dystansy jakosc

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

dystansy jakosc

Post autor: Kames »

mam pytanie odnosnie dystans. przykręcanych około 30 mm , czy ktos ,cos uzytkuje i jakiej marki -widziłem juz kupe chinskich poszczelanych po tygodniu jazdy :!:

Awatar użytkownika
estewes
Klubowicz
Posty: 1399
Rejestracja: 28 sie 2009, 19:30
Auto: HJ60 2H turbo
Kontakt:

Re: dystansy jakosc

Post autor: estewes »

Widzisz z tymi dystansami to trochę taka loteria.
Ja kupiłem z 4 lata temu dystanse do pajero +30mm jakiejś francuskiej firmy i było super,zero problemów a kumpel kupił oryginalne Eibach dwa razy droższe i posypał mu się przy podjeżdżaniu pod górę :? .

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Re: dystansy jakosc

Post autor: hashid »

kames76 pisze:mam pytanie odnosnie dystans. przykręcanych około 30 mm , czy ktos ,cos uzytkuje i jakiej marki -widziłem juz kupe chinskich poszczelanych po tygodniu jazdy :!:
Lex coś sprowadzał z usa

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: dystansy jakosc

Post autor: Kames »

chyba zakupie nowe fele z et minusowym bo widze ze nie ma przejawu radosci na wiesc o dystansach :wink:
a sprzedam dotychczasowe i telo :!:

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: dystansy jakosc

Post autor: MaxLux »

Ja mam (mialem) w rajdowce 40mm + fele z ET - robione u tokarza w skawinie wszystko jest gites po 2 latach i kilkudziesiecu rajdach ...

Jedyny problem to jak chcialem bebny wyczyscic to jest dodatkowe odkrecanie :evil:

Klucz tkwi we wlasciwym montazu / dokreceniu bo jakby cos puscilo :o

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1494
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: dystansy jakosc

Post autor: MariuszS »

MaxLux pisze:Ja mam (mialem) w rajdowce 40mm + fele z ET - robione u tokarza w skawinie wszystko jest gites po 2 latach i kilkudziesiecu rajdach ...
Klucz tkwi we wlasciwym montarzu / dokreceniu bo jakby cos puscilo :o
A drugi kluczyk tkwi w grubości... ;-)
Bo przy 40 mm, to dobry tokarz, znający się trochę na stopach alu, podoła.
Ale przy 30 mm, to już jest jazda po bandzie z wytrzymałością pomiędzy otworami. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8420
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: dystansy jakosc

Post autor: Rokfor32 »

Zawsze mogą być stalowe - wtedy co najwyżej szpilki sie pourywają jak ktoś czucia w łapkach nie ma ... :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: dystansy jakosc

Post autor: Kames »

MariuszS pisze:
MaxLux pisze:Ja mam (mialem) w rajdowce 40mm + fele z ET - robione u tokarza w skawinie wszystko jest gites po 2 latach i kilkudziesiecu rajdach ...
Klucz tkwi we wlasciwym montarzu / dokreceniu bo jakby cos puscilo :o
A drugi kluczyk tkwi w grubości... ;-)
Bo przy 40 mm, to dobry tokarz, znający się trochę na stopach alu, podoła.
Ale przy 30 mm, to już jest jazda po bandzie z wytrzymałością pomiędzy otworami. :mrgreen:
własnie wszystkie szczelały miedzy otworami, ludziska głowe mi suszyły ze koła nie wywazone i kierownicą szarpie, ja głupi nawywazałem sie kilkanascie razy, a tu nadworny tokarz przy dokrecaniu stwierdził pękniecie nie widzialne mormalnie , ale sie paru zdziwiło bo towar miał byc super markowy

onasz
Posty: 543
Rejestracja: 03 kwie 2009, 16:29
Auto: Chwilowo brak
Kontakt:

Re: dystansy jakosc

Post autor: onasz »

Ja mam coś takiego od 1,5 roku i jest wszystko OK.
http://moto.allegro.pl/dystanse-kol-6x1 ... 48475.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Może dla tego że jeżdżę delikatnie :wink: na małych kołach :mrgreen:

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: dystansy jakosc

Post autor: LEX »

Niestety musi być odpowiednia ilość materiału pomiędzy otworami. Dlatego też firma, od której brałem dystanse nie zgodziła się na wykonanie grubości poniżej 1.5" (ok.38mm). Dwa czy trzy cale- proszę bardzo, ale nie poniżej 1.5". Izzy ma je już chyba 3 lata i raczej samochodu nie oszczędza, a one mają się dobrze. U mnie też. Smutna wiadomość jest taka, że nie sprowadzam ich już, bo po prostu nie mam czasu tego załatwiać. No chyba, że znowu się znajdzie minimum 4 chętnych. Nie pytajcie o cenę, bo jej nie znam, ale poszukajcie na forum, bo był długi wątek o dystansach.

Awatar użytkownika
slawek
Posty: 359
Rejestracja: 07 lip 2008, 23:03
Auto: HDJ80, Gaz 67B Czapajew
Kontakt:

Re: dystansy jakosc

Post autor: slawek »

ja mam stalowe 30mm i śpię spokojnie ;-)

ODPOWIEDZ