Łańcuchy vs. Autosock (łańcuchy tekstylne)

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3396
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Łańcuchy vs. Autosock (łańcuchy tekstylne)

Post autor: luk4s7 »

Noszę się z zamiarem kupna łańcuchów do LC90. Ma to być wyposażenie auta wożone zimą w bagażniku, a używane w razie napotkania warunków zmuszających do użycia takowych.

Namierzyłem więc w InterPack tanie, tradycyjne łańcuchy w sensownej cenie http://bit.ly/1jA6aSF ale i takowy wynalazek tekstylny http://bit.ly/1i2IOlZ.

Macie jakieś doświadczenia z w/w? Które mają większy sens do moich awaryjnych zastosowań?

Jeżdżę na Yokohama Geolandar AT-S i te opony nadspodziewanie dobrze spisują się na śliskiej, zaśnieżonej drodze. Jeśli jednak będzie oblodzona droga pod gorę lub z góry, to nie ma cudów - tylko łańcuch. Skarpeta w takiej sytuacji pomoże?

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2134
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Łańcuchy vs. Autosock (łańcuchy tekstylne)

Post autor: plum76 »

Kolego sprawdź dobrze rozmiary bo w tych cenach to do osobówki masz te łańcuchy.

ja kupiłem swego czasu łańcuchy (5lat temu) i woże je całą zimę, wyjazdy do Austrii ale ani razu nie były potrzebne. w najgorszym wypadku dźwigienka z literką L wystarczała.

Jako trzecią alternatywe weź pod uwagę wożenie łopaty śniegowej (tylko nie plastik), taniej a może byc efektywniej. No chyba ze jedziesz tam gdzie przepisy wymagają łańcuchów.
pawel

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Łańcuchy vs. Autosock (łańcuchy tekstylne)

Post autor: czobi »

rzeczywiscie jak plum pisze, jezlei sie nie mieszka albo wozi przyczepy evry day w gorach
to praktycznie spuszcenie powietrza w kolach i L wystacza na te 2 godziny raz na 5 lat zlych warunkow.
a jak juz chcesz kupowac lancuchy to metalowe, bo do jezdzenia po lesie i kamolach sie przydadza
gdyby kiedys zaszla potrzeba czyli dwa w jednym, a szmaciaki zostaw tym co Q7 jezdza do galerii.

ODPOWIEDZ