Czy to koniec opon zimowych?

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3392
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Czy to koniec opon zimowych?

Post autor: luk4s7 »

Słyszeliście może o pierwszej prawdziwie całorocznej oponie - Michelin CrossClimate?

W prasie ochów i achów jest mnóstwo. Testy (na ile niezależne?) potwierdzają wyjątkowe osiągnięcie inzynierów Michelin. Poniżej wklejam wyniki testu TUV a tutaj cały artykuł (choć w języku zagranicznym) z brytyjskiego TyreReview

Co Wy na to? Ma ktoś już może te opony w jakimś plaskaczu? Popularny rozmiar 205/55 R16 kosztuje niespełna 300zł/szt. Dobra cena...
Załączniki
Michelin CrossClimate TUV test
Michelin CrossClimate TUV test

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2509
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Czy to koniec opon zimowych?

Post autor: kpeugeot »

na filmiku porównują oponę cało roczną z tą opona i szału nie ma

po prostu jest to dobra opona cało roczna

deszcz itp to nie problem - nawet śnieg jest do przeżycia
wg mnie najwieksze wyzwanie to lód - a w tym przypadku chyba nie będzie tak dobrze

dodatkowo jeśli ma robic w zimie to musi być miękka a więc będzie się szybciej ścierać

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3392
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Czy to koniec opon zimowych?

Post autor: luk4s7 »

Porównują z oponą całoroczną by pokazać o ile ta, również całoroczna opona, jest lepsza. Jeśli 6,5m różnicy przy hamowaniu na mokrym to niewielka różnica to nie mam więcej pytań...

Lód oczywiście zawsze jest największym wyzwaniem i z nim nie mają problemu tylko opony kolcowane. Cała reszta to fikcja mniej lub bardziej bliska prawdy.

Większość samochodów eksploatowanych w mieście lub na drogach odśnieżanych, spotyka się od jesieni do wiosny z mokrą lub zaśnieżoną nawierzchnią. Mam właśnie takiego plaskacza i zmieniam koła dwa razy w roku, a wiadomo jakie ostatnie zimy były. Jest to więc opona zdecydowanie dla takich ja moje auto.

Ważne jest jeszcze to, że ma oznaczenie opony zimowej. Tam, gdzie prawnie wymusili zmianę opon na zimowe, nie trzeba będzie tego robić.

Troxil
Posty: 165
Rejestracja: 08 lut 2014, 13:00
Auto: GRJ 120
Jeep Cherokee
Kontakt:

Re: Czy to koniec opon zimowych?

Post autor: Troxil »

Tam gdzie wymusili, jest wymóg, aby bieżnik miał min 4mm, (Niemcy) lub np 3mm (Słowacja) i jeżdząc na oponie zimowej/wielosezonowej w lecie zmniejszam ilość sezonów do przejechania w zimie. Nowa zimówka ma 7-8mm max-4mm= 3-4mm do zużycia, później utylizacja. Mało tego, opona zimowa jest z reguły droższa od letniej. Plus tej opony jest taki, że jak juz będzie miała te 4mm to jeździmy w lecie, a nie wyrzucamy, bo letnie u nas min 1,6mm.

ODPOWIEDZ