Toyota Land Cruiser Owners Club Poland

Największy, najlepszy, jedyny klub Toyota Land Cruiser w Polsce.
Dzisiaj jest 23 kwie 2018, 4:10
www.tlc-camp.pl/sklep/

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Auto: LC 95 Prado
W mojej opinii nie ma dobrych opon całorocznych - co jest do wszystkiego to jest do niczego.
Weryfikacja zazwyczaj następuje w warunkach zimowych.

Auto: VW T4 Syncro- Osiołek, ale jak w domu się czuję
PIKE pisze:
W mojej opinii nie ma dobrych opon całorocznych - co jest do wszystkiego to jest do niczego.

Jak nie ma jak są? Przeca widać to ilości pytań na forach- Jaka opona będzie pasować do mojego profilu psychologicznego oraz koloru dzisiejszego t-shirta?

Co do S/T zdania nie zmienię. Mi się na nich jeździ dobrze. Ale drogę notorycznie uczęszczaną mam różnorodną jak oferta w markecie- asfalt, kostka, trylinki, błoto, kamienie, większe kamienie, śnieg prawdziwą zimą ... i w tej roli zaangażowane opony mnie satysfakcjonują. Do błota większego, zgoda, są lepsze. Do jazdy po twardym też. Do śmigania po szutrach, a jakże, zgadliście, są lepsze. Te są moim zdaniem wyważone pod kątem często zmieniającej się nawierzchni- do turystyki w sam raz (do wożenia zaopatrzenia też). Oczywiście nie piszę o turystyce w stylu Franca (musiałem Cię wywołać, bo byłeś cirka 3 kilometry od nas i nawet na kawę nie wpadłeś :evil: ).

Awatar użytkownika

Auto: było: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
może bał się, że nie podjedzie :mrgreen:

Auto: VW T4 Syncro- Osiołek, ale jak w domu się czuję
Czasu nie miał niestety. Taka przypadłość czasów współczesnych :( .

Awatar użytkownika

Auto: Y61 GU4
PIKE pisze:

duzo kpl opon zjezdziles ?

w roznych warunkach...

Klubowicz
Awatar użytkownika

Auto: KZJ95
z pewnych przyczyn zostałem na cooperach choć wróciła zima i jest ok.
przemieszczam się z uwzględnieniem praw fizyki i o dziwo narazie nie widze nawet różnicy pomiędzy zimówką - używanymi hankookami
droga na biało - ok
błoto posniegowe - ok
mokry osolony asfal na ekspresówce - ok
czarny lód - nie okej

został jeszcze jeden rodzaj nawierzchni zlodzony twardy śnieg, co go pług nie zebrał i się zjeździł, taki twardy i śliski - jeszcze nie miałem przyjemności

nie mniej zachowując właściwy odstęp, prędkość na łukach i wogóle da się jeździć na maxach zimą
(pomaga też pewnie świeży ostry bieżnik i nie aż tak twarda mieszanka jak mi się wydawało - przy -19 do jakich spadło pod Bielskiem kostki bieznika dalej pracowały pod palcem jeśli wiecie co mam na myśli :) )

Klubowicz
Awatar użytkownika

Auto: KZJ95
dziś zmieniając z zimówek wrzuciłem koło na wagę i wyszło że na ori alu trójramiennym - waży 36kg jedna

Awatar użytkownika

Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Panowie, jakies dodatkowe komentarze, doświadczenia z ta oponą? Potrzebuje czegoś całorocznego na codzien. W planach dalsze wyjazdy raczej mniej błotne ale chciałbym tez mieć możliwość wypadu na Ukraine gdzie błoto sie zdarza.
Wybieram miedzy Cooper Maxx a BFG AT. Duratraców nie chce bo naczytałem sie o słabych bokach, a niezawodnosc jest priorytetem.
Czy ta opona ma oznaczenie śnieżynki czy tylko M+S ?

Awatar użytkownika

Auto: HZJ76,Yamaha SR500
Ja mam nakulane 60000 km. Dla mnie idealna. Jeżdżę całorocznie po wszystkim. Najgorzej w błocie ale tu cudów się nie spodziewałem.Następne też będą takie. Oznaczenie M+S jest, snieżynki nie ma.
Na błota UA to MT. To się nie nadaje.

Awatar użytkownika

Auto: KDJ120, 120KW
Sebastian, po ile są te Coopery?

Awatar użytkownika

Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Cena podobna do BFG AT.

Zależy jaka pora roku na Ukrainie, ostatnio było sucho i na AT spokojnie dałoby radę. MT typowych nie chce.

Mimo wszystko te Coopery w błocie robią lepiej niż BFG AT.

Awatar użytkownika

Auto: KDJ120, 120KW
Pytam bo widziałem S/T po 980zł, a to już nie wiele brakuje żeby mieć 2 komplety, AT na wycieczki i MT na Ukrainę ;)

Awatar użytkownika

Auto: LJ78 - Żuczek
sebastian44 pisze:
Panowie, jakies dodatkowe komentarze, doświadczenia z ta oponą? Potrzebuje czegoś całorocznego na codzien. W planach dalsze wyjazdy raczej mniej błotne ale chciałbym tez mieć możliwość wypadu na Ukraine gdzie błoto sie zdarza.
Wybieram miedzy Cooper Maxx a BFG AT. Duratraców nie chce bo naczytałem sie o słabych bokach, a niezawodnosc jest priorytetem.
Czy ta opona ma oznaczenie śnieżynki czy tylko M+S ?

Miałem s/t maxxy ale 235, sprzedałem po pół roku bo w błocie nie robiło. Wydawało mi się że bfg AT sobie trochę lepiej radził, ale to może przez szerokość/średnicę lub mniej mocy. Odniosłem też wrazenie że opona raczej sztywna w porównaniu do bfg mt. Z tego co czytałem to nie lubią niskiego ciśnienia przy wyższych prędkościach (relatywnie do innych opon bo guma w każdej oponie nagrzewa się wtedy bardziej) i pojawiały się pęknięcia. Jak bym miał brać at to teraz chyba bfg bym wziął na próbę albo Yokohamy, tyle że yoko nie mają wzmacnianych boków.

Za krótko je miałem i za mało różnych opon testowałem żeby je polecić bądź skreślić.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]