Czy na pewno potrzebuję łańcuchów?

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
klepa
Klubowicz
Posty: 283
Rejestracja: 12 lut 2011, 19:45
Auto: Sprinter4x4 (16r.), V8 (08r.), Patrol Y61 GU4 (08r.)
Kontakt:

Czy na pewno potrzebuję łańcuchów?

Post autor: klepa »

Trzy razy się zastanawiałem czy zakładać ten temat, ale w sumie nie jestem pewnie sam w takich rozważaniach, więc chętnie poznam Wasze opinię.

Generalnie wybieram się w góry na rodzinne narty w miejsce gdzie nie ma wymogu posiadania łańcuchów śniegowych. Co roku montuje zamiast AT-ków dobre zimówki i tak sobie zimę w różnych warunkach przejeżdżam.

Natomiast tegoroczna zima w mieście lub właściwie jej brak na tyle mnie rozleniwił, że pozostałem z AT BFGoodrich na felgach i mam poniższy dylemat:

- dokupić do tych AT-ków łańcuchy śniegowe i wozić je w bagażniku na wszelki wypadek
- zmienić na zimówki i udawać, że to częściowo rozwiąże problem
- przestać się wygłupiać i dla tych 5 minut raz w roku rozwiązaniem może być spuszczenie powietrza w kołach i dźwigienka z literką L

Co myślicie?

Awatar użytkownika
zombi
Posty: 704
Rejestracja: 17 mar 2014, 20:48
Auto: kzj95

Re: Czy na pewno potrzebuję łańcuchów?

Post autor: zombi »

jak będziesz jechał przez DE to pamiętaj, że tam jest wymóg posiadania zimówek. Co do łańcuchów to ciągam ze sobą do austrii bo czasami policja sprawdza lub wprost wymaga założenia łańcuchów. jak nie masz to cię nie puszczą na dany fragment trasy.
Pomijając aspekt prawny to pojechał bym na zimówkach i tyle. Ostatnio porównywałem drogi hamowania pomiędzy AT w LC9 i Avensis na zimówkach (mało podobne auta ale taki miałem zestaw do dyspozycji). Jest spora różnica.

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: Czy na pewno potrzebuję łańcuchów?

Post autor: Addams »

Zimówki!
A jak jedziesz w jakieś zapuszczone rejony to zimówki i łańcuchy. Atek, nawet sflaczony, to na zimę najgorsza opcja. Pomimo, że akurat BFG jest dopuszczony jako zimówka

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Czy na pewno potrzebuję łańcuchów?

Post autor: MaxLux »

nawet MT'ki - lopata i ... grube trytytki (opaski elektyczne) :)

Nie pekaj - bedzie zabawa! W tym roku i tak sniegu jak na lekarstwo a jak sie pojawi to tak sie na niego wszytkie piaskarki i solniczki rzuca ze za pare godzin bedzie czarny asfalt :)

ODPOWIEDZ