Goodyear Duratrac

Moderator: luk4s7

PePe
Posty: 675
Rejestracja: 22 mar 2010, 18:50
Auto: Gx470 , Hdj80 , AutoLaweta 24h do us?ug , discovery 1
Kontakt:

Re: Goodyear Duratrac

Post autor: PePe »

od 2 tygodni jestem posiadaczem Duratrac'a w rozmiarze 285/75/r16 wcześniej bfg AT 275/70/r16
jak na razie jeżdżę tylko po ,błocie pośniegowym , lodzie , i mazi około 10cm błota podczas wjazdu pod górkę nadziałkę. opona radzi sobie super.tam gdzie w zimę w terenie musiałem na At-ku mocno się namęczyć zęby wjechać pod górkę do domu w śniegu 40cm. to teraz :wajcha na H , 1bieg i pod gore bez problemu a za drugim razem w połowie sie zatrzymałem i ruszyłem jak po sznurku . na totalnym lodzie samochód jedzie na pewno pewniej i bardziej tam gdzie ja chce , :). hamowanie tez o wiele lepsze co do błota i mazi dosyć nieźle się oczyszcza i mknie dalej .
polecam super oponka coś miedzy AT a MT

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Goodyear Duratrac

Post autor: qberus »

Trochę więcej w temacie http://www.tacomaworld.com/forum/wheels ... tracs.html" onclick="window.open(this.href);return false;. W skrócie 46 stron piania z zachwytu.

Szkoda, że oponki dostępne dopiero pod koniec marca :?

Awatar użytkownika
lander
Posty: 37
Rejestracja: 27 mar 2008, 13:12

Re: Goodyear Duratrac

Post autor: lander »

oskar pisze:Mam jeszcze pytanko jak na asfalcie suchym pracują i czy wyją jak duszę potępionych czy niczym kojący szum liści :D
Pytam bo szukam czegoś na cały rok (AT) i alternatywę ograniczyłem w sumie do Yokohamy AT, choć rozważałem jeszcze Toyo Open Country.

Mam je od kilku dni i jak na razie przetestowałem je wyłącznie na długiej trasie, na suchym czarnym asfalcie. Cholera, one są zupełnie ciche? Nie mam pojęcia jak to możliwe przy tak grubym bieżniku? Kiedyś jeździłem na BFG AT i wyraźnie szumiały nawet przy wolnej jeździe a te są po prostu ciche! Nie ma nawet tego szumu liści :-)
Dobrze się prowadzi także przy max dla nich prędkości - 160 km/h. Więcej nie próbowałem :-) Spalanie nie wzrosło, uff!

paziu
Posty: 42
Rejestracja: 05 sty 2009, 20:38
Auto: Hilux '08 2.5 D4D
Kontakt:

Re: Goodyear Duratrac

Post autor: paziu »

lander pisze:Mam je od kilku dni i jak na razie przetestowałem je wyłącznie na długiej trasie, na suchym czarnym asfalcie. Cholera, one są zupełnie ciche? Nie mam pojęcia jak to możliwe przy tak grubym bieżniku? Kiedyś jeździłem na BFG AT i wyraźnie szumiały nawet przy wolnej jeździe a te są po prostu ciche! Nie ma nawet tego szumu liści :-)
Dobrze się prowadzi także przy max dla nich prędkości - 160 km/h. Więcej nie próbowałem :-) Spalanie nie wzrosło, uff!
Jak sobie radzą na tym asfalcie? Jeździłeś po mokrym? Gdzie kupić te opony?
Ostatnio zmieniony 01 sty 2013, 15:48 przez Remiołek, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawiłem cytowanie.

Awatar użytkownika
lander
Posty: 37
Rejestracja: 27 mar 2008, 13:12

Re: Goodyear Duratrac

Post autor: lander »

paziu pisze:Jak sobie radzą na tym asfalcie? Jeździłeś po mokrym? Gdzie kupić te opony?
Wiosna szybko przyszła więc na na mokrym asfalcie jeszcze nie zdążyłem jeździć :-) Za to przetestowałem w błotku i niestety się konkretnie zaklejają. MT-ki to nie są. Mimo wszystko polecam jako uniwersalne opony.
Dostępne są w firmie Orzeł:
http://salon-opon.com/index.php?strona=opona&id=17238" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Goodyear Duratrac

Post autor: Kames »

no własnie pisze brak :mrgreen:

paziu
Posty: 42
Rejestracja: 05 sty 2009, 20:38
Auto: Hilux '08 2.5 D4D
Kontakt:

Re: Goodyear Duratrac

Post autor: paziu »

kames76 pisze:no własnie pisze brak :mrgreen:
A jest szansa żeby były w jakimś rozsądnym czasie, powiedzmy do miesiąca ?

Awatar użytkownika
lander
Posty: 37
Rejestracja: 27 mar 2008, 13:12

Re: Goodyear Duratrac

Post autor: lander »

paziu pisze:
kames76 pisze:no własnie pisze brak :mrgreen:
A jest szansa żeby były w jakimś rozsądnym czasie, powiedzmy do miesiąca ?
Sklepy internetowe nie trzymają na stanie drogich opon. Ja na dostawę czekałem ok tygodnia. Zadzwońcie i zapytajcie zamiast narzekać :-)

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Goodyear Duratrac

Post autor: qberus »

Oponki fajne ale chyba z racji tego, że muszą być miękkie nie są zbyt grube i wytrzymałe. Mi się udało jedną wyeliminować :(. Przejazd przez duże kamienie pod śniegiem i albo nie wytrzymała albo było tam ukryte coś więcej.

Obrazek

Obrazek

W kwestii dostępności nadal kicha. GoodYear Polska (przez pośrednika) - cena za szt 980,- zł i zerowa dostępność. Dziwne bo mieli uruchomić produkcję w Europie. Tam gdzie kupowałem za kupno jednej sztuki chcieli mi dodatkowo doliczyć 50zł do ceny sklepowej. Najtaniej wyszło na allegro i jak na razie wydaje się to być najlepsze źródło. Kilka osób mnie pytało o te opony więc z racji doświadczeń polecam rozważenie zakupu ze względu na nikłą podaż lub kupno od razu zapasu :|.

Maxv4
Posty: 42
Rejestracja: 07 wrz 2011, 23:08
Auto: Tacoma 4.0 TRD
Kontakt:

Re: Goodyear Duratrac

Post autor: Maxv4 »

qberus pisze:Oponki fajne ale chyba z racji tego, że muszą być miękkie nie są zbyt grube i wytrzyma :oops: łe. Mi się udało jedną wyeliminować :(. Przejazd przez duże kamienie pod śniegiem i albo nie wytrzymała albo było tam ukryte coś więcej.

W kwestii dostępności nadal kicha. GoodYear Polska (przez pośrednika) - cena za szt 980,- zł i zerowa dostępność. Dziwne bo mieli uruchomić produkcję w Europie. Tam gdzie kupowałem za kupno jednej sztuki chcieli mi dodatkowo doliczyć 50zł do ceny sklepowej. Najtaniej wyszło na allegro i jak na razie wydaje się to być najlepsze źródło. Kilka osób mnie pytało o te opony więc z racji doświadczeń polecam rozważenie zakupu ze względu na nikłą podaż lub kupno od razu zapasu :|.

Oponek nie ma w hurtowni, bo sa juz u mnie. :twisted:
Czekalem ze 3dni i mi przyslali
Od 3 tygodni mam juz na wozie i bardzo mnie ciesza.
Załączniki
2012-12-28 23.02.59-1.jpg

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Goodyear Duratrac

Post autor: kylon »

Opony są tylko faktycznie jak zaczyna się walka o każde 12 PLN to zaczyna ich brakować więc nie piszcie że ich nie ma tylko że są za drogie :mrgreen:

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Goodyear Duratrac

Post autor: qberus »

No cóż nie chodziło o 12 zł bo taką różnica d... bym sobie nie zawracał. Końcowo wyszło 220zł taniej. Na 1szt to raczej spora różnica :roll:.
Maxv4 pisze: Od 3 tygodni mam juz na wozie i bardzo mnie ciesza.
Poza radością posiadania jak wrażenia z jazdy?

Maxv4
Posty: 42
Rejestracja: 07 wrz 2011, 23:08
Auto: Tacoma 4.0 TRD
Kontakt:

Re: Goodyear Duratrac

Post autor: Maxv4 »

Maxv4 pisze: Od 3 tygodni mam juz na wozie i bardzo mnie ciesza.
qberus pisze:Poza radością posiadania jak wrażenia z jazdy?
W porównaniu do tego co miałem, to:
- kopnego piachu nie atakowałem, ale przy przejeździe przez budowlane błotko robią :twisted:
- na mokrym, zaśnieżonym asfalcie bardzo dobrze hamują. Na poprzednich ( to chyba fabrycznie założone opony ) abs włączał sie przy lekkim dotknięciu hamulca.
-i jak na taki bieżnik to są cichutkie.

Oczywiście pewnie na MT-kach będzie jeszcze lepiej w błotku, a na zimówkach na śniegu, ale naprawdę to dobry zakup.
Jak przejadę jeszcze kilka tyś. km poznam ich prawdziwe możliwosci.
Ostatnio zmieniony 10 sty 2013, 13:21 przez Remiołek, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Poprawiłem cytowanie.

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: Goodyear Duratrac

Post autor: Rafi »

A ktoś z Was ma porównanie tych opon do BFG AT? Szczególnie mnie interesuje właśnie błoto, bo że jest chyba dużo lepiej na asfalcie oraz ciszej to już doczytałem... ;)

Myślałem, żeby na wiosnę kupić do LC AT-ki BFG, ale ta opona wygląda ciekawiej...

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Goodyear Duratrac

Post autor: milczacy »

Rafi pisze:A ktoś z Was ma porównanie tych opon do BFG AT? Szczególnie mnie interesuje właśnie błoto, bo że jest chyba dużo lepiej na asfalcie oraz ciszej to już doczytałem... ;)

Myślałem, żeby na wiosnę kupić do LC AT-ki BFG, ale ta opona wygląda ciekawiej...
Porównanie na pewno ma grzes i qberus. W ogole się nie zastanawiaj, bierz Duratracki :)

ODPOWIEDZ