Koszty utrzymania samochodu - przydatna strona

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Koszty utrzymania samochodu - przydatna strona

Post autor: Pyrka »

Być może komuś się przyda: http://www.kosztysamochodu.pl/ Realny koszt przejechania 100 km (nie tylko paliwa, ale wszystkiego co się z samochodem wiąże, łącznie z jego zakupem i utratą wartości) wychodzi dość zatrważająco.

maras
Posty: 234
Rejestracja: 23 cze 2010, 11:28
Auto: kiedyś KDJ 95 vel Krowa :)
Kontakt:

Re: Koszty utrzymania samochodu - przydatna strona

Post autor: maras »

Ty chyba jesteś masochistą / sadystą (w zależności od tego, czy sam korzystasz, czy tylko polecasz innym :wink: ).

Ja korzystam z trochę czegoś innego - spritmonitora, ale jedynie w celach pomiaru spalania i pamiętania co i kiedy robiłem. Nigdy nie patrzę na zestawienie kosztów ani na koszt km, bo bym chyba na rower się przerzucił :mrgreen:

Awatar użytkownika
Cooder
Klubowicz
Posty: 1572
Rejestracja: 08 gru 2008, 09:38
Auto: piechot?
Kontakt:

Re: Koszty utrzymania samochodu - przydatna strona

Post autor: Cooder »

A ja nie sprawdzam, ile mnie kosztuje jazda. Kosztuje tyle, ile musi. Staram się nie przejmować rzeczami, na które i tak nie mam wpływu - tak dla higieny psychicznej :wink:

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: Koszty utrzymania samochodu - przydatna strona

Post autor: Addams »

Słusznie Cooder prawi- higiena psychiczna rzecz podstawowa! Nie ma co liczyć bo zawał wczesny pewny

Tuco
Komisja Rewizyjna
Posty: 2165
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:22
Auto: kdj95
Kontakt:

Re: Koszty utrzymania samochodu - przydatna strona

Post autor: Tuco »

codzienne życie dostarcza zbyt wielu wrażeń żebym się jeszcze miał zamartwiać kosztami.

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: Koszty utrzymania samochodu - przydatna strona

Post autor: Remiołek »

A mnie możliwość(nomen omen) automasochizmu kosztowego cieszy. Wszak kapitalizm, wziął się od tego, że oni protoplaści-protestanci ten kapitał wpierw zaoszczędzili, głównie na redukcji płacenia za to co im potrzebne bardzo nie było. a potem nagromadzony fundusz z pożytkiem rozmnożyli, dzięki pracy, itp. Co prawda nikt wtedy nie bombardował przyjaznym państwem i innym Vatem-sratem. Ziarnko do ziarnka- a dorwie Cię skarbówki łapanka.

Jerzy23
Posty: 843
Rejestracja: 29 sie 2009, 09:19
Auto: FZJ76

Re: Koszty utrzymania samochodu - przydatna strona

Post autor: Jerzy23 »

Z ciekawosci sobie sprawdzilem ile wydawalbym na paliwo w Polsce jezdzac tyle ile jezdze i przy cenie paliwa prawie 6 zl za litr.

wyszlo mi rocznie prawie 106 tys. :mrgreen: :shock:

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: Koszty utrzymania samochodu - przydatna strona

Post autor: Remiołek »

Jerzy, a ile wydajesz tam? I czy, jak różnica będzie duża na korzyść tam, potrzebują tam sprawnych rąk, może być nawet do grabienia piachu :wink: .

Jerzy23
Posty: 843
Rejestracja: 29 sie 2009, 09:19
Auto: FZJ76

Re: Koszty utrzymania samochodu - przydatna strona

Post autor: Jerzy23 »

Nie wiem ile rocznie wydaje na paliwo. Robie nieco ponad 100 tys kilometrow. W listopadzie na wyprawy z uzylem ponad 400L benzyny. Ale tez jezdzilem nieco wiecej bo byly dwa dlugie weekendy

ODPOWIEDZ