Wyważenie BF Goodrich AT

Moderator: luk4s7

Art
Posty: 162
Rejestracja: 06 paź 2008, 17:14
Auto: VZJ 95 & LPG
Kontakt:

Wyważenie BF Goodrich AT

Post autor: Art »

Kupiłem sobie komplet opon BF Goodrich AT. Załozyli, pojeździło się i po kilku tysiącach nagle zaczęło wibrowac przy prędkości 80-120 km/h. Ponowne wywazenie, różne ciśnienie - trochę lepiej, ale jak jadę i puszczam nogę z gazu to buczy w całej budzie jak złoto, i jakby po tarce jechać.
Czy to sprawka nichlujnych oponiarzy (nie wykluczone ,ze widzieli 1 raz takie opony), czy zaczyna cos się sypać w napędzie???

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Wyważenie BF Goodrich AT

Post autor: LEX »

Jeśli wibracje pojawiają się i znikają zależnie od dodawania gazu czy hamowania, to najprawdopodobniej jest to problem w napędzie... Luźne krzyżaki na wałach, niewyważony wał, zamontowany w niewłaściwy sposób (np źle złożony na wieloklinie i przez to nie wyważony).

Ewentualnie mogą też być luzy w końcówkach drążków, ale to prędzej podczas hamowania się uwidacznia.

A co do samego wyważania, to majstrów nie znam, ale wielu potrafi spaprać robotę, gdyż felgi terenowe często centrują się na śrubach a nie na otworze na piaście. Do tego potrzebne są wyważarki, które łapią za otwory na śruby a nie stożki zaciskające się na środku felgi. Na przykład firma Haweka ma takie wyważarki i chyba spece od kół ciężarowych je mają.

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Wyważenie BF Goodrich AT

Post autor: MaxLux »

A moze blotko od wewnetrznej strony felgi ladnie sie przykleilo i bije ...

Sa ponoc takie superanckie kueczki do wywazania, ktore sie wsypuje do opony i tam sobie same lataja i wywazaja kolo automatycznie wraz ze starciem opony

Zyzol
Posty: 347
Rejestracja: 20 gru 2007, 19:36
Auto: KDJ 95
J15
Kontakt:

Re: Wyważenie BF Goodrich AT

Post autor: Zyzol »

Miałem podobnie, po zmianie z zimówek na BFG AT i przejechaniu może 2kkm zaczęło telepać..z nasileniem przy 90-110.
pojechałem i ponownie wyważenie, z tego co widziałem to spore różnice się porobiły. Teraz jest o.k
czy sprawdzili wszystkie koła?

Art
Posty: 162
Rejestracja: 06 paź 2008, 17:14
Auto: VZJ 95 & LPG
Kontakt:

Re: Wyważenie BF Goodrich AT

Post autor: Art »

Dzieki za info.Mam wrazenie ,ze napęd mimo wszystko daje rade - czy miele w błocie, czy lece 150 nie ma problemów. Z resztą po rozmowie z kadrą mechaniczną :) wynika,ze w LC 95 raczej awarie napędu nie są częste (co mnie niezmiernie cieszy) i jest to temat zwiazany raczej z wywazeniem.

Kulki do opon to raczej sypie się do TIR'ów,natomiast koncepcja z centrowaniem na śrubach wydaję się rozsadna. Jak sobie pojeździłem to sprawa sie poprawiła. Dzisiaj jadac do roboty nawet zapomniełem o temacie. Niemniej pojade do warsztatu gdzie 4x4 nie jest nowością i powinno być dobrze. Jak nie będzie to przyjrzeć się będzie trzeba zawieszeniu i napędzie...

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Re: Wyważenie BF Goodrich AT

Post autor: Emu »

mam dokładnie ten sam problem. Jesli ktos wie gdzie jest zaklad, ktory umie wywazac kola terenowe, prosze o jakis kontakt.

Awatar użytkownika
wolf
Klubowicz
Posty: 828
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:47
Auto: Hilux, 69AM
Kontakt:

Re: Wyważenie BF Goodrich AT

Post autor: wolf »

cyt z W-wa4x4

Już kiedyś zapodawałem Pana Andrzeja w Lesznowoli (Piaseczno-Magdalenka) pomiedzy Ceregielą a Gminą - na zakręcie - trudno przeoczyc. Mieszka vis a vis - zrobi w sobotę. Radzi też sobie z duuuuzymi rozmiarami a u wiekszosci 18" to max.

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Wyważenie BF Goodrich AT

Post autor: czobi »

trasa lazienkowska/ skra 24h robia do 33"

Awatar użytkownika
margo
Klubowicz
Posty: 1784
Rejestracja: 28 sty 2008, 08:17
Auto: RJ73
Kontakt:

Re: Wyważenie BF Goodrich AT

Post autor: margo »

W Lesznowoli koło Urzędu gminy. Mały zakładzik. Tam robiłem swoje MT-ki a Bekon AT-ki jak już u nich był. U mnie moje MT-ki (31") robia OK.

Co do drgan to po ostatnich zabawach w blotku tak tez mialem, ale kilka razy fontanna na Swidrze i wszystko czyste łącznie z wnętrzem aparatu zapłonowego :mrgreen:

Aha kulki w oponach to kolega gors miał ale mówił ze słabo robią :|

ODPOWIEDZ