e-myto - jak to jest?

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
jjb
Posty: 258
Rejestracja: 08 sty 2009, 10:29
Auto: LC120
Kontakt:

e-myto - jak to jest?

Post autor: jjb »

Przeczytałem dzisiaj artykuł w Rzeczpospolitej (http://www.rp.pl/artykul/646305_Z-mytem ... kacje.html" onclick="window.open(this.href);return false;) z którego wynika mi, że jeżeli po 1 lipca będę chciał przewieźć przyczepką trochę drewna do kominka to będę musiał wynajmować ViaBox, płacić e-myto itp. Chyba ktoś zwariował, chociaż między Odrą a Bugiem wszystko jest możliwe

wkurzony JJJ

którego autko ma w dowodzie wpisaną dopuszczalną masę całkowitą zespołu pojazdów 5650 kg

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: e-myto - jak to jest?

Post autor: fobos »

Po przeczytaniu artykułu, sprawdziłem najpierw, czy to nie żart na prima aprilis. Niestety wygląda na to, że nie. Chyba znowu kogoś pogięło. Zamiast budować bramki i całą infrastrukturę do łupienia kierowców, mogli by wybudować parę kilometrów dróg więcej. :evil:
Na szczęście nam pozostają jeszcze drogi polne i leśne. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: e-myto - jak to jest?

Post autor: Pyrka »

Pickup is the best 8)

Awatar użytkownika
pki
Posty: 282
Rejestracja: 23 lut 2011, 08:28
Auto: HDJ100
Kontakt:

Re: e-myto - jak to jest?

Post autor: pki »

Masakra :evil:
Kolejne wyciąganie kasy, dużo śmigam z przyczepą to już niektóre płatne muszę omijać jak n.p. A1 bo kasują 0,48zł za kilometr z przyczepą :evil: (90km - 42zł)

Awatar użytkownika
jjb
Posty: 258
Rejestracja: 08 sty 2009, 10:29
Auto: LC120
Kontakt:

Re: e-myto - jak to jest?

Post autor: jjb »

A miałem w wakacje dodać literkę E do mojego prawka. A teraz tak myślę, że "na ch... mi te pióra" :evil:

jjb

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Re: e-myto - jak to jest?

Post autor: hashid »

unia nas kocha a my kochamy unię - była gra wstępna, dopłatysraty, długość ogórka, krzywizna banana a teraz będzie dymanko, dymanko... nie ma darmowych lanczy...smutek i golenie
był pan była dziesięcina, teraz pity i myto pradawne razy 3 i 4 i akcyzy, opłaty, ukryte podatki... K...waaaaaa

Zyzol
Posty: 347
Rejestracja: 20 gru 2007, 19:36
Auto: KDJ 95
J15
Kontakt:

Re: e-myto - jak to jest?

Post autor: Zyzol »

jeszcze tylko walutę na E wprowadzą i będzie komplet...

Awatar użytkownika
jjb
Posty: 258
Rejestracja: 08 sty 2009, 10:29
Auto: LC120
Kontakt:

Re: e-myto - jak to jest?

Post autor: jjb »

Zyzol pisze:jeszcze tylko walutę na E wprowadzą i będzie komplet...
Jeszcze trochę trzeba poczekać. Scenariusz prosty - zacznie się ostry kryzys, inflacja, euro skoczy na 6-7 zł, wtedy ogłosi się, że jedynym wybawieniem jest euro, że plan stabilizacyjny, że Unia pomoże, przyliczy się pensje i emerytury i będzie git. Ważny jest przelicznik :mrgreen:

Ale może skoncentrujmy się na wątku głownym. Dopuszczalna masa całkowita zespołu pojazdow (czyli pojazdu z przyczepą) to pole F3 w dowodzie rejestracyjnym. Dlaczego w Landku mam wpis a w płaskaczu nic nie ma? Jak to w Waszych dowodach wygląda?

pozdrawiam

jjb

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: e-myto - jak to jest?

Post autor: Remiołek »

W dowodzie 60-tki pole F3 mam wykreskowane. Pola F1 i F2 zawierają wpis 2630 kg. W płaskim, choć to osobowa ciężarówka podobnie, F3 puste, F1 i F2 zawierają wpis.

I tak na marginesie, przy wyborach kieruję się prostym wyznacznikiem. Nie kłamię, nie kradnę, nie głosuję. Czyli obecny świecznik u mnie nie ma szans. Natomiast ten kto wie, czym jest austriacka szkoła ekonomiczna, wie w jakich warunkach i w jakim celu rządy podparły się (niestety) tezami Pana Keynesa, w pełni rozumie czym jest prawo własności ma u mnie głos.

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: e-myto - jak to jest?

Post autor: Kames »

heee Remik ty to masz stary myslenie :wink: mi takie pomysły nawet po literku nie wchodza do głowy
to sie nazywa optymistyczne podejscie do sprawy

Awatar użytkownika
cosi
Sąd Koleżeński
Posty: 653
Rejestracja: 02 lis 2008, 21:00
Auto: był Hilux'08
Kontakt:

Re: e-myto - jak to jest?

Post autor: cosi »

Zbliża się dzień gdy powstaną barykady...

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: e-myto - jak to jest?

Post autor: consigliero »

W naszym kraju motocyklem jeżdżę tylko bocznymi drogami , samochodem też się tak staram tutaj nawet mogę jeszcze bardziej bocznymi. Na naszą krakowską płatną autostradę z przyczepą wjechałem tylko raz po zapłaceniu za pierwszą bramkę jak najszybciej z niej zjechałem. System opłat na krakowskiej jest taki że nawet nie trzeba motocyklistów aby zrobił się korek przed punktem poboru opłat , wystarczy powrót z weekendu. Osobiście jeżeli juz korzystam z autostrady motocyklem to zatrzymuję się , zsiadam z motocykla , ściągam rękawiczki otwieram kufer, wyciągam portfel , płacę odpowiednio to komentując , portfel do kufra , wkładam rękawiczki, odpalam motocykl , odjeżdżam klucząc na płatnym odcinku między licznymi zwężeniami , robotami drogowymi , które mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drodze oraz jej przepustowości.
PozdrawiaM

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1830
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: e-myto - jak to jest?

Post autor: irko »

->

Jest taka strona - http://www.platnedrogi.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Sa tam stawki opłat
oplaty_1.jpg
oplaty_2.jpg
i od czego zależy opłata:
oplaty_3.jpg
Hil ma mase całkowitą 2750
Czyli bez opłat można ciągać przyczepe do 750 kg
Myślę, że na drewno do kominka wystarczy ale na kemping już słabooooo.

Pozdr
Ir

Awatar użytkownika
jjb
Posty: 258
Rejestracja: 08 sty 2009, 10:29
Auto: LC120
Kontakt:

Re: e-myto - jak to jest?

Post autor: jjb »

irko pisze:->

Hil ma mase całkowitą 2750
Czyli bez opłat można ciągać przyczepe do 750 kg
Myślę, że na drewno do kominka wystarczy ale na kemping już słabooooo.

Ir
120 ma masę całkowitą 2850, czyli zostaje formalnie tylko 650. Ale jak ja mam wpisane w dowodzie dopuszczalną masę całkowitą zespołu pojazdów 5650, to pojawia się problem interpretacyjny (czy 5650, czy 2850+ to co w dowodzie przyczepki). W każdym układzie przechlapane :(

JJB

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: e-myto - jak to jest?

Post autor: Heniu »

Najprościej podjedź do Inspekcji Transportu Drogowego lub złap ich patrol na trasie, pokaż dowód i objaśnią ci co i jak. Problem tkwi w tym, że to oni będą głównie kontrolować i ich interpretacja jest w tym przypadku najwłaściwsza.

ODPOWIEDZ