Opony zimowe na oryginalne felgi HZJ7x

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
mpiatek
Posty: 157
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:57
Auto: HZJ75
Kontakt:

Opony zimowe na oryginalne felgi HZJ7x

Post autor: mpiatek »

Witam i pytam...

Czy wie ktoś jakie opony mogą pasować na oryginalne stalowe felgi od HZJ75 (78) - takie z obręczami stalowymi o rozmiarze (najprawdopodobniej) 6x16. Chciałem na nie założyć opony zimowe. W oryginale mam na nich opony dętkowe GoodYear Wrangler Radial 7.50R16C M+S (Steel Belt) o nośności 108/106 i indeksie prędkości N.

Orientujecie się czy można na takie felgi założyć opony bezdętkowe?

Z góry dzięki...
--
Marcin

Awatar użytkownika
mpiatek
Posty: 157
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:57
Auto: HZJ75
Kontakt:

Re: Opony zimowe na oryginalne felgi HZJ7x

Post autor: mpiatek »

No właśnie zakładając zimówki na oryginalne felgi których teraz nie używam będę miał taki cały zimowy komplecik ;)

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Opony zimowe na oryginalne felgi HZJ7x

Post autor: Gałka »

Reweda u siebie na stonie kilometr ma przelicznik opon do felg.

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Opony zimowe na oryginalne felgi HZJ7x

Post autor: czobi »


Awatar użytkownika
mpiatek
Posty: 157
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:57
Auto: HZJ75
Kontakt:

Re: Opony zimowe na oryginalne felgi HZJ7x

Post autor: mpiatek »

Na stronie Kilometra sprawdzałem i co do pasujących rozmiarów opon do felg niby jest jakiś (nawet spory) wybór.

Nie wiem natomiast czy założenie opon bezdętkowych na felgi przystosowane do opon z dętką nie będzie problematyczne? Czy nie będzie problemów np. z wentylem?

Poza tym - czy te obejmy stalowe nie wymagają jakiejś specyficznej konstrukcji opony i czy one nie będą przeszkodą w zastosowaniu opony bezdętkowej?

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Opony zimowe na oryginalne felgi HZJ7x

Post autor: Gałka »

z tego co ja wiem to felgi dętkowe różnią się od bezdętkowych tylko otworem na wentyl. Kilka lat temu rozwierciłem w toyotowskich felgach otwory na wentyl i założyłem dętki. Jest OK. Być może jest jakaś róznica pomiędzy nimi ale nigdy o tym nie słyszałem.
Zakładając opony bezdętkowe na felgi z większymi otworami musisz zmienić wentyle na większe. Czy są takie? Ponieważ moje dętki powoli się kończą to też myślałem czy nie wyrzucić ich i przejść na tych samych oponach na bezdętkowe ( MT-ki)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18020
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Opony zimowe na oryginalne felgi HZJ7x

Post autor: kylon »

Na te felgi niestety nie można zamontować opon bezdętkowych. Tylko z dętkami. Zrób fotki swoich felg. Poszukuje takich do czterdziestki jako drugi komplet oryginałów :wink: Faktycznie mamy jakieś wąskie Bullfejsy na wyprzedaży. Sprowadziliśmy je do HZJ75 ale klient zaginął :mrgreen:

Awatar użytkownika
mpiatek
Posty: 157
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:57
Auto: HZJ75
Kontakt:

Re: Opony zimowe na oryginalne felgi HZJ7x

Post autor: mpiatek »

Felgi wyglądają mniej więcej tak :). Sam nie jestem przekonany ale raczej się ich nie zamierzałem pozbywać. Opony, poza zapasem nie od kompletu, mają jeszcze całkiem przyzwoity bieżnik (choć nie wiadomo ilu letni)...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18020
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Opony zimowe na oryginalne felgi HZJ7x

Post autor: kylon »

Nawet na oponie widać napis, że dętkowe :wink:

Awatar użytkownika
marcin
Posty: 10
Rejestracja: 01 paź 2008, 00:02
Auto: LJ70 85r, 2L
Kontakt:

Re: Opony zimowe na oryginalne felgi HZJ7x

Post autor: marcin »

Twoje felgi sa jescze jak widze pierscieniowe - nie ma czans na bezdentkowe opony. felga do opon bezdentkowych na jeszcze wewnatrz taki mniejszy rant aby opona sie nie zsuneła do srodka felgi.

ODPOWIEDZ