ET felgi do j90

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
aadamuss
Posty: 538
Rejestracja: 23 paź 2012, 23:26
Auto: Hdj 100
Kontakt:

Re: ET felgi do j90

Post autor: aadamuss »

Mam blizzaki i ostatnio zakładam je może na miesiąc w roku. W kolo komina jeżdżę w osobowych na Cross Climate i jest bardzo dobrze. Jedynie cross Climate jest dużo glosniejszy latem niż typowo letnie. Dotyczy to aut o ściśle określonym typie jazdy. Do jednego głównego auta trzymalbym się wersji zimówki na zimę letnie (at) na lato. pozdrAdam

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: ET felgi do j90

Post autor: sebastian44 »

waldek_BB pisze:to jeżeli czujecie różnicę między świeżym a a starym to chyba też czujecie różnicę między at i zimówką... czy nie?

zresztą - każdy jeździ na czym chce i za to bierze odpowiedzialność

wszystko to upraszczając - da się zimą jeździć na mt, at (i na letnich nawet co pokazała zima na wyspach ostatnio) ale część osób chce używać dedykowanego sprzętu do warunków i zimą używa zimówek

ps. czy jest tu jakiś user który jeżdżąc zimą na np. blizzakach (ja takie mam - zajebiste!) zmienił je na at twierdząc że at wystarczą?
Ja miałem zimówki w poprzedniej toyocie, własnie blizzaki. Fajne były, ale w nowy aucie zrobiłem dokładnie tak jak piszesz- zmieniłem na AT bo wystarczaja.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3385
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: ET felgi do j90

Post autor: luk4s7 »

Jak już wspomniałem wyżej, uważam że to dyskusja wyłącznie o subiektywnych odczuciach i koniec.
Każda rzecz jest albo niedoszacowana, albo w założeniach albo przeszacowana. Jeśli jednak profil użytkowania danej rzeczy odbiega od założeń konstruktora to albo coś się uszkodzi wcześniej albo nigdy. Tak samo z oponami. Zawodzą w skrajnych. Czyli jeśli jedziesz w błoto to nie na gładkich oponach od F1. Ale jeśli nie masz problemu z użyciem wyciągarki przez większość czasu to w czym problem?
Jeśli więc jeżdżę na AT zimą to jasne że na zimówkach będzie lepiej ale... w skrajnych warunkach. A jeśli takie występują ekstremalnie rzadko to można ten moment skompensować wolną i super ostrożną jazdą. Tak jak łańcuchy zakładam w odpowiednich warunkach, a nie jeżdżę na nich całą zimę bo śnieg. Ale przecież na łańcuchach najlepiej - nic się nie ślizgnie!

CrossClimat są super! Potwierdza to każdy kto je ma. Niestety do miejskiego auta mojej żony nie ma rozmiaru bo na pewno by na nim wyładowały.

Awatar użytkownika
waldek_BB
Klubowicz
Posty: 506
Rejestracja: 25 wrz 2013, 12:57
Auto: było: KZJ95
było: GV II 1.9 DDiS
jest: SX4 4x4 ... przynajmniej się nie psuje :)
Kontakt:

Re: ET felgi do j90

Post autor: waldek_BB »

sebastian44 pisze:
waldek_BB pisze:to jeżeli czujecie różnicę między świeżym a a starym to chyba też czujecie różnicę między at i zimówką... czy nie?

zresztą - każdy jeździ na czym chce i za to bierze odpowiedzialność

wszystko to upraszczając - da się zimą jeździć na mt, at (i na letnich nawet co pokazała zima na wyspach ostatnio) ale część osób chce używać dedykowanego sprzętu do warunków i zimą używa zimówek

ps. czy jest tu jakiś user który jeżdżąc zimą na np. blizzakach (ja takie mam - zajebiste!) zmienił je na at twierdząc że at wystarczą?
Ja miałem zimówki w poprzedniej toyocie, własnie blizzaki. Fajne były, ale w nowy aucie zrobiłem dokładnie tak jak piszesz- zmieniłem na AT bo wystarczaja.
sebastian - a na jakich oponach jeździłeś zimą J9? zimowych prawda? bo je miałeś... a w j12 ich niemasz - więc na nich nie jeździsz, a gdybyś miał?
gdybyś dostał w prezencie zimówki to byś sprzedał czy założył? lub dalej - gdybyś wiedział że z odpowiednią felgą (jak pokazał KALI) da się do 120 założyć 16 felgi i te zimówki które miałeś to dalej byś je sprzedał?

ps. wybaczcie - każdy sam decyduje czy chce wydać 2000 na dodatkowe koła czy na cokolwiek innego i w zależności podjętej decyzji tak ją uzasadnia - ja wydałem i nie żałuję i jeśli kogoś stać to polecam,

p2 chyba to wszystko o oponach można przenieść z tematu o et ;)

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: ET felgi do j90

Post autor: sebastian44 »

Miałem 3 komplety kół do J9 i juz wiecej nie chce powtarzać tego błędu. Wolę jeden uniwersalny zestaw ze wszystkimi jego ograniczeniami, przynajmniej nie mam bólu kiedy pojade gdzieś 3500 km na MT a tam zero błota albo wybiore się na majówkę z AT w góry a tu śniegu nawaliło po kolana. Lub całą zime czekam żeby sie przejechać w teren bo zimówki są tragiczne w błocie.

Czyli odpowiadając na pytanie- nie nie chce żadnych zimówek. Wystarczą mi dobrej klasy AT z oznaczeniem zimowym.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3385
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: ET felgi do j90

Post autor: luk4s7 »

sebastian44 pisze:Czyli odpowiadając na pytanie- nie nie chce żadnych zimówek. Wystarczą mi dobrej klasy AT z oznaczeniem zimowym.
Podpisuje się.

Dodam jeszcze że starzenie gumy jest nieuniknione i ma ogromny wpływ na skuteczność KAŻDEJ opony. Mając 3 komplety nawet po 10 latach przynajmniej 2 z nich miałyby bieżnik bliski nowemu. Jeśli ktoś chce na takim twardym kamieniu dalej jeździć to proszę. Ja nie chcę. Więc wyrzucam niezużytą oponę. Ale pewnie weźmie ją ktoś kto potem powie, że markowy AT’ek ch...y i nie robi. Jak ma robić jak twardy jak kamień?
Jeżdżę więc na nowych oponach i wymieniam co 5 lat. Kupuje najlepsze z możliwych bo to jedyne co mi daje, nomen omen, kontakt z ziemią Obrazek

mazmac
Posty: 56
Rejestracja: 13 kwie 2017, 23:03

Re: ET felgi do j90

Post autor: mazmac »

Ktoś przerabia temat czy felgi stalowe od j7 pasują do J95? Czy nie będzie coś obcierać?

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: ET felgi do j90

Post autor: sebastian44 »

Ja takie miałem, pasowały, ale polecam przymierzyć bo były różne typy.

mazmac
Posty: 56
Rejestracja: 13 kwie 2017, 23:03

Re: ET felgi do j90

Post autor: mazmac »

OK, dzięki za info

Rolin
Posty: 377
Rejestracja: 25 lis 2017, 09:27
Auto: J95 1KD-FTV
Kontakt:

Re: ET felgi do j90

Post autor: Rolin »

Odświeżę trochę temat, w jego pierwotnym zamyśle :) Czy ktoś może miał u siebie felgi 16x8 ET-20 przy oryginalnych poszerzeniach? Docelowo opony 265/75/16.

Awatar użytkownika
zombi
Posty: 704
Rejestracja: 17 mar 2014, 20:48
Auto: kzj95

Re: ET felgi do j90

Post autor: zombi »

Odgrzebię wątek bo jest tu sporo ogólnie o felgach do j9. Jeszcze jedno pytanie nie zawadzi.

Czy do ori felg j9 5o ramiennych można zahaczyć hilifta z typową przystawka do felg?

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: ET felgi do j90

Post autor: sebastian44 »

Trochę szkoda felgi ;) Poza tym po co chcesz to robić? Żeby cos podłożyć po koło? To nic nie daje.

Awatar użytkownika
zombi
Posty: 704
Rejestracja: 17 mar 2014, 20:48
Auto: kzj95

Re: ET felgi do j90

Post autor: zombi »

Pewnie, ze szkoda felgi i bez sensu - ale próbowałeś i da się?

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: ET felgi do j90

Post autor: sebastian44 »

Nie próbowałem ;) Hi lifta sprzedałem dawno temu, nie widzę zastosowania dla tego sprzętu...

Awatar użytkownika
Tomek92
Posty: 252
Rejestracja: 16 wrz 2018, 19:00
Auto: KDJ95 3.0 D4D
Kontakt:

Re: ET felgi do j90

Post autor: Tomek92 »

Po przeczytaniu kilku wątków o felgach i dystansach na forum doszedłem do wniosku, że chcę kupić nowe felgi. Czy możecie mi doradzić jakie parametry powinny mieć felgi do J95 z 2-calowym liftem OME i oponami w fabrycznym rozmiarze 265/70/R16, żeby auto stało nieco szerzej niż na fabrycznych felgach 3-ramiennych, ale jednocześnie nic nie obcierało i łożyska nie dostawały za mocno? W przyszłości prawdopodobnie zmienię opony na 265/75/R16, ale szerokość pozostanie taka sama.

Jakie felgi wybrać? Stalowe czy aluminiowe? Jakie ET? Jaka szerokość? Polecacie konkretne modele? Ktoś ma doświadczenie? Auto ma fabryczne plastikowe poszerzenia nadkoli.

ODPOWIEDZ