Goodyear Duratrac

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
grzes
Posty: 306
Rejestracja: 12 lis 2008, 20:12
Auto: Y61 GU4
Kontakt:

Re: Goodyear Duratrac

Post autor: grzes »

Rafi pisze:A ktoś z Was ma porównanie tych opon do BFG AT? Szczególnie mnie interesuje właśnie błoto, bo że jest chyba dużo lepiej na asfalcie oraz ciszej to już doczytałem... ;)

Myślałem, żeby na wiosnę kupić do LC AT-ki BFG, ale ta opona wygląda ciekawiej...
Przywolany do tablicy sie odezywam :mrgreen:
We wszystkim co porownasz Duratrac jest lepszy, z wyjatkiem dostepnosci (teraz i tak jest lepiej) i ceny.
BFG moze zniesie wiekszy przebieg, choc u mnie Duratrac przejechal 55kkm i byl ok, ale za to na sniegu jest chyba najlepsza dostepna opona niezimowka.

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: Goodyear Duratrac

Post autor: Rafi »

Ok, dzięki, na wiosnę się wezmę za szukanie, nie spieszy mi się, bo mam jeszcze AT-ki zupełnie zdatne do jazdy, raczej się zestarzały niż wymagają wymiany ze względu na zużycie ;) A na zimę tylko zimówki, mam Grandtreki SJ6, które biją na głowę Bilzzaki, a te z kolei i tak są znacznie lepsze w zimowych warunack niż wszystko co zimówką nie jest... Zimą w teren jadę tylko jak jest śnieg, a poza tym jeżdżę głównie w trasie, więc raczej nie ma co kombinować.

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Goodyear Duratrac

Post autor: qberus »

Ja porównania nie mam bo to moje pierwsze AT/MT i biorąc pod uwagę ostatnie doświadczenia na drodze to raczej ostatnie. W zeszłym roku za wiele nie sprawdziłem bo śniegu było prawie nic, teraz jednak trochę sypnęło i widać dopiero jak spisują się na ośnieżonej drodze. A spisują się za...ście Obrazek, choć z pustą paką bez dopiętego przodu jeździć nadal się nie da.

Nadal polecam :wink:.

Awatar użytkownika
lander
Posty: 37
Rejestracja: 27 mar 2008, 13:12

Re: Goodyear Duratrac

Post autor: lander »

Ostatnio przejechałem na nich przez pół Polski w zimowych warunkach i powiem jedno - rewelka. Na drodze jedzie się bezpiecznie ale ich potencjał można docenić dopiero w terenie na głębokim śniegu. Samochód idzie jak burza i nic nie jest w stanie go zatrzymać.

Jeżeli jednak chcecie pojeździć po błotku na wiosnę to nie jest już tak rewelacyjnie. Opony pomimo agresywnego bieżnika szybko się zalepiają. W tych warunkach przydałyby się pewnie prawdziwe MT-ki.

Podsumowując są jednak bez porównania lepsze niż All-Terrain-y, które identycznie na błotku zmieniają się w slicki.
- bez porównania lepsze w zimę,
- zdecydowanie lepsze na drodze,
- są ciche, nie myślałem że aż tak ciche,
- nie zauważyłem większego spalania w porównaniu do szosówek, które były w komplecie od nowości.

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: Goodyear Duratrac

Post autor: Rafi »

Hmmm, cały czas się zastanawiam w takim razie. Szukam czegoś, co będzie robiło przy takiej turystyczno-terenowej jeździe, gdzie właśnie dużym jeśli nie największym problemem jest błoto. MT BFG są dla mnie za głośne, beznadziejne na mokrym asfalcie, ale mają tę zaletę, że robią w błocie. Badam rynek dalej, jak nic ciekawszego nie wymyślę, to pewnie będzie Duratrac.

A swoją drogą jeśli chodzi o zimowe opony to właśnie spędziłem miłe dni z nowym Rubiconem w górach, był na Nokian Hakkapeliitta LT, oczywiście bez kolca. I powiem, że na śnieg, w kopny śnieg, na breję śnieżną ta opona absolutnie wymiata. Nie wiem ile to kosztuje i jakie są rozmiary, ale super opona, nie miałem okazji porównać z Dunlopami Grandtrek w moim J9 i żałuję ;)

Awatar użytkownika
Emek
Posty: 472
Rejestracja: 10 paź 2012, 17:59
Auto: HZJ76,Yamaha SR500
Kontakt:

Re: Goodyear Duratrac

Post autor: Emek »

qberus pisze:Oponki fajne ale chyba z racji tego, że muszą być miękkie nie są zbyt grube i wytrzymałe. Mi się udało jedną wyeliminować :(. Przejazd przez duże kamienie pod śniegiem i albo nie wytrzymała albo było tam ukryte coś więcej.
Po tysiącach zachwytów jak to robią na mokrym czy na śniegu zaczynają pojawiać się argumenty podatności na uszkodzenia, które trafiło się qberusowi - słabe boki.Nie jestem ekspertem ale ten rodzaj uszkodzenia jest raczej nienaprawialny. Sam przymierzałem się do zakupu na wiosnę ale zaczynam mieć wątpliwości czy to dobry zakup pod kątem wyprawowym?
CutTire001.jpg
IMAG0180.jpg

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Goodyear Duratrac

Post autor: Kwieczor »

Pepe też swoją chyba skasował z boku o jakąś pierdołę...

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Goodyear Duratrac

Post autor: milczacy »

Dziwne zbiegi okoliczności. Zaczynam się cieszyć, że ich nie kupiłem :?

Awatar użytkownika
Emek
Posty: 472
Rejestracja: 10 paź 2012, 17:59
Auto: HZJ76,Yamaha SR500
Kontakt:

Re: Goodyear Duratrac

Post autor: Emek »

To chyba nie jest zbieg okoliczności ani przypadek. Najczęstsze uszkodzenia tej opony to takie właśnie.I parę stówek w plecy :(
DSCF0174.jpg

Awatar użytkownika
grzes
Posty: 306
Rejestracja: 12 lis 2008, 20:12
Auto: Y61 GU4
Kontakt:

Re: Goodyear Duratrac

Post autor: grzes »

kazdemu zdarzyc sie moze...
tylko tak patrze na dyskusje i jedno mnie zastanawia z calym szacunkiem dla wszystkich wypowiadajacych sie, ale kto ile na nich przejechal ?
ja je chwale i swa opinie oparlem na 55kkm w roznych warunkach, i zlapalem jednego normalnego kapcia.

to tak jak wsrod patrolowcow panuje przekonanie - wrecz religia ze silnik jest do d..y i musi wybuchnac...

Awatar użytkownika
lander
Posty: 37
Rejestracja: 27 mar 2008, 13:12

Re: Goodyear Duratrac

Post autor: lander »

Morel pisze:To chyba nie jest zbieg okoliczności ani przypadek. Najczęstsze uszkodzenia tej opony to takie właśnie.I parę stówek w plecy :(
DSCF0174.jpg
Spróbujcie reklamować to jako wadę produkcyjną. To nie jest normalne aby opona pękła w ten sposób.

Awatar użytkownika
grzes
Posty: 306
Rejestracja: 12 lis 2008, 20:12
Auto: Y61 GU4
Kontakt:

Re: Goodyear Duratrac

Post autor: grzes »

moze jakas seria trafila sie wadliwa... :| :roll: :roll:
jeszcze kwestia okolicznosci w jakich to sie stalo, bo jak ktos przybutowal na ostrych kamieniach oparty bokiem opony, to chyba kazda padnie...
:roll:

Awatar użytkownika
Maru123
Posty: 427
Rejestracja: 14 cze 2011, 14:34
Auto: KDJ95 02'
Kontakt:

Re: Goodyear Duratrac

Post autor: Maru123 »

odświeżam temat... trochę czasu minęło, czy ktoś zechciałby zdać jakiś raport z użytkowania duratracków? :D ciągle chodzą mi po głowie :wink:

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Goodyear Duratrac

Post autor: seburaj »

używać BfG... miliony much nie moga sie mylić :mrgreen:

Fazi
Posty: 474
Rejestracja: 31 maja 2009, 20:46
Auto: HJ61
Kontakt:

Re: Goodyear Duratrac

Post autor: Fazi »

bzzz bzzzz masz rację :mrgreen:

ODPOWIEDZ