Felgi aluminiowe do opon MT ?

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Felgi aluminiowe do opon MT ?

Post autor: fobos »

Właśnie kupiłem od znajomego ładne felgi aluminiowe. Tak się tylko zastanawiam czy nie będą za delikatne do opon MT i jeżdżenia w terenie.
A może wrzucić na nie zimówki, a MT-ki założyć na felgi stalowe?

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Felgi aluminiowe do opon MT ?

Post autor: konus »

A to MT to w jakiś skałach będą robić?
Jeśli w błocku to tylko się ubrudzą nic im nie będzie.

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Felgi aluminiowe do opon MT ?

Post autor: LEX »

Wszystko to kwestia felgi. Jeśli jest dobra to nic jej nie grozi. Przecież to nie samochód sportowy i raczej się nie zdarza przycięcie opony pomiędzy krawężnikiem czy kamieniem a felgą. Przy takiej ilości gumy to właściwie lepiej mieć aluminiowe bo mniejsza masa rotacyjna i nieresorowana.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8420
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Felgi aluminiowe do opon MT ?

Post autor: Rokfor32 »

Alusy tylko w wersji HD. Nie są lżejsze, ale za to o niebo mocniejsze od stalówek.

Wbrew pozorom pomimo sporej niby ilości gumy całkiem łatwo felgą przywalić w coś twardego, szczególnie bokiem.

Ale jak napisałem, tylko wersje Hevy Duty, te zwykłe sa jak z tektury, jedynie ładnie wyglądają.

Po czym poznać? po kształcie zewnętrznej krawędzi. Te lekkie mają tam profil niemal identyczny jak stalówki, i ścianka jest bardzo cienka, najwyżej 4 mm. Te HD mają ściankę nie mniej niż 6 mm w dowolnym miejscu, a na zewnętrznym obrzeżu ponad 1,5 cm. Patrząc z zwewnątrz nie ma tego typowego dla stalówek "schodka" który pozwala założyć wogóle oponę. Ten schodek jest w całości wewnątrz felgi, tworząc na jej zewnętrznej krawędzi taki właśnie mega gruby pierścień.

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Felgi aluminiowe do opon MT ?

Post autor: qberus »

Sprawa podobna tyle, że do opon A/T. Zamierzam takowe zanabyć i opędzić nimi zimę ( mało wtedy jeżdżę ) i mieć na wypady w lekki teren w lecie. Zastanawiam się nad fajną chińszczyzną w alu lub jakąś stalówką . Alusy wyglądają fajnie

Obrazek

mają super cenę i ponoć to felgi pierwszego montażu w kilku dosyć znanych markach aut. Ostatnio nawet mierzyłem takie w warsztacie ( ktoś jeździ na nich na sporych A/T właśnie ale do końca nie wiadomo kto więc nie mogę spytać o wrażenia ) i parametrami pasują idealnie.

Jak byście wybrali ? Chinole czy jednak stalówki ? Tak sobie myślę, że te stalówki to pewnie też w Chinach trzaskają więc ...

Awatar użytkownika
Kojot
Klubowicz
Posty: 217
Rejestracja: 22 lut 2010, 11:48
Auto: LC 90
Kontakt:

Re: Felgi aluminiowe do opon MT ?

Post autor: Kojot »

no alu nie są na pewno delikatniejsze , co najwyżej trudniej je potwm wyprostować - mam założone na jak Ty to mówisz " na gejowozie " :evil: i nic się nie dzieje - jedyny problem był na powrocie ze Zmoty bo tyle błota zabrały że trzeba było czyścić po dordze bo plomby z zębów wypadały
k.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Felgi aluminiowe do opon MT ?

Post autor: kylon »

Jak chińczyk przedstawi Ci certyfikat dopuszczenia do ruchu to brać. Nie wszystko złoto co się świeci. Każdy chińczyk opowiada dyrymały o tym że robi dla wszystkich. Z wyciągarkami jest to samo. Nie dalej jak wczoraj napisał do mnie Czing Czong, że oglądał moją stronę i może wszystko dla mnie produkować :mrgreen:. Pamiętaj, że felgi to dość istotna rzecz od której zależy nasze bezpieczeństwo. O ile stal nie pęknie od tak to aluminium i jego kiepskie stopy już tak.

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Felgi aluminiowe do opon MT ?

Post autor: qberus »

Kojot pisze:... na gejowozie ...
Eee tam zaraz gejowóz :lol:


Kylon masz na myśli TUV czy coś naszego? Na stronie importera znalazłem tylko takie certyfikaty

Obrazek

Obrazek

Obrazek

tyle że to ISO a to trochę co innego :roll:

Ciężka sprawa ... pewnie jednak na stalówkach stanie :?

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8420
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Felgi aluminiowe do opon MT ?

Post autor: Rokfor32 »

A potrzebujesz jakieś specjalnie szerokie, czy cuś? Jeżeli standard, to zamontuj se alusy z J9. Jest na tyle już wiekowa, że pewnie da się używki wyhaczyć w dobrej cenie - a co genuin to nie chińczyk ... :mrgreen:

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Felgi aluminiowe do opon MT ?

Post autor: LEX »

Z tego co kojarzę to Hijoin nie jest złą firmą. Poza tym to Tajwan (Chiny) a nie, że tak powiem 'głębokie Chiny', więc robią je pewnie od wielu lat i te certyfikaty nie są ściemą. Spójrz na ich stronę: http://www.hijoin.com.tw/" onclick="window.open(this.href);return false;

Po prawej stronie mają certyfikaty i między innymi takie znaczki wyglądające jak JW czy JW-T. Są to bodajże certyfikaty japońskie o dość dużej 'randze', podobne jak to co mają felgi toyotowskie.

Ja bym się więc nie obawiał.

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Felgi aluminiowe do opon MT ?

Post autor: LEX »

I jeszcze parę linków:
http://www.jwtc.jp/open/html/e/situmon1.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.cartype.com/pages/2101/jwl_s ... loy_wheels" onclick="window.open(this.href);return false;
można sobie wygooglować "jwl wheel standard" to będzie tego więcej

No i to tyle :-)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Felgi aluminiowe do opon MT ?

Post autor: kylon »

Właśnie o to chodziło.

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Felgi aluminiowe do opon MT ?

Post autor: qberus »

Czyli nie jest tak źle. Bardzo się cieszę.
Rokfor32 pisze:A potrzebujesz jakieś specjalnie szerokie, czy cuś? Jeżeli standard, to zamontuj se alusy z J9. Jest na tyle już wiekowa, że pewnie da się używki wyhaczyć w dobrej cenie - a co genuin to nie chińczyk ... :mrgreen:
Sęk w tym, że te felgi mają idealne parametry jeśli chodzi o hiluxa czyli 16x8 ET 0. Dzięki temu odsadzeniu fajnie się zrównują z nadkolem. No i całkiem twarzowe są, tylko kolorek im trzeba będzie zmienić :twisted:.

Dzięki za podpowiedzi Panowie :D Obrazek

Awatar użytkownika
Kojot
Klubowicz
Posty: 217
Rejestracja: 22 lut 2010, 11:48
Auto: LC 90
Kontakt:

Re: Felgi aluminiowe do opon MT ?

Post autor: Kojot »

o tym .. gejowozie ... to do Fobosa było :oops:

pozdrawiam\
kojot

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Felgi aluminiowe do opon MT ?

Post autor: qberus »

Dobra, dobra :roll:

Nie przeszkadza mi że "świniowozem" jeżdżę, to może być i "gejowóz" :mrgreen:. Wszystko kwestia perspektywy i dystansu do siebie :wink:

ODPOWIEDZ