Pomoc w wyborze - sezonowe czy całoroczne?

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
mariano
Posty: 37
Rejestracja: 24 paź 2013, 14:07

Pomoc w wyborze - sezonowe czy całoroczne?

Post autor: mariano »

Witam wszystkich, mam takie pytanie co sądzicie na temat opon tzw. "całorocznych"? Niedawno kupiliśmy mojej kobiecie Citroena C3 i zastanawiałem się nad tymi oponami. Dziewczyna za wiele nie jeździ, jedynie co do pracy i jakieś tam zakupy, mieszkamy w mieście. Czytałem sporo na ten temat i wszędzie jest praktycznie to samo, tak jak tutaj http://magazyn-czesci.pl/opony-caloroczne.html" onclick="window.open(this.href);return false; że niby fajnie ładnie, ale jednak lepsze są sezonówki. Postanowiłem więc poradzić się Was, być może ktoś ma doświadczenie z takimi oponami.

górol
Klubowicz
Posty: 1094
Rejestracja: 06 maja 2011, 10:05
Kontakt:

Re: Pomoc w wyborze - sezonowe czy całoroczne?

Post autor: górol »

Na lato letnie,na zimę zimowe co jest do wszystkiego jest do d.......py.
Przynajmniej dla mnie i nikt mi nie wmówi cytując klasyka,że czarne jest czarne,a białe jest białe. :mrgreen:

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1818
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Pomoc w wyborze - sezonowe czy całoroczne?

Post autor: irko »

Kilkanaście lat jeżdziłem autem osobowym tylko na oponach letnich.
Dałem radę bez przygód pokonywać bardzo duże kilometraże ale powiem ci jedno, jak już założyłem zimówki to wyraźnie poczułem różnicę. Dotyczy ona głównie jazdy po śniegu. Na oponach letnich niestety nawet 10 cm stanowił problem.

Nie mam porównania do opon całorocznych, ale przy małych przebiegach moze się to bardziej opłacać.
Ja jednak swojej zonie zakładam na zime zimówki. Mało jeździ więc niech ma łatwiej a nie trudniej...

Awatar użytkownika
waldek_BB
Klubowicz
Posty: 506
Rejestracja: 25 wrz 2013, 12:57
Auto: było: KZJ95
było: GV II 1.9 DDiS
jest: SX4 4x4 ... przynajmniej się nie psuje :)
Kontakt:

Re: Pomoc w wyborze - sezonowe czy całoroczne?

Post autor: waldek_BB »

na Podbeskidziu nawet praktykowaliśmy tylko zimówki jeśli już nie było wyboru, jeśli nie jeździsz dużo latem to zimówka nie zniknie w oczach, dla emeryckiego poruszania się zimówki latem nie stanowią żadnego problemu i chyba każdy to przyzna a odwrotnie-letnie zimą są (u nas przynajmniej) katastrofą :/

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Pomoc w wyborze - sezonowe czy całoroczne?

Post autor: Norick »

Zgadzam się z Góralem...do wszystkiego-to do niczego.
Z drugiej strony, wszystkie testy dotyczące opon porównują zawsze letnie vs zimowe, nie ma testów albo są niewidoczne dotyczące uniwersalnych vs zimowych. Obecne można wytworzyć mieszanki, które pozwalają w pełni zachować elastyczność opony od minus czterdziestu do plus czterdziestu, tylko nie będą one tak specjalizowane jak opony zimowe i letnie. Jeśli żona ma niewiele doświadczenia...zmieniaj. Jeśli nie panikuje i daje rade...można pokusić się o całoroczne-wtedy ma znaczenie bieżnik. I nie daj sobie wmówić ze tylko letnie albo zimowe, bo od tego tylko krok do nocnych i dziennych, suchych i mokrych itd a o to chodzi w dzisiejszych czasach i wynikach sprzedaży. :mrgreen:
Opona ma być i mieć głęboki bieżnik a i tak mimo najlepszych superzimowych opon i mistrzów kierownicy wypadki są i beda. Kieruj się zdrowym rozsądkiem :D
P.s ja jeżdzę na całorocznych i są to MT-ki

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Pomoc w wyborze - sezonowe czy całoroczne?

Post autor: seburaj »

dyktatowi koncernów oponiarskich należy powiedzieć dość i nie dać się ogłupiać
za chwile - oprócz opon zimowych i letnich - wmówią nam jeszcze opony przejściowe :roll:

użytkuję opony całoroczne i jestem zadowolony i zdziwiony (albo odwrotnie) i to nie wiem, czy bardziej zadowolony czy zdziwiony, w każdym razie polecam... a używam wcale nie najwyższego segmentu, bo Nexenów N`Priz 4S (auto to octavia z haldexem)

nie ma co się rozpisywać - zimą naprawdę robią (ale kształt bieżnika jest taki dość "zimowy"), w wodzie robią, na asfalcie wcale nie głośne
ale podobno najlepsze w wielosezonówkach są Goodyeary Vector (tylko odpowiednio droższe)

Awatar użytkownika
vGreg
Posty: 942
Rejestracja: 01 gru 2011, 11:27
Auto: LJ70 z 92'
Kontakt:

Re: Pomoc w wyborze - sezonowe czy całoroczne?

Post autor: vGreg »


ODPOWIEDZ