COOPER DISCOVERER STT PRO - jak się na tym jeździ?

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Templar
Posty: 989
Rejestracja: 18 lip 2012, 13:08
Auto: Hilux 2011 3.0
Kontakt:

COOPER DISCOVERER STT PRO - jak się na tym jeździ?

Post autor: Templar »

Trochę ludzi na tym jeździ, a opinii w sieci jakoś mało...
Warto wbijać w temat, jako alternatywa dla BFG MT?
Cenowo zachęcają. Z tego co znalazłem dramatu z poziomem hałasu nie ma. Bieżnik wygląda lepiej niż w KM2...
I jeszcze jedna rzecz- w sklepach występują w dwóch cenach (a czasami nawet w trzech, dla tego samego rocznika). Ktoś wie o co chodzi? Błąd sprzedawcy? Kody się tylko różnią.
KLIK1
KLIK2


Obrazek

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2127
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: COOPER DISCOVERER STT PRO - jak się na tym jeździ?

Post autor: plum76 »

Jezeli szukasz klasycznego MT to raczej słabe są. To jest agresywniejszy ATek.
Odległosci między kostkami male sa wiec w błocie to sie zatyka szybko. To okazjonalnego terenu to sie nadaje i do turystyki.
pawel

Awatar użytkownika
Templar
Posty: 989
Rejestracja: 18 lip 2012, 13:08
Auto: Hilux 2011 3.0
Kontakt:

Re: COOPER DISCOVERER STT PRO - jak się na tym jeździ?

Post autor: Templar »

Za klasycznego MTeka rozumiem BFG MT KM1.
KM2 sprawiła na mnie wrażenie nieco wykastrowanej KM1, bardziej na szutry niż błoto.
STT Pro wydaje mi się gdzieś pomiędzy, albo nawet bliżej MK1...
Simexów nie potrzebuje- wokół komina nie jeźdze.
Raczej właśnie turystyka, z możliwością przejścia gdzie AT KM2 już nie daje rady. No i żeby nie trzeba było robić trasy w ochronnikach słuchu...
Alternatywą wydają się jeszcze MT KM3, z nieco bardziej agresywnym bieżnikiem i fajnymi bokami jak w AT KM2, ale obecna cena jest o 500zł wyższa niż STT, więc pytanie czy warto...

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2505
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: COOPER DISCOVERER STT PRO - jak się na tym jeździ?

Post autor: kpeugeot »

widziałeś indeks prędkosci tych opon - do 110km/h

dziwny ten twoj rozmiar - mocno szerokie

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3385
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: COOPER DISCOVERER STT PRO - jak się na tym jeździ?

Post autor: luk4s7 »

Dla porządku dodam że BFG:
- KMx to MT
- KOx to AT

Awatar użytkownika
Templar
Posty: 989
Rejestracja: 18 lip 2012, 13:08
Auto: Hilux 2011 3.0
Kontakt:

Re: COOPER DISCOVERER STT PRO - jak się na tym jeździ?

Post autor: Templar »

Ta... zawsze mi się to KM z Ko miesza...

Z indeksem prędkości K faktycznie posys. Nie spodziewałem się że drogowy MTek będzie miał poniżej Q.

Czyli tak naprawdę nie ma zbyt dużego wyboru poniżej 900PLN... BFG KM2 których jakoś nie lubię.
Kumho MT już nie są dostępne.
Toyo Open Country to też około 1200PLN

Coś pominąłem nad czym warto by pomyśleć ?

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2127
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: COOPER DISCOVERER STT PRO - jak się na tym jeździ?

Post autor: plum76 »

General Grabber AT2 - byłem w Białorusi z Francem na tych oponach i fajnie to robi jak są szerokie.
Cooper S/T Maxx DISCOVERER to wygląda fajnie, ale nie znam opinii

poleciłbym ci te Federal Couragia MT ale przy 100km/h dzwięk jak z odrzutowca.

ja mam te na fj40 GoodYear Wrangler Duratra i ładnie wyglądają. W teren ciężki to średnie sa ale ładnie się prezentują.

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: COOPER DISCOVERER STT PRO - jak się na tym jeździ?

Post autor: rolkos »

Jest już nowe BFG KM3

Awatar użytkownika
Templar
Posty: 989
Rejestracja: 18 lip 2012, 13:08
Auto: Hilux 2011 3.0
Kontakt:

Re: COOPER DISCOVERER STT PRO - jak się na tym jeździ?

Post autor: Templar »

rolkos pisze:Jest już nowe BFG KM3
Są ale tylko teoretycznie na papierze...
Próbowałem już zamówić w kilku miejscach i nikt nie ma nawet informacji kiedy dostawa się pojawi...

Awatar użytkownika
Templar
Posty: 989
Rejestracja: 18 lip 2012, 13:08
Auto: Hilux 2011 3.0
Kontakt:

Re: COOPER DISCOVERER STT PRO - jak się na tym jeździ?

Post autor: Templar »

plum76 pisze:General Grabber AT2 - byłem w Białorusi z Francem na tych oponach i fajnie to robi jak są szerokie.
Cooper S/T Maxx DISCOVERER to wygląda fajnie, ale nie znam opinii

poleciłbym ci te Federal Couragia MT ale przy 100km/h dzwięk jak z odrzutowca.

ja mam te na fj40 GoodYear Wrangler Duratra i ładnie wyglądają. W teren ciężki to średnie sa ale ładnie się prezentują.

ATeki na aucie już mam, a teraz właśnie coś bardziej agresywnego szukam.
Federale nie sprawiają wrażenia jak by dało się nimi normalnie po czarnym jeździć...

Czyli zapewne olewamy zakupy w tym sezonie i dopiero na koniec, jak już się pojawią normalnie w sklepach, kupuje KM3...

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3385
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: COOPER DISCOVERER STT PRO - jak się na tym jeździ?

Post autor: luk4s7 »

Jeśli nie brzydzisz się językiem obcym to tutaj jest sensowne review KM3
https://youtu.be/qGJRAP5TsqM

Gość się nie kryje że jest ambasadorem BFG ale również znając go już pare lat widzę że jest obiektywny (to znaczy że jak coś mu się nie podoba to o tym śmiało pisze nawet za cenę intensywnego hejtu - np. jak zjechał Pajero)

Awatar użytkownika
Templar
Posty: 989
Rejestracja: 18 lip 2012, 13:08
Auto: Hilux 2011 3.0
Kontakt:

Re: COOPER DISCOVERER STT PRO - jak się na tym jeździ?

Post autor: Templar »

luk4s7 pisze:Jeśli nie brzydzisz się językiem obcym to tutaj jest sensowne review KM3
https://youtu.be/qGJRAP5TsqM

Gość się nie kryje że jest ambasadorem BFG ale również znając go już pare lat widzę że jest obiektywny (to znaczy że jak coś mu się nie podoba to o tym śmiało pisze nawet za cenę intensywnego hejtu - np. jak zjechał Pajero)
Dobrze znam i od dłuższego czasu sledze :)

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3385
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: COOPER DISCOVERER STT PRO - jak się na tym jeździ?

Post autor: luk4s7 »

No! Zapewne więc wiesz że KM3 zbierają dobre opinie. Ja bym więc poczekał. Miałem podobne dylematy z AT. Jeździłem na Yoko G012 ale kusiło mnie jak wyszły KO2. A że nie było konieczności bo opony jeszcze nie były zjechane to poczekałem aż KO2 pojawi się w PL, spadną ceny, a G012 się zamortyzuje.

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: COOPER DISCOVERER STT PRO - jak się na tym jeździ?

Post autor: rolkos »

U nich pytałeś: http://allegro.pl/2017r-4x-mud-terrain- ... 02719.html

Brałem u nich Federale jak prawie nikt ich nie miał (w moim rozmiarze). Generalnie u siebie w 120 do błota stosuję Federal Couragia MT i powiem Ci że robi robotę. Faktycznie jest głośna na czarnym, ale tak 120km/h nie ma problemu, tzn. mi nie przeszkadza (dojazdy na Ukrainę). Ale też swojego czasu dałem maty butylowe na podłogę.

Awatar użytkownika
Templar
Posty: 989
Rejestracja: 18 lip 2012, 13:08
Auto: Hilux 2011 3.0
Kontakt:

Re: COOPER DISCOVERER STT PRO - jak się na tym jeździ?

Post autor: Templar »

rolkos pisze:U nich pytałeś: http://allegro.pl/2017r-4x-mud-terrain- ... 02719.html

Brałem u nich Federale jak prawie nikt ich nie miał (w moim rozmiarze). Generalnie u siebie w 120 do błota stosuję Federal Couragia MT i powiem Ci że robi robotę. Faktycznie jest głośna na czarnym, ale tak 120km/h nie ma problemu, tzn. mi nie przeszkadza (dojazdy na Ukrainę). Ale też swojego czasu dałem maty butylowe na podłogę.
Nie, ale zdaje się że był rzut normalnych, najpopularniejszych rozmiarów i tych jeszcze trochę u sprzedawców zostało, a większe jeszcze nie zostały na produkcji przygotowane w wystarczającej ilości. Dla pewności napisałem zapytanie.

Federale optycznie mi jakoś nie pasują. Sprawiają wrażenie własnie strasznie głośnych (jeżdzę z marudzącym dzieckiem więc jest to argument) i śliskich na mokrym. Poczekam na BFG KM3.
luk4s7 pisze:No! Zapewne więc wiesz że KM3 zbierają dobre opinie. Ja bym więc poczekał. Miałem podobne dylematy z AT. Jeździłem na Yoko G012 ale kusiło mnie jak wyszły KO2. A że nie było konieczności bo opony jeszcze nie były zjechane to poczekałem aż KO2 pojawi się w PL, spadną ceny, a G012 się zamortyzuje.
No wiem, i dla tego patrze dość mocno w ich stronę. Myślałem jednak że może jest jakaś porównywalna alternatywa za nieco mniejsze pieniądze- czasami da się kupić bardzo dobry produkt za niższe pieniądze, tylko dla tego że naklejka nie jest aż tak dobrze znana :) Ale wychodzi na to że jednak na KM3 trzeba czekać.

ODPOWIEDZ