Czy felgi od Hila pasują do Landa?

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Gladzio
Posty: 417
Rejestracja: 21 sie 2009, 12:14
Auto: Kiedy? by? LJ70 2LT 1992 r.
Kontakt:

Czy felgi od Hila pasują do Landa?

Post autor: Gladzio »

Chodzi o takie felgi oryginalne do Hilux'a produkowanego od 2005 do dziś:
http://www.allegro.pl/item871400763_fel ... hilux.html
Czy będą pasować do LJ70? Wiem że rozstaw śrub jest OK, nie wiem jak reszta parametrów...

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Czy felgi od Hila pasują do Landa?

Post autor: Kames »

Gladzio pisze:Chodzi o takie felgi oryginalne do Hilux'a produkowanego od 2005 do dziś:
http://www.allegro.pl/item871400763_fel ... hilux.html
Czy będą pasować do LJ70? Wiem że rozstaw śrub jest OK, nie wiem jak reszta parametrów...
wydaje mi sie ze moze byc problem z przodem, natury ze za duze et i bedzie ocierac, nie pamietam dokładnie jakie to było et ale bardzo zblizone to tego ze zdjecia -tył pasował a przód nie

Awatar użytkownika
Gladzio
Posty: 417
Rejestracja: 21 sie 2009, 12:14
Auto: Kiedy? by? LJ70 2LT 1992 r.
Kontakt:

Re: Czy felgi od Hila pasują do Landa?

Post autor: Gladzio »

Teraz mam oryginalną felgę która chyba ma ET 30 a te od Hila z tego co się na allegro doczytałem ET 45. Więc chyba lepiej nawet jak ET jest większe bo opona "wychodzi" bardziej poza obrys auta czyli ryzyko tarcia jest mniejsza - zgadza się?
Ciekawy jestem czy otwór centralny będzie pasować...??

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Czy felgi od Hila pasują do Landa?

Post autor: Kames »

Gladzio pisze:Teraz mam oryginalną felgę która chyba ma ET 30 a te od Hila z tego co się na allegro doczytałem ET 45. Więc chyba lepiej nawet jak ET jest większe bo opona "wychodzi" bardziej poza obrys auta czyli ryzyko tarcia jest mniejsza - zgadza się?
Ciekawy jestem czy otwór centralny będzie pasować...??
nie kochany uswiadamiam kolege ET im wieksze tym opona idzie do srodka a im mniejsze w kierunku minusa tym felga wychodzi na zewnątrz :wink: ,a otwór pasuje na bank

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8406
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Czy felgi od Hila pasują do Landa?

Post autor: Rokfor32 »

Dokładnie tak - im wyższe ET, tym bardziej płaszczyzna mocowania odsunięta na zewnątrz od osi felgi. ET minusowe oznacza przesunięcie do wewnątrz.

W przypadku dobierania felg lepiej po prostu zmierzyć (albo obliczyć) odległość od wewnętrznej krawędzi do płaszczyzny mocowania felgi. W przypadku J7 i hila ze sztywnym przodem max głębokość to ok. 85 mm. Głębsza będzie ocierać o końcówkę drążka kiery. Tak jest w przypadku felg 15". W przypadku 16" mogą być głębsze nawet ze 2 cm, bo końcówka drążka chowa się do wnętrza, i nie wchodzi w kolizję z rantem.

Awatar użytkownika
piter69A
Posty: 612
Rejestracja: 30 sty 2009, 14:48
Auto: HZJ-73, HDJ-100, 2xGAZ69
Kontakt:

Re: Czy felgi od Hila pasują do Landa?

Post autor: piter69A »

W przypadku tych felg nie tyle ET jest najważniejsze a otwór centralny. W Hilu, podobnie jak w innych japońskich wahachowcach felgi mają otwór centralny fi100 a do J7, J8, J6, J4 jak i Parcha musi być fi110.

Awatar użytkownika
Gladzio
Posty: 417
Rejestracja: 21 sie 2009, 12:14
Auto: Kiedy? by? LJ70 2LT 1992 r.
Kontakt:

Re: Czy felgi od Hila pasują do Landa?

Post autor: Gladzio »

Sprawdziłem sprawe głębiej i...: Oryginalna felga ma ET -20 lub -25 a felga od Hila +45 więce różnica duża bo ok 65 - 70 mm. Nawet dystans tego nie wyrówna...
Otwory wewnętrzne też się różnią: ok 106 mm jest w oryginalnej feldze a w Hiluxowej ok 114 ale to chyba nie byłby problem bo w Hiluxowej wg rysunku technicznego jest więcej a nie mniej...

Awatar użytkownika
RobertK.
Klubowicz
Posty: 544
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:04
Auto: 4 runner 2LT
Kontakt:

Re: Czy felgi od Hila pasują do Landa?

Post autor: RobertK. »

piter69A pisze:W przypadku tych felg nie tyle ET jest najważniejsze a otwór centralny. W Hilu, podobnie jak w innych japońskich wahachowcach felgi mają otwór centralny fi100 a do J7, J8, J6, J4 jak i Parcha musi być fi110.
Z tym otworem centralnym, to nie do końca tak.....gdzieś już było na forum
W terenówkach centrują felgę śruby, a nie otwór tak jak w osobowych.
Dobry wulkanizator ma specjalny przyrząd do mocowania w wyważarce właśnie za otwory pod śruby, a nie w otworze centralnym.....zupełnie inaczej jak w osobówkach.
Tak więc jeśli felga da się założyć nie ma to specjalnego znaczenia

Awatar użytkownika
Gladzio
Posty: 417
Rejestracja: 21 sie 2009, 12:14
Auto: Kiedy? by? LJ70 2LT 1992 r.
Kontakt:

Re: Czy felgi od Hila pasują do Landa?

Post autor: Gladzio »

No ogólnie wychodzi na to że felga wejdzie i na pierwszy rzut oka będzie pasowała jednak napewno będzie ocierała o bebechy od wewnętrznej strony - innymi słowy nie pasuje!

Awatar użytkownika
piter69A
Posty: 612
Rejestracja: 30 sty 2009, 14:48
Auto: HZJ-73, HDJ-100, 2xGAZ69
Kontakt:

Re: Czy felgi od Hila pasują do Landa?

Post autor: piter69A »

RobertK. pisze:
Z tym otworem centralnym, to nie do końca tak.....gdzieś już było na forum
W terenówkach centrują felgę śruby, a nie otwór tak jak w osobowych.
Dobry wulkanizator ma specjalny przyrząd do mocowania w wyważarce właśnie za otwory pod śruby, a nie w otworze centralnym.....zupełnie inaczej jak w osobówkach.
Tak więc jeśli felga da się założyć nie ma to specjalnego znaczenia
To wiadomo, że centrują śruby ale felga z mniejszym otworem centralnym jak ta od Hila czy od np. Terrano ma za mały otwór centralny i po prostu nie wchodzi.

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Czy felgi od Hila pasują do Landa?

Post autor: Kames »

hill ma 108 ,80 ma 108 ,90 ma 108 tylko nissan gr potrzebuje 111 uwaga w orginale :!:

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Czy felgi od Hila pasują do Landa?

Post autor: Kames »

piter69A pisze:
RobertK. pisze:
Z tym otworem centralnym, to nie do końca tak.....gdzieś już było na forum
W terenówkach centrują felgę śruby, a nie otwór tak jak w osobowych.
Dobry wulkanizator ma specjalny przyrząd do mocowania w wyważarce właśnie za otwory pod śruby, a nie w otworze centralnym.....zupełnie inaczej jak w osobówkach.
Tak więc jeśli felga da się założyć nie ma to specjalnego znaczenia
To wiadomo, że centrują śruby ale felga z mniejszym otworem centralnym jak ta od Hila czy od np. Terrano ma za mały otwór centralny i po prostu nie wchodzi.
terano 1 ma zły otwór bo ma 100 a dwójka 108 :wink:

miras_m
Posty: 23
Rejestracja: 07 wrz 2009, 11:12
Auto: LN108

Re: Czy felgi od Hila pasują do Landa?

Post autor: miras_m »

piter69A pisze:W Hilu, podobnie jak w innych japońskich wahachowcach felgi mają otwór centralny fi100 a do J7, J8, J6, J4 jak i Parcha musi być fi110.
Nie wiem jak w najnowszych hilach ale do starszych oryginalne felgi miały otwór na piastę fi 111mm, także kompatybilne z cruiserami.

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Czy felgi od Hila pasują do Landa?

Post autor: Kames »

miras_m pisze:
piter69A pisze:W Hilu, podobnie jak w innych japońskich wahachowcach felgi mają otwór centralny fi100 a do J7, J8, J6, J4 jak i Parcha musi być fi110.
Nie wiem jak w najnowszych hilach ale do starszych oryginalne felgi miały otwór na piastę fi 111mm, także kompatybilne z cruiserami.
racja :!:

Awatar użytkownika
Gladzio
Posty: 417
Rejestracja: 21 sie 2009, 12:14
Auto: Kiedy? by? LJ70 2LT 1992 r.
Kontakt:

Re: Czy felgi od Hila pasują do Landa?

Post autor: Gladzio »

A może wiecie od jakich innych modeli napewno będą pasowały 15' stalowe do LJ70?? LC90??

ODPOWIEDZ