problem to straszna ilość drobnych kamyków w bieżniku.
Ostatnio zmieniony 21 paź 2013, 00:17 przez JaroFix, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: A polskie znaki to nie łaska?!

ODPOWIEDZ