Ubezpieczenie szyb

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
STACHU
Posty: 429
Rejestracja: 14 maja 2009, 18:41
Auto: HILL D4D, '08
Kontakt:

Ubezpieczenie szyb

Post autor: STACHU »

Ku....wa żesz mać :evil: :evil:
Mam pełny pakiet AC/OC/NW i dodatkowo szyby..... w PTU

wczoraj lecę sobie z Poznania i nagle puk - kamyczek strzelił i pająk na szybie - życie, ale spoko przeciez płacę ubezpieczenie za szyby myślę sobie :evil: Szkoda zgłoszona do PTU.
Dziś dzwoni do nie człowiek z f-my NordGlass i informuje, że zapraszam na wymianę szyby do NordGlass.... na to ja że OK, wspaniale ale ja chcę oryginał z ASO, na to pan że nie ma opcji bo moja polisa przewiduje naprawę tylko i wyłącznie w NG.
Nigdzie w OUW nie ma o tym mowy. Jest to ewidentne szukanie oszczędności kosztem Klienta.

Pomóżcie co robić w imię zasad co by się nie dać w dupsko dy...ć :wink:

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2139
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie szyb

Post autor: plum76 »

dowiedz sie ile kosztuje oryginał i ile ubezpieczyciel pokrywa z ubezpieczenia za szybę.
u mnie kwota za pakiet szyba to max co moga wydać to 1500pln (link4). Ale nie było zamienników za bardzo albo trzeba było długo na nie czekać wiec Nordglass ściągnął za 2500 oryginała ale musieli mieć zgodę ubezpieczyciela.

dzwon do nordglass i próbuj sie dogadywać, albo załatw sam i potem z rachunkiem uderzaj do ubezpieczyciela bo nie musisz korzystać z NordGlass.

Paweł

Awatar użytkownika
STACHU
Posty: 429
Rejestracja: 14 maja 2009, 18:41
Auto: HILL D4D, '08
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie szyb

Post autor: STACHU »

o widzisz, dzięki. Tylko oni (PTU) twierdzą niestety że tylko i wyłącznie NordGlass, jak chcę w ASO to mam sobie to z AC pokryć co ewidentnie powoduję utratę zniżek :roll:

Awatar użytkownika
wolf
Klubowicz
Posty: 828
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:47
Auto: Hilux, 69AM
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie szyb

Post autor: wolf »

Wymień w NG. W ASO dostaniesz ten sam produkt, tylko nieco droższy.

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie szyb

Post autor: LEX »

No właśnie... Jakie to ma znaczenie, gdzie wymienisz skoro szyby do wszystkich pojazdów robią może ze trzy firmy. Pewnie i tu i tam wkleją Pilkingtona. Zwróć uwagę tylko, żeby odcień szyby się zgadzał pomiędzy tą pękniętą a nową

Awatar użytkownika
STACHU
Posty: 429
Rejestracja: 14 maja 2009, 18:41
Auto: HILL D4D, '08
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie szyb

Post autor: STACHU »

no może macie rację :oops:

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie szyb

Post autor: Cruiser »

Myślę, że oprócz faktu, że to najczęściej ten sam producent, to w NG zrobią to lepiej niż ASY które wymieniają szyby od święta. Ja też mam takie ubezpieczenie i już raz z niego korzystałem. Nowa szyba do Octavii i żadnej różnicy nie widzę. Nalepki i winiety zostały te same. :D Pytałem u nich nawet o szybę do Mini z sensorem deszczu i podgrzewaniem, też nie ma żadnego problemu. Ile firm może produkować takie szyby?

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie szyb

Post autor: hashid »

Cruiser pisze:Myślę, że oprócz faktu, że to najczęściej ten sam producent, to w NG zrobią to lepiej niż ASY które wymieniają szyby od święta.
dokładnie tak się dzieje - wymiany dokonuje "firma zewnętrzna" na terenie serwisu aso.

Zyzol
Posty: 347
Rejestracja: 20 gru 2007, 19:36
Auto: KDJ 95
J15
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie szyb

Post autor: Zyzol »

wymienialem przód 2x
raz w ASO - był problem bo zjechała i musieli poprawiać
i raz w NG - na miejscu wklejone i hula do dziś
przy drugiej wymianie bylem, widziałem, stopień trudności dla miszcza co to robil oceniam mniej więcej jak picie herbaty
a w ASO wymieniają z nową uszczelką w NG nie pamietam czy nie wycinają starej..
o cenach nie dyskutuję :mrgreen:

ODPOWIEDZ