OPONY zimowe do Hiluxa 05' D4D

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Opony do Hiluxa 08

Post autor: Kwieczor »

cosi pisze:Ja mam całoroczne. Uległeś zbiorowej panice. :mrgreen:
Cosi - też byłem taki kozak pierwszy sezon po odebraniu z salonu i jeździłem na uniwersalach.
Zeszłej zimy, jak zanabyłem oldboya pajero i hilux poszedł w ręce Żony Mojej Zofii - stwierdziłem, ze Ona pewnie nie umi na takich i kupiłem z demontażu z Toyoty Radom 2letnie opony (tyle, że z 0 przebiegiem) od LC - 17 Micheline - i jak po zmianie pierwszy raz wsiadłem za kierownik - jakbym do innego auta wsiadł - wszelkie efekty uboczne tylnego napędu i lekkiej paki osłabły o połowę, poprawiło się znacznie hamowanie oraz prowadzenie - reakcja na ruchy kierownicą.
Oczywiście można na uniwersalach - pajero cały rok jeździ na BFG AT i daje radę, ale zimówki to jednak jak dla mnie dużo większe poczucie bezpieczeństwa i większy margines błędu w kryzysowych sytuacjach.

P/K

Awatar użytkownika
cosi
Sąd Koleżeński
Posty: 653
Rejestracja: 02 lis 2008, 21:00
Auto: był Hilux'08
Kontakt:

Re: Opony do Hiluxa 08

Post autor: cosi »

Ja mam AT Yokohamy i są faktycznie całoroczne.
Miałem również AT BFG - to są letnie gumy w porównaniu z powyższymi!
A to na czym auto wyjechało z salonu to jakiś koszmar.

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1831
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Opony do Hiluxa 08

Post autor: irko »

qberus pisze:[...]
Co do 16" tki w 3.0. Chłopaki z Australli bardzo często montują właśnie takie a tam 3.0 jest bardzo popularne [...]
Hmm właśnie rzuciłem okiem i sporo z nich jeździ na fabrycznych 15". Może europejska wersja ma inne tarcze i porównywanie nie ma sensu ...

Podejrzewam, że metrówka może tu być pomocna a i ktoś mądrzejszy może się wypowie w tej kwestii :wink:
znalazłem cos takiego o VII generacji z 3.0 i VSC na http://www.toyotaclub.hg.pl/modele.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
W samochodach z napędem na cztery koła instalowane będą nowe hamulce z tarczami o średnicy 297 mm (319 mm w wersjach z VSC).
czyli jednak wieksze jakby

paziu
Posty: 42
Rejestracja: 05 sty 2009, 20:38
Auto: Hilux '08 2.5 D4D
Kontakt:

Re: Opony do Hiluxa 08

Post autor: paziu »

Odświeżę trochę temat :)

W zeszłym roku założyliśmy do hila Bridgestony Blizzak DMZ-3. W zeszłym roku wydawoło mi się że są spoko, a w tym sezonie pojeździłem trochę taty Ducatem na jakiś gumach Fuldy, nie pamiętam jaki model, przesiadłem się do Hila, napęd 4x4 włączony bo śniegu sporo... i trochę się zdziwiłem. Auto nie powala przyczepnością, w śniegu się nie zakopuje, przebija przez nawet całkiem słuszne zaspy, ale na ostrych zakrętach lub przy szybkim zmianie kierunku trochę pływa. Mam trochę mieszane uczucia, nie wiem czy to wina opon, czy może powinienem jeździć wolniej ;) Nie mam doświadczenia z innymi oponami w hilu, więc porównać nie mogę, ale taty Ducato na Fuldach trzyma się zdziebko lepiej.... a napęd tylko na przód. Chyba zapiszę się do szkółki jazdy po śniegu i lodzie :D

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Opony do Hiluxa 08

Post autor: Kwieczor »

Pzwmichu pisze:podnoszę temat, bo idzie zima, ja mam łyse Duelery a trzeba coś kupić :) Nie chcę zimówek bo są tylko DMZ za 600 zł/szt. Czy jest jakaś tańsza alternatywa, niekoniecznie zimowa, może być A/T, byle wytrzymała 1200kg na pace w Hilu :)
w ub. roku miałem ten sam dylemat - poszperałem po allegro - znalazłem gumiarza w Radomi, co ma układ z Toyota radom i ściąga od nich to, na czym z fabryki przyjeżdżają LC, które następnie opuszczają salon na alusach po 2500 pln/szt.
Efekt - nabyłem 4 szt 17 Michelin zimowe na stalowych felgach (felgi jeszcze w z folią były) - opony nie nowe, bo 2 letnie, ale nie jeżdżone - tyle co na lawetę i z lawety. i drugi rok jeżdżą i jestem bardzo zadowolony.
Łączny koszt - uwaga: 1750 PLN brutto za 4 koła + komplet nakrętek stalowych + założenie - wszystko na FV.

Awatar użytkownika
mci
Posty: 39
Rejestracja: 12 sty 2011, 21:24
Auto: Hilux D4D '07
Kontakt:

Re: Opony do Hiluxa 08

Post autor: mci »

cosi pisze:Ja mam AT Yokohamy i są faktycznie całoroczne.
Miałem również AT BFG - to są letnie gumy w porównaniu z powyższymi!
A to na czym auto wyjechało z salonu to jakiś koszmar.

BFG All Terrain A/T - najlepsza opona o 4x4 jaką znam. Być może opony zimowe typowo na asfalt są lepsze ale jeżeli używa się samochodu droga/teren moim zdaniem jest fantastyczna. Także na zimę. Przejechałem na nich ponad 250 tyś kilometrów przez ostatnie 5 lat i nie widzę alternatywy.
Przed Świętami wyciągałem z gruntowej zasypanej drogi Patrola znajomego na typowych drogowych zimówkach bodajże z Yokohamy- poza utwardzoną odśnieżoną drogą okazały się niezbyt przydatne.

Koszty - za 4 opony 31x10.5 R15 z montażem zapłaciłem około 1800 zł.

Awatar użytkownika
cosi
Sąd Koleżeński
Posty: 653
Rejestracja: 02 lis 2008, 21:00
Auto: był Hilux'08
Kontakt:

Re: OPONY zimowe do Hiluxa 05' D4D

Post autor: cosi »

Grunt to czytać (i cytować) ze zrozumieniem.

Awatar użytkownika
Pzwmichu
Posty: 90
Rejestracja: 05 lut 2009, 07:49
Auto: Hilux SR5 08
Kontakt:

Re: OPONY zimowe do Hiluxa 05' D4D

Post autor: Pzwmichu »

Mam pytanko ile takie BFG A/T wytrzymują, właśnie mi padłu Duelery po 34 tys km i wydaje mi się, że dość szybko, fabryczne wytrzymały 50tys km.
Drugie pytanie, czy takie A/T mają taką samą wytrzymałość na ciężar jak fabryczne czyli 110/112
dzięki za pomoc :)

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: OPONY zimowe do Hiluxa 05' D4D

Post autor: Kwiatec »

Pzwmichu pisze:Mam pytanko ile takie BFG A/T wytrzymują, właśnie mi padłu Duelery po 34 tys km i wydaje mi się, że dość szybko, fabryczne wytrzymały 50tys km.
Drugie pytanie, czy takie A/T mają taką samą wytrzymałość na ciężar jak fabryczne czyli 110/112
dzięki za pomoc :)
co znaczy padły??

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: OPONY zimowe do Hiluxa 05' D4D

Post autor: Kwieczor »

Pzwmichu pisze:Mam pytanko ile takie BFG A/T wytrzymują, właśnie mi padłu Duelery po 34 tys km i wydaje mi się, że dość szybko, fabryczne wytrzymały 50tys km.
Drugie pytanie, czy takie A/T mają taką samą wytrzymałość na ciężar jak fabryczne czyli 110/112
dzięki za pomoc :)
u mnie fabryczne dualery ledwo dociągnęły 50 tys - końcówka już była tragiczna - oceniam ta oponę na max 40 tys przy średnim użytkowaniu
co do AT - większość ma między 900 a 1100 kg max obciążenia, więc jak nie pakujesz jakiś betonowych bloczków powinny dać bez problemu radę, klasyki (BFG, Yokohama, Toyo) mają indeks 109 = 1030 kg

Awatar użytkownika
Pzwmichu
Posty: 90
Rejestracja: 05 lut 2009, 07:49
Auto: Hilux SR5 08
Kontakt:

Re: OPONY zimowe do Hiluxa 05' D4D

Post autor: Pzwmichu »

Kwiatec pisze:
Pzwmichu pisze:Mam pytanko ile takie BFG A/T wytrzymują, właśnie mi padłu Duelery po 34 tys km i wydaje mi się, że dość szybko, fabryczne wytrzymały 50tys km.
Drugie pytanie, czy takie A/T mają taką samą wytrzymałość na ciężar jak fabryczne czyli 110/112
dzięki za pomoc :)
co znaczy padły??
wysokość opony zrównała się prawie z minimalnym poziomem bezpieczeństwa:)
Kwieczor pisze:
Pzwmichu pisze:Mam pytanko ile takie BFG A/T wytrzymują, właśnie mi padłu Duelery po 34 tys km i wydaje mi się, że dość szybko, fabryczne wytrzymały 50tys km.
Drugie pytanie, czy takie A/T mają taką samą wytrzymałość na ciężar jak fabryczne czyli 110/112
dzięki za pomoc :)
u mnie fabryczne dualery ledwo dociągnęły 50 tys - końcówka już była tragiczna - oceniam ta oponę na max 40 tys przy średnim użytkowaniu
co do AT - większość ma między 900 a 1100 kg max obciążenia, więc jak nie pakujesz jakiś betonowych bloczków powinny dać bez problemu radę, klasyki (BFG, Yokohama, Toyo) mają indeks 109 = 1030 kg
o to właśnie chodzi, że często wożę 1250kg a nawet 1500 kg cegły na odcinku 2 km (producent-mój plac). Fabryczne Duelery miały 110/112, BFG A/T mają 109 także różnica niewielka i myśląc logicznie takie A/T wyglądają na bardziej wytrzymałe :)

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: OPONY zimowe do Hiluxa 05' D4D

Post autor: qberus »

To może lepsze byłyby całoroczne opony typu Cargo ?

Awatar użytkownika
Pzwmichu
Posty: 90
Rejestracja: 05 lut 2009, 07:49
Auto: Hilux SR5 08
Kontakt:

Re: OPONY zimowe do Hiluxa 05' D4D

Post autor: Pzwmichu »

qberus pisze:To może lepsze byłyby całoroczne opony typu Cargo ?
Niestety w tym rozmiarze praktycznie nie ma wyboru, przynajmniej ja nie znam takich opon.

Awatar użytkownika
marcinvvv
Posty: 460
Rejestracja: 22 sie 2010, 03:57
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: OPONY zimowe do Hiluxa 05' D4D

Post autor: marcinvvv »

ja przejechalem na bfg at 40000 i jeszcze patrzac na bieznik mozna pojezdzic. Kolega po 40000 bieznik prawie zero. Wiec wszystko zalezy jak i gdzie kto jezdzi

kmarek
Posty: 3
Rejestracja: 24 wrz 2011, 11:12
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: OPONY zimowe do Hiluxa 05' D4D

Post autor: kmarek »

Witam.
Co sądzicie o COOPER DISCOVERER MS 31x10,5r15di .
Do hiluxa SR5 2006 rok zawieszenie fabryczne
chodzi mi to czy nie będą obcierać o nadkola i zachowanie na śliskiej nawierzchni i ogólnie jakość i wytrzymałość tych opon
dzięki pozdrawiam Marek

ODPOWIEDZ