Jakie opony polecilibyście ?

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Jakie opony polecilibyście ?

Post autor: Kames »

Rokfor32 pisze:Stary GY MTR to była bardzo fajna opona. Wymagała solidniejszego zakręcenia, żeby się oczyścić, ale nie była projektowana do błota, a na twarde nawierzchnie, i dzięki temu na czarnym spisywała się znakomicie (nie była śliska). Jak dla mnie to właśnie był taki typ pośredni - coś między A/T a ostrym M/T.

Niestety, podobnie jak KM1 jest nie do dostania (choć jak się nie mylę w kilku gumiarniach w Isla ciągle mają KM1 :roll: )

Ja będę niedługo stał przed tematem nowego zestawu opon, w rozmiarze 33 albo 35". Się poważnie zastanawiam nad Maxxisami Bighorn. Widziałem to w realu, przy tym rozmiarze ten bierznik wygląda bardzo zacnie i agresywnie, a Maxxis słynie z miękkich mieszanek. Ta oponka rokuje też ładną pracę na niskim ciśnieniu, co dla mnie jest dosyć istotne ... :wink:
pomysl nad kumho ventura bardzo fajna guma :wink:

robertus90
Posty: 7
Rejestracja: 09 wrz 2010, 18:14
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Jakie opony polecilibyście ?

Post autor: robertus90 »

Witam, wszystkich forumowiczów, wybaczcie że wcinam się w rozmowę, ale właśnie mam dylemat co do wyboru opon do Hiluxa 2006r. Rozmiar, który mnie interesuje to 265/70r15 albo 31x10,5r15 chcę je założyć na seryjne alufelgi.
Wytypowałem kilka modeli opon:
- GY DuraTrac 31x10,5r15
- General Grabber AT2 265/70r15
- BFG AT 31x10,5r15
Co polecacie spośród wytypowanych przeze mnie modeli i dlaczego? Może macie inne ciekawe propozycje? Napiszcie też jak możecie jakie są Wasze doświadczenia z tymi rozmiarami opon na seryjnej 15'' feldze w tym aucie bez przeróbek zawieszenia.
Z góry wielkie dzięki :mrgreen:

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: Jakie opony polecilibyście ?

Post autor: fobos »

Również witamy, udział w dyskusji nie wkurza, wkurza brak przywitania, a robimy to tu: http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f=33&t=24" onclick="window.open(this.href);return false;
Po dopełnieniu formalności, znacznie łatwiej uzyskać pomoc i odpowiedzi na nurtujące pytania.

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Jakie opony polecilibyście ?

Post autor: Kames »

robertus90 pisze:Witam, wszystkich forumowiczów, wybaczcie że wcinam się w rozmowę, ale właśnie mam dylemat co do wyboru opon do Hiluxa 2006r. Rozmiar, który mnie interesuje to 265/70r15 albo 31x10,5r15 chcę je założyć na seryjne alufelgi.
Wytypowałem kilka modeli opon:
- GY DuraTrac 31x10,5r15
- General Grabber AT2 265/70r15
- BFG AT 31x10,5r15
Co polecacie spośród wytypowanych przeze mnie modeli i dlaczego? Może macie inne ciekawe propozycje? Napiszcie też jak możecie jakie są Wasze doświadczenia z tymi rozmiarami opon na seryjnej 15'' feldze w tym aucie bez przeróbek zawieszenia.
Z góry wielkie dzięki :mrgreen:
Czesc jak dla mnie na takie wszędowozenie - all terain

Awatar użytkownika
cosi
Sąd Koleżeński
Posty: 653
Rejestracja: 02 lis 2008, 21:00
Auto: był Hilux'08
Kontakt:

Re: Jakie opony polecilibyście ?

Post autor: cosi »

Też tak myślałem ale zmądrzałem. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: Jakie opony polecilibyście ?

Post autor: Heniu »

kames76 pisze:
Addams pisze:tak jak pisze Heniu- zimą też jest lepiej. KM2 to świetna opona do turystyki, do błota KM1 była lepsza, ale nieznacznie
A mi skubana na eleganckim/ w znaczeniu ze nie wytułczone / zawieszeniu wyschodkowała tak na przodzie ze musiałem zdjąc w obawie czy to nie łozyska :!: wymienione 3000 km temu , w górach na trawie to prawie jajo zniosłem jak koledzy na all terainach jechali ,a mi samochód sciągało na boki na lekkim trawersie ,jednym zdaniem dupa nie dobry towar
Ja na swoich zrobiłem może z 5 tyś z czego ostatnio większość po asfalcie :oops: . Z ciekawości jak jest z tymi trawersami przejadę się w niedzielę i spróbuję nie walnąć boka :o . Panowie : NIE MA OPON UNIWERSALNYCH TERENOWYCH ! :wink: prosta zasada jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego, dla mnie to jest tak jak pisałem całkiem niezły kompromis pomiędzy AT a MT .

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Jakie opony polecilibyście ?

Post autor: Kwiatec »

ja mam założene bg mtkm2 od tej wiosny. przelot ok 30tyśkm. Jestem zadowolony. stosunek cena jakość ok. w porównaniu do poprzednika duuuużo cichsze na czarnym. stosunkowo małe zuzyce bieżnika po tylu kilometrach. jeżdze dużo po budowach i prawie co weekend po lasach i polach u się na wsi. baardzo dobre do takiego lekkiego użytku. żadnych uszkodzeń po jeżdżeniu po bruku. ładnie się oczyszczają z błota. miałem wcześniej mtr-y. głośność w trasie podobna ale w terenie mega porażka i pozatym nikły w oczach 8)

robertus90
Posty: 7
Rejestracja: 09 wrz 2010, 18:14
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Jakie opony polecilibyście ?

Post autor: robertus90 »

Jeszcze nie jestem pewien, ale chyba jednak kupię te GoodYear'y DuraTrac m.in. ze względu na nadchodzącą zimę, a ponoć na śniegu te opony są fenomenalne, oby...

Posiadam felgi 15x7JJ czy da się na nie założyć te oponki o rozmiarze 31x10,5r15 ??
I jeszcze raz zapytam czy do Hila z 2006r bez przeróbek zawieszenia da radę założyć taki komplet kół i nic nie będzie obcierać ?? Bo niestety nie mam gdzie spróbować włożyć takich kół i sprawdzić...

Jak nie będzie przeciwwskazań to mam nadzieję, że najpóźniej w przyszłym tygodniu będę śmigać na nowych gumach :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Jakie opony polecilibyście ?

Post autor: Kwiatec »

robertus90 pisze:Jeszcze nie jestem pewien, ale chyba jednak kupię te GoodYear'y DuraTrac m.in. ze względu na nadchodzącą zimę, a ponoć na śniegu te opony są fenomenalne, oby...
na śniegu to fenomenalne są zimówki i twierdzenie że są opony całoroczne jest przejawem totalnej głupoty i braku świadomości. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Jakie opony polecilibyście ?

Post autor: Kames »

dzis zakupiłem good&yeara mtr cevlara zabaczymy co to za ptica

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: Jakie opony polecilibyście ?

Post autor: Cobra »

Ja korzystałem z różnych opon.

Ja mam teraz Yokohamy Geolandar drugi już sezon i wiem że w zimę nie będę mieć problemu.

robertus90
Posty: 7
Rejestracja: 09 wrz 2010, 18:14
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Jakie opony polecilibyście ?

Post autor: robertus90 »

[/quote]
na śniegu to fenomenalne są zimówki i twierdzenie że są opony całoroczne jest przejawem totalnej głupoty i braku świadomości. :mrgreen:[/quote]

Widzę, że kolega Kwiatec czerpie satysfakcję z uszczypliwych uwag. Jeśli chodzi o w/w opony, to oceniam opinie o ich trakcji w warunkach zimowych na tle konkurencji, stąd użyłem słowa "fenomenalnie". Oczywiste natomiast jest, że te opony nie są klasycznymi zimówkami. Jeżdżę w teren także zimą i stąd mój wybór, bo tej zimy jak jeździłem na Blizzac'ach to nie dawały sobie rady momentami...

Brak świadomości i głupota wg mnie to brak wyobraźni za kierownicą i nieprzewidywanie sytuacji, które mogą zaistnieć na drodze gdy prowadzimy pojazd w danych warunkach. Natomiast brakiem kultury jest nazywanie w domyśle nieświadomym głupkiem osoby nie znając jej i danej sytuacji.
Reasumując, decydując się na taki zakup po prostu trzeba mieć świadomość jakie są właściwości danego ogumienia, możliwości techniczne pojazdu i w jakich warunkach zamierza się go eksploatować.
P.S. W drugim samochodzie zawsze zmieniam opony z letnich na zimówki i odwrotnie :mrgreen:

robertus90
Posty: 7
Rejestracja: 09 wrz 2010, 18:14
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Jakie opony polecilibyście ?

Post autor: robertus90 »

Słusznie, nie ma co brać do głowy :wink: Lepiej wrócić do tematu.

Może Ty Cobra jako fan terenówek Toyoty potrafiłbyś mi powiedzieć czy do nowego Hila na te seryjne felgi 15x7JJ mogę założyć oponę 31x10,5 i nie martwić się, że coś będzie mi obcierać przy skręcaniu?

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Jakie opony polecilibyście ?

Post autor: Kames »

Kwiatec pisze:
robertus90 pisze:Jeszcze nie jestem pewien, ale chyba jednak kupię te GoodYear'y DuraTrac m.in. ze względu na nadchodzącą zimę, a ponoć na śniegu te opony są fenomenalne, oby...
na śniegu to fenomenalne są zimówki i twierdzenie że są opony całoroczne jest przejawem totalnej głupoty i braku świadomości. :mrgreen:
Stwierdzenie słuszne i jedyne prawdziwe tu nie chodzi o poruszanie sie a o nornalną jazde i to bezpieczną na na mt zagapiony przejechałem swiatła, a drugim razem poltka na złom na krawacie ZAWLEKŁEM tak mu zapaliłem w dupe i całe szcescie ze nic mu sie nie stało z kregosłupem MOWA O KIEROWCY :|
Cobretti prosba jak piszemy to piszmy, ale nie osobowo :!: ja wiem ze nie kochasz Kwiatka ,a on ciebie ,ale bez wskazan to nie etyczne

Awatar użytkownika
cosi
Sąd Koleżeński
Posty: 653
Rejestracja: 02 lis 2008, 21:00
Auto: był Hilux'08
Kontakt:

Re: Jakie opony polecilibyście ?

Post autor: cosi »

robertus90 pisze:Słusznie, nie ma co brać do głowy :wink: Lepiej wrócić do tematu.

Może Ty Cobra jako fan terenówek Toyoty potrafiłbyś mi powiedzieć czy do nowego Hila na te seryjne felgi 15x7JJ mogę założyć oponę 31x10,5 i nie martwić się, że coś będzie mi obcierać przy skręcaniu?
Na seryjne alu 15" w hilu'08 sr5 wchodzą ww. gumy i nic nie trze.

ODPOWIEDZ