Nowa oponka BFGoodrich

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Nowa oponka BFGoodrich

Post autor: konus »

Jest bardzo dobrze i aż sam się dziwię że na śniegu ta opona jest tak dobra.
Potwierdza się tylko to że jest to chyba jedyny uniwersalny wybór na naszym rynku.

Awatar użytkownika
Krzysztof
Posty: 329
Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:06
Auto: były HDJ80,HDJ100, Previa4x4, teraz Tundra 5.7v8
Kontakt:

Re: Nowa oponka BFGoodrich

Post autor: Krzysztof »

Trzymam za slowo. Skoro daje rade w zimie to ubiore w nie moją Nyske bo bo 5 latach moje At się trochę stępily ale i tak dają rade. Mialem okazje jeździć na starym modelu MT w zimie i jest na ubitym zdecydowanie nie czujnie a mawet przejb.....

pablo200
Posty: 495
Rejestracja: 27 kwie 2009, 19:22
Auto: B6 4M
KZJ 95
Kontakt:

Re: Nowa oponka BFGoodrich

Post autor: pablo200 »

Czołgiem, Co sądzicie , potrzebuję oponek na lato i do zabawy ( w zimie mam zimówki) :wink: Cały sezon przejeździłem na AT i było ok. Myślałem na następny sezon o KM2. Interesi mnie jak jak ta opona robi na mokrym? Wózkiem normalnie małżowinak ma się przemieszcza i nie chciałbym się za bardzo stresić :lol: :lol: Dzięki za opinie.

Awatar użytkownika
Krzysztof
Posty: 329
Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:06
Auto: były HDJ80,HDJ100, Previa4x4, teraz Tundra 5.7v8
Kontakt:

Re: Nowa oponka BFGoodrich

Post autor: Krzysztof »

W jakich autach macie pozakladane mt km2 i pomykacie zimą?

Awatar użytkownika
tvg
Posty: 118
Rejestracja: 22 wrz 2009, 12:20
Auto: LJ73
Kontakt:

Re: Nowa oponka BFGoodrich

Post autor: tvg »

LJ73 2LT z tylu mam nowe KM2 mt 31x10.5 i daja rade, sniegi takie ze do kolan a zadko kiedy przod zapinam. Na przodzie za to AT yokohamy ktore sa totalnym nieporozumieniem i jak najszybciej zmieniam je tez na km2 mt.

Awatar użytkownika
cosi
Sąd Koleżeński
Posty: 653
Rejestracja: 02 lis 2008, 21:00
Auto: był Hilux'08
Kontakt:

Re: Nowa oponka BFGoodrich

Post autor: cosi »

Ja mam AT Yoko i nieporozumienie to to co piszesz.
Robią w zimie bardzo dobrze. Parkuję w zaspach (o nie teraz łatwo :mrgreen: ) i autko nawet nie stęknie przy wyjeżdżaniu.
Nie zakopałem się jeszcze, jazda bez poślizgu (chyba, że celowo), na asfalcie mokrym czy suchym czy zaśniezonym nie mam zadnych problemów to samo na wsi na polnych drogach co to pługa nie widziały.

Może pora założyć 4 IDENTYCZNE gumy?

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Nowa oponka BFGoodrich

Post autor: Kames »

u nas 265/75r16 w 90 i 305/70r16 w bj 71

Zbyszek
Posty: 557
Rejestracja: 29 maja 2007, 12:45
Auto: Hil,Grizzly, Rubicon, texas 490,GLA4 matic
Kontakt:

Re: Nowa oponka BFGoodrich

Post autor: Zbyszek »

Mam podobny problem jak Pablo. Dotychczas wystarczały mi opony AT a teraz chciałbym podobne ale na felgę 17 cali. Co jest teraz modne i na czym się jeździ w tym sezonie?

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Nowa oponka BFGoodrich

Post autor: konus »

Tu piszemy tylko o nowym MTeku BFG inne posty idą na śmietnik.

Nowym mtek lepiej się zachowuje na kałużach niż atek, mam założone je na 45 i na autostradzie w deszczu spokojnie te 120km/h jechaliśmy nie odczuwając niepokojących zachowań.

Nowy emtek nie nadaje się tylko na błoto.

Zbyszek
Posty: 557
Rejestracja: 29 maja 2007, 12:45
Auto: Hil,Grizzly, Rubicon, texas 490,GLA4 matic
Kontakt:

Re: Nowa oponka BFGoodrich

Post autor: Zbyszek »

Nawiązując do tytułu tematu czy jest jakaś nowa opona w klasie AT czy tego nowego MT ka można kupić na 17 cali?

Awatar użytkownika
drwyspa
Posty: 104
Rejestracja: 21 paź 2008, 14:41

Re: Nowa oponka BFGoodrich

Post autor: drwyspa »

Ja mam założonego KM2 265x75x16 w Nissanie Np300. Jestem z tej oponki bardzo zadowolony, a jeżdżę tym autkiem na co dzień i w teren.

pablo200
Posty: 495
Rejestracja: 27 kwie 2009, 19:22
Auto: B6 4M
KZJ 95
Kontakt:

Re: Nowa oponka BFGoodrich

Post autor: pablo200 »

konus pisze:Nowy emtek nie nadaje się tylko na błoto.
Ok, ale w porównaniu do AT i tak będzie lepszy??
Jeździłem na KM1 kumpla i wiem, że na mokrym to istne szleństwo :lol: Zastanawia mnie czy po KM2 można się spodziewać tego samego?

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Nowa oponka BFGoodrich

Post autor: Kames »

miom zdaniem km2 jest nieco lepiej przystosowany na mokry asfalt . pare kilometrów zrobiłem i sądze iz w niskiej temperat. i na mokrym w dodatku, oponka jak na oznaczenie mt sprawuje sie bardzo przyzwoicie 4+ :wink:

Awatar użytkownika
drwyspa
Posty: 104
Rejestracja: 21 paź 2008, 14:41

Re: Nowa oponka BFGoodrich

Post autor: drwyspa »

Jeździłem już chyba w prawie każdych warunkach i za każdym razem autko prowadzi się przyzwoicie. Bałem się szczególnie zimy. Słyszałem sporo o tym jak pikap potrafi zamiatać tyłem na śliskim, ale prawda jest taka, że przedni napęd dołączam bardzo rzadko. Tej zimy chyba tylko raz jechałem z pełnym napędem przez całą drogę. A na mokrym asfalcie w ogóle nie zauważyłem ślizgania się oponki. Ciężkie błoto i piach też przerabiałem i auto mnie nie zawiodło. Tak więc myślę, że to na prawdę znakomite rozwiązanie dla kogoś, kto potrzebuje wszechstronnej opony.

Zbyszek
Posty: 557
Rejestracja: 29 maja 2007, 12:45
Auto: Hil,Grizzly, Rubicon, texas 490,GLA4 matic
Kontakt:

Re: Nowa oponka BFGoodrich

Post autor: Zbyszek »

Zachęciliście mnie do zakupu takiej opony ale założę je do Hiluxa który odda niekoszernemu Goodyeary . Nie wiem tylko czy sa dostępne na 17 cali

ODPOWIEDZ