Opony General Grabber AT2

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Opony General Grabber AT2

Post autor: Pyrka »

Nabyłem dziś drogą kupna opony General Grabber AT2 i zamontowałem w 4Runner. Ze względu na to, że sprzęt jest wykorzystywany na codzień i "do miasta" na asfalty, i w błocie czy piachu, zainstalowałem rozmiar 225x75x15 a nie 31x10.50x15, które mi się podobają, ale pewnie w codziennym użytkowania skutkowałyby większym hałasem i zużyciem paliwa. Przy okazji szukania trafiłem na stronę http://www.offroaders.com/reviewbox/showcat.php?cat=3 z testami opon do aut 4x4. Na tle konkurencji oceny nie wypadają najgorzej, chociaż nie mam wyrobionego poglądu na rzetelność tego portalu. Testowanych opon jest dużo.

Będę się dzielił wrażeniami w trakcie użytkowania. Na razie lżej się skręca (poprzednie były szersze) ale są głośniejsze, co nie ma większego znaczenia bo i tak hałas w starym 4R dość znaczny.

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
michus
Posty: 20
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:42
Kontakt:

Re: Opony General Grabber AT2

Post autor: michus »

Też mam te Grabbery od przeszło roku i jestem bardzo zadowolony. Moim zdaniem to świetna alternatywa dla ateków Goodricha

Awatar użytkownika
Krzysztof
Posty: 329
Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:06
Auto: były HDJ80,HDJ100, Previa4x4, teraz Tundra 5.7v8
Kontakt:

Re: Opony General Grabber AT2

Post autor: Krzysztof »

Kumpel kupił te opony a ja kupiłem bf at, Moje i Jego były założone w terrankach rozmair 31'' Robiły podobnie na czarnym, śniegu, w syfie. Graber był tańszy w zakupie a pod względem przebiegów przy bf at dużo szybciej się zdzierał.

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Opony General Grabber AT2

Post autor: Pyrka »

O czerwca, jak pisałem wyżej, jeżdżę 4R na wymienionych w tytule Grabber-ach. Wrażenia zimowe mam niezwykle pozytywne zarówno pod względem sterowności jak i przyczepności. Od czasu założenia przejechałem około 12 tkm, jakoś specjalnie się nie zużyły. Być może to subiektywne odczucia, ale na zmarzniętej brei lepiej mi się jeździ niż na mokrym asfalcie. Pozwoliłem sobie skręcić wczoraj parę ujęć w drodze z chaty do sklepu (jechałem 2WD jak się okazało), przez cały rok oponki mają inne zadania - albo piach, albo błoto, albo śnieg, ze 70% przebiegu to asfalty. Jestem zadowolony i jako niskobudżetowe rozwiązanie polecam.

Filmik nie jest zajmujący, ale muzyka przednia :wink: http://www.youtube.com/watch?v=tH6t3hvSkYk

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: Opony General Grabber AT2

Post autor: Cobra »

Ja te oponki miałem w Nissanie navarze zrobiłem niby 45 tysi km i też było wszystko ok.....

Co prawda trochę spowolniły samochód i dodały spalania ale nie było tragedii... Tylko że wtedy General grabber był tańszy od BF AT o 200 zł na oponie :)

Teraz użytkuje w 70 tce Yokohamy te co ma Kylon i też bardzo fajnie;) ale nie ma co chwalić teściowej przed pochowaniem jej :P

ODPOWIEDZ