opony MT do j95

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
fuda
Klubowicz
Posty: 166
Rejestracja: 04 kwie 2007, 15:06
Auto: KZJ70 nieaktualny, GRJ120 nowa era
Kontakt:

Post autor: fuda »

przecież mówię że ładna.... :lol: a ty od razu z dywersją... co do MT to BF'ki to chyba najlepszy traf w ocenie cena/jakość

Kwiatec

Post autor: Kwiatec »

wiesz co gdybym miał je kupić po normalnej cennie pewnie bym nie zanabył, ale te mtry wyszły mnie taniej niż bf mt a pozatym są mniej mt niż mt ;)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

To żeby był już komplet informacji.
Fabryczny rozmiar opon w J9 na aluminiowych felgach to 265/70R16. Bez problemu można zakładać opony 265/75R16. Chyba najbardziej popularne. MT, AT nie powinny obcierać. Inaczej może sprawa wyglądać jeśli autko jest krzywe w wyniku dzwona (był taki przypadek). Tak samo na obcieranie opon o nadwozie może wpłynąć inne niż fabryczne ET felgi. Im mniejsze a później na minusie tym felga bardziej wychodzi na zewnątrz pojazdu. Zaczyna się przycierka na skręconych kołach o chlapacze a przy dodatkowej pracy zawieszenia na wybojach o blachę. Felga z dodatnim ET większym niż fabryczne może wpłynąć na obcieranie opony o górny wahacz lub inne elementy np. podczas maksymalnego skrętu koła. Po zamontowaniu zawieszenia np. OME nadal najbardziej optymalnym rozmiarem jest 265/75R16. Niektórzy zakładają 285/75R16 ale wymaga to zdjęcia chlapaczy, czasem podgęicia wewnętrznej części nadkola. Spore koło wpływa juz destrukcyjnie na i tak słabą przekładnię kierowniczą w tym samochodzie. Ileś czasu jeździ ale w końcu końcówki i przekładnia jest do regeneracji albo wymiany. Jak wiemy koszt nie jest mały.

Kwiatec

Post autor: Kwiatec »

czyli że co 265/75 rozwali mi przekładnie... przy tak niedużej różnicy w rozmierze mogę problema mieć.... kurde... zała wiadomość :oops:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Czytaj uważnie :wink: 285/75R16 jest sporawe.

Marcus
Posty: 126
Rejestracja: 17 lut 2008, 23:00
Auto: KZJ 95
Kontakt:

Post autor: Marcus »

Ile wynosi ET fabrycznej alufelgi?
Pytam bo na internetowych konfiguratorach całkiem różne wartości wychodzą.
A może koledzy zaproponują czy warto coś z tego zakupić:

http://www.felgi-opony.com/search.php?p ... 2&x=19&y=7

, bo w ASO za ordzinala to ze 2 tyÅ›. za sztukÄ™ chcieli :shock:

Kwiatec

Post autor: Kwiatec »

chyba u kylona taniej zakupisz.... albo uzywek oryginału poszukaj ale łatwo nie jest ja już lukam ok 2 michów ;)

Kwiatec

Post autor: Kwiatec »

zamontowane dyna helli :)
Obrazek

a tu panel sterowania:
Obrazek

a tu dodatkowe gniazda zapalniczki:
Obrazek

Awatar użytkownika
mlodyy
Klubowicz
Posty: 634
Rejestracja: 29 paź 2007, 13:58
Auto: Zuzanki 4x4 ;-) razem 8x8
Kontakt:

Post autor: mlodyy »

Kwiatec a jak umocowałeś halogeny do zderzaka.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Taa. Mnie sprzedał zapalniczki syfiaste a sobie montuje te fajne :twisted:

Kwiatec

Post autor: Kwiatec »

kylon pisze:Taa. Mnie sprzedał zapalniczki syfiaste a sobie montuje te fajne :twisted:
właśnie miałem dzwonić i zapytać czy nie chcesz ;) 2 nawet mieli u mnie na stanie :shock: czym bardzo mnie zadziwili jednocześnie w zachwyt wprawiająć ;)

Kwiatec

Post autor: Kwiatec »

mlodyy pisze:Kwiatec a jak umocowałeś halogeny do zderzaka.
no normalnie panocku... dziurki pod spodem płaskowniczek coby łatwo nie odpadły i bucy...

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Kwiatec pisze:
kylon pisze:Taa. Mnie sprzedał zapalniczki syfiaste a sobie montuje te fajne :twisted:
właśnie miałem dzwonić i zapytać czy nie chcesz ;) 2 nawet mieli u mnie na stanie :shock: czym bardzo mnie zadziwili jednocześnie w zachwyt wprawiająć ;)
Zabrać dla mnie poproszę :wink:

Awatar użytkownika
mlodyy
Klubowicz
Posty: 634
Rejestracja: 29 paź 2007, 13:58
Auto: Zuzanki 4x4 ;-) razem 8x8
Kontakt:

Post autor: mlodyy »

Kwiatec pisze:
mlodyy pisze:Kwiatec a jak umocowałeś halogeny do zderzaka.
no normalnie panocku... dziurki pod spodem płaskowniczek coby łatwo nie odpadły i bucy...
No właśnie tak kombinowałem coby zderzaka nie wiercić ale widzę, że się chyba nie da :(

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

A płaskowniczek przymocowany do ramy czy lata z parą halogenów na wybojach :?:

ODPOWIEDZ