Jakie opony do VZJ 95

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
speedy
Posty: 199
Rejestracja: 26 gru 2008, 03:17
Auto: VZJ95 98r
Kontakt:

Jakie opony do VZJ 95

Post autor: speedy »

Hello.
Interesuje mnie jakie polcacie dla mnie opony na lato.
Eksploatacja auta z regoly asfalt duzo po autostradzie.W wakacja planuje jakies 10 tys km do portugalii(zachecam zeby ktos sie przylaczyl) tam troszke po jakis kamykach czy szutrach.
No i zastanawialem sie czy by nie kupic felg jakis 17 czy 18 kosztem mniejszego progu opony.
Jednak i tak chce miec cos w teren wiec czy np. opony te od kolegi Javo Goodyear Wrangler MTR czy jakies BF ALL-Terain (bo Mud-y chyba by strasznie szybko sie starly)tylko czy one za szybko nie padną na asfaltach bo proporcje asfaltu do terenu to jakies 5 do 1 jestem z kraka pracuje wroclaw i duzo jezdze wiec miesiecznie kolo 10 tys km po asfalcie jednak nie chcialbym miec drugiego kompletu i jak w weekend albo na wycieczke mi sie zachce to klucz lewar i heja zmianimy komplecik . Czy lepiej miec osobno terren osobno asfalt i zmieniac. Co myslicie?

Jarek1

Re: Jakie opony do VZJ 95

Post autor: Jarek1 »

Kup sobie AT-eki w normalnym rozmiarze, na felgę jaką masz na samochodzie i pojeździj. Chyba, że myślisz o zmianie zawieszenia, wtedy możesz się wstrzymać i kupić coś większego.

Pamiętaj, że opona na większą felgę przeważnie jest droższa. Może warto wydać mniej i kupić sobie np. HiLifta lub inny gadżecik.

Awatar użytkownika
speedy
Posty: 199
Rejestracja: 26 gru 2008, 03:17
Auto: VZJ95 98r
Kontakt:

Re: Jakie opony do VZJ 95

Post autor: speedy »

tak tak dzieki tylko glownie o to chodzi czy te AT-ki za szybko sie nie zetra na asfalcie bo nie mam drugiego autka i moja toyotka pokonuje dystanse do pracy i z powrotem.a w teren bede zmienial landka systematycznie z racji grubej kasy.a te opony Goodyear Wrangler MTR co sprzedje je forumowicz patrzylem na kich bieznik mozna by rzec ze jest bardziej teren0wy niz szosowy czy jednak lepsze AT?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18003
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Jakie opony do VZJ 95

Post autor: kylon »

Niezależnie czy auto podniesione czy nie do J9 montuje się jeden uniwersalny rozmiar 265/75R16. To w przypadku felg oryginalnych lub z podobnym ET do oryginału.
Proszę takie pytania umieszczać w odpowiednim dziale - Toyota J9 :wink:

Zyzol
Posty: 347
Rejestracja: 20 gru 2007, 19:36
Auto: KDJ 95
J15
Kontakt:

Re: Jakie opony do VZJ 95

Post autor: Zyzol »

Na AT dasz radę, spokojnie. Śmigam na podanym przez Kylona rozmiarze po czarnym sporo i jest o.k a na szytrówce sobie poradzą :wink:

Marcus
Posty: 126
Rejestracja: 17 lut 2008, 23:00
Auto: KZJ 95
Kontakt:

Re: Jakie opony do VZJ 95

Post autor: Marcus »

Ja jeżdżę na AT BF Goodrich 265/75/16 i jestem zadowolony, choć na innych AT nie chulałem.
To kompromis pomiędzy typową szosówką, a oponą typu MUD TERRAIN. Opona polecana i chyba najczęściej używany AT-ek, dobry stosunek cena-jakość. Wg. producenta opona do stosowania 50/50 - szosa/teren z indeksem prędkości do 180km/h.
A jak chcesz pojeździć po błotku to MT- ek, a zimą zimówka. I to tyle...
Trzym się. :D

Awatar użytkownika
GrzegorzM
Posty: 180
Rejestracja: 24 lut 2008, 19:33
Auto: FZJ 80
Kontakt:

Re: Jakie opony do VZJ 95

Post autor: GrzegorzM »

Kupuj ATeki. Zrobilem we wrzesniu trase Poznan-Erewan-Poznan na BF AT i daly rade - a jakby nie patrzec 70 procent z kilkunastu tys km bylo po asfalcie - choc i byly momenty w Gruzji ze zalowalem ze nie jestem jednak na baloniastych 35 MT :twisted:

Jakbys chcial jednak szosowki letnie - mam w garazu to co sciagnalem z mojej 80tki, Twoj rozmiar. ponoc niezle - BF Goodrich Macadam. Zuzycie male, ja osobiscie zrobilem na nich jakis 1000 km. Poprzednik chyba tez niewiele, ale nie znam glebokosci bieznika, a mam zimno w garazu i nie chce mi sie isc.
Tanio oddam.

Awatar użytkownika
speedy
Posty: 199
Rejestracja: 26 gru 2008, 03:17
Auto: VZJ95 98r
Kontakt:

Re: Jakie opony do VZJ 95

Post autor: speedy »

Dziekuje za Wasze opinie :D

Awatar użytkownika
kozi
Posty: 247
Rejestracja: 11 wrz 2007, 17:47
Kontakt:

Re: Jakie opony do VZJ 95

Post autor: kozi »

BFG AT są ok na szutrach i piachu też będzie dobrze, w błocie już nie no ale trudno

MTki niestety już wykazują spore niedomagania na mokrym asfalcie więc przy dużych przebiegach i prędkościach bym nie założył

Awatar użytkownika
Ptasiek
Posty: 41
Rejestracja: 14 lip 2016, 08:52
Auto: KZJ95L
Kontakt:

Re: Jakie opony do VZJ 95

Post autor: Ptasiek »

Ahoj :)
Czy w temacie kapci to coś się nowego pojawiło godnego?
Myślę o drugim cichszym zestawem na letnie lekkie wyjazdy z rodziną, np z łódką na Mazury.
Mam hankook RT03 265/75R16 i sa super, nawet ciche jak na MT.
Oczywiscie cena czyni cuda.
Jakies pomysły?

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Jakie opony do VZJ 95

Post autor: sebastian44 »

Kup Cooper stt maxx, będziesz miał cicho i w terenie nie najgorzej. A MT zostaw na cięższe wyjazdy albo sprzedaj;)

Rolin
Posty: 377
Rejestracja: 25 lis 2017, 09:27
Auto: J95 1KD-FTV
Kontakt:

Re: Jakie opony do VZJ 95

Post autor: Rolin »

Niestety Cooper nie produkuje już ich z profilem 75, dostępny jest tylko 70. A szkoda bo sam chciałem je kupić. Swoją drogą jestem ciekawy czy ktoś miał do czynienia z oponami Falken Wildpeak at3wa? Ostatnio wpadły mi w oko i ie wiem czy się nie skuszę.

ODPOWIEDZ