BIS Gwarancja

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
jjb
Posty: 258
Rejestracja: 08 sty 2009, 10:29
Auto: LC120
Kontakt:

BIS Gwarancja

Post autor: jjb »

Czas jako szybko biegnie i moja przed chwilą nowa 120 będzie miała niedługo trzecie urodziny. Ktoś w którymś wątku wspomniał o rozszerzeniu gwarancji, rzeczywiście Toyota oferuje coś takiego (http://www.toyota.pl/about/bis.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;), ceny nawet nie bardzo powalające (gdy patrzę na stosunek ceny gwarancji rozszerzonej wielu innych produktów do ceny zakupu). Do tego ważność w całej Europie, tak że trochę się nad tym zastanawiam zwłaszcza gdy czytam wątki np. o wtryskiwaczach

Może ktoś z Państwa interesował się tym i zauważył jakieś kruczki, wyłączenia itp?

pozdrawiam

JJB

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: BIS Gwarancja

Post autor: kylon »

Nie wiem jak w Toyocie ale ja wykupiłem coś takiego w Fordzie i były to wyrzucone pieniądze.
Najśmieszniejsze było to że:
- samochód był na przeglądzie w ASO za który to zapłaciliśmy kilkaset złotych
- przy odbiorze zaproponowano nam wykup takowej gwarancji z 189 PLN
- i tu jest najciekawsze. Aby wykupić tą gwarancję musieliśmy zapłacić kolejne kilkaset złotych za kolejny przegląd samochodu mimo iż właśnie był po takim przeglądzie odbierany :evil: Czyli wniosek jest jeden. Pierwszy przegląd polegał tylko na wymianie oleju a drugi faktycznie na przeglądaniu auta co by Ford się uchronił przed ukrytymi wadami.
Potem jak dokładnie wczytałem się w warunki to daliśmy się naciągnąć.

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: BIS Gwarancja

Post autor: Kwieczor »

Cześć
temat gdzieś już w wątku o awaryjności hila opisywany - poszukaj
W skrócie: to nie gwarancja, tylko ubezpieczenie, gwarantem jest nie TMP, tylko ubezpieczyciel
lista wyłączeń długa, przyczyny wyłączeń - ocenne
Jakbym miał plaskacza na asfalt , zastanowiłbym się, do terenówki używanej choć trochę zgodnie z przeznaczeniem - wyrzucone pieniądze.

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1830
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: BIS Gwarancja

Post autor: irko »

.

Temat poruszany tutaj ->> http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=5904" onclick="window.open(this.href);return false;
Też się zastanawiam ale... konieczność serwisowania w ASO troche zniechęca.

Na dwa lata to koszt u mnie prawie 4000 zł
+ 4x przegląd co 15 tyś rocznie w ASO

Zastanawiam się nad wersja standard (taniej) + dodatkowy rok - RAZEM 1895 zł
Mam ulotki i warunki ubezpieczenia (bo to jest ubezpieczenie)
W wolnej chwili moge wrzucić ale to już chyba podchodzi pod reklame :mrgreen:

Pozdr
IR

ODPOWIEDZ