Ogólnopolska sieć JAAN Autoglass

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Alban
Posty: 591
Rejestracja: 17 cze 2010, 21:58
Auto: HDJ 100

BJ 40
Kontakt:

Ogólnopolska sieć JAAN Autoglass

Post autor: Alban »

Pozwolę sobie opisać moją historyjkę wymiany szyby czołowej w firmie Autoglass JAAN
Przyjechali na miejsce do mnie do warsztatu i stwierdzili że auto stare to trzeba szybę z razem z uszczelką wymienić której nie mają - kazali czekać tydzień aż zdobędą.
Jako, że cała usługa była z ubezpieczalni to nie mogłem jej sobie sam załatwić.
Poczekałem tydzień - przyjechał jeden ludzik który ledwo wystawał głową ponad maskę mojego Hiluxa i miał zamiar sam zmienić w nim szybę czołową.
OK
Moje chłopaki mu pomogli ją umieścić na miejscu podpisałem papiery i pojechał.
Przy próbie umycia szyby okazało się że na środku od wewnątrz jest tak porysowana że polerka nawet nic nie da.
Po moim jeszcze spokojnym telefonie stwierdzili że przyślą człowieka który zrobi zdjęcie.
Przyjechał zrobił a z biura zadzwonili że za 2 tygodnie wymienią szybę na nową bo klej wiąże 2 tygodnie i jak jest świeży to nie da się szyby wyciąć
(specjalnie to powiększyłem - dalej będzie wiadomo dlaczego)

Po 2 tygodniach przyjechali już we 2 sztuki (mały i grubszy)
Wymienili, podpisałem, pojechali.
Pech chciał, że 3 dni później spadł śnieg i na dachu auta trochę poleżał.
Co zaowocowało zaciekniętą podsufitką na 1/4 powierzchni.
Oczywiście pozwoliłem sobie zadzwonić do firmy JAAN już trochę mniej spokojny.
Pani powiedziała mi że za 2 tygodnie poprawią bo klej nie wysechł...
Zapytałem czy za 2 tygodnie wymienią mi też podsufitkę na nową i skrzynkę bezpieczników plus to co jeszcze się zjara od zaciekającej wody.
Pani stwierdziła że nie bo już wysyłają "grubszego" by jeszcze raz wkleił szybę.
Nie czekałem 2 tygodni bo jednak można było jak się chciało lub się bało.

Wniosek...
Nie polecam obsługi JAANa

Awatar użytkownika
stopa
Posty: 532
Rejestracja: 10 gru 2009, 13:15
Auto: HZJ 73 '93
Kontakt:

Re: Ogólnopolska sieć JAAN Autoglass

Post autor: stopa »

a ja mam dobre wspomnienia zwiazane z firma autoglass jaan. W przeddzien wyjazdu strzelila mi przednia szyba. Niefart ze to byla niedziela. Nic nie zalatwilem. W poniedzialek rano wykonalem tysiace telefonow po magazynach ale okazalo sie ze na szybe do ljota trzeba czekac 2 dni. Po drodze do Barwinka zagladalem tu i tam... az w koncu przez przypadek trafilem na Jaana w Kielcach. Wymiana szybki trwala niecale 20 min i jechalem dalej... :)

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Ogólnopolska sieć JAAN Autoglass

Post autor: Kwieczor »

Ja niestety mam złe doświadczenia - strzelił mi odprysk centralnie w miesięcznym Hilu - pojechałem na naprawę - najpierw musiałem podpisać oświadczenie, że robię na moja odpowiedzialność, bo odprysk w polu widzenia.
Potem Pan się zabrał i zakleił odprysk w 40 minut zostawiając brzydką kropę i igiełkowe pęknięcia a następnie wokół kropy kilka dni później szyba się okroiła i widać to teraz jak diabli - choć w dotyku jest gładkie i kupy się mocno trzyma.
Robiłem w oddziale w Raszynie za coś koło 150 PLN.

Może bym uznał, ze tak musi być, ale mam porównanie, bo wcześniej jeden identyczny i jeden większy odprysk robiłem w yarisie u takiego rzemieślnika na wsi pod Bełchatowem i po jego robocie po 3 i 4 latach nadal na szybie ślad nie był większy od gówienka muchy...

Aha - kosztowało to u gościa 50 PLN a zrobienie pojedynczego odprysku zabierało my około 2 godzin i przypominało pracę dentysty estetycznego (wiercenie, piłowanie, szlifowanie, nakładanie, odsysanie, utwardzanie UV, polerowanie, nakładanie, odsysanie, utwardzanie UV ....)

Także ja się do Jaana już nie wybiorę - co prawda faktury od gościa na wsi nie dostanę, ale przynajmniej wiem, że dobrze robotę zrobił.

Awatar użytkownika
JaroFix
Klubowicz
Posty: 903
Rejestracja: 16 mar 2009, 21:04
Auto: Nissan Patrol GU4
Kontakt:

Re: Ogólnopolska sieć JAAN Autoglass

Post autor: JaroFix »

Na tempo obsługi w omawianej firmie nie mogę powiedzieć złego słowa.
Z racji tego, że miałem ubezpieczenie szyb i że od małego odprysku zrobiła się kreska na całą szybę, pozwoliłem sobie zadzwonić by skorzystać z ubezpieczenia. Telefon wykonałem w sobotę koło godziny 0900. Miła rozmowa zaowocowała oczywiście przyjęciem zgłoszenia. Poinformowano mnie, że prawdopodobnie dziś, czyli w tę sobotę raczej już nikt do mnie nie zadzwoni by umówić na wymianę. Jakież było moje zdziwienie, gdy za 2 godziny zadzwoniła miła pani z Autoglass i chciała umawiać na najbliższy poniedziałek na 0800. Tylko mój grafik nie pozwalał jechać w poniedziałek, ale pozwolił na dzień nastęny. Jeszcze większe zdziwienie wyniknęło z tego, że to nie był dla nich problem z tak "egzotyczną" szybą czołową jaka jest w LJ70 '89.
Cała operacja wymiany trwała niecałą godzinę.
co do jakości wymiany, mam pewne zastrzeżenia, ponieważ delikatnie zaciekała podsufitka. Jednakże, że ja upierdliwy nie jestem i nie miałem czasu by jeździć po Warszawie i to uszczelniać, załatwiłem temat we własnym zakresie.

Z całokształtu jestem, mimo drobnego uszczerbku na jakości, zadowolony.

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1831
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Ogólnopolska sieć JAAN Autoglass

Post autor: irko »

Wyjątkowy pech

Ja byłem dwa razy w tej firmie
- pierwszym razem wymiałem szybe w Renault Kangoo. Nie wiem czy dobrze wyszło bo potrzebę wymiany (popękała od kamieni) miałem na klika dni przed sprzedażą auta. PZU dawało za nią 800 zł W JAANie zapłaciłem 400 t byłem :D
- druga wizyta to z Link4 bo szybki miałem ubezpieczone a oni tam tylko zlecają naprawy. Ponieważ odprysk był w polu widzenia zaproponowali w Hyundaiu Terracanie wymianę na nową. Wolałem żeby zakleili (kto ich tam wie jak wkleją). Po dwóch latach zaklejałem od nowa bo plomba wypadła. Pozostał też ślad. Mówili, że od brudu, który dostał się w peknięcia i żeby na drugi raz zaklejać chociażby prowizorycznie plastrem ...

Pozdr
IR

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Ogólnopolska sieć JAAN Autoglass

Post autor: kylon »

A ja myślę, że takie żale choć w pewnych przypadkach uzasadnione niczego nie wnoszą i są takim krzykiem bezradności. Na co dzień borykamy się z problemami życia. Każda firma czy człowiek ma jakieś wpadki i jest to normalne. Czy to jest powód aby zaraz opisywać na forach, że jest do bani i nie polecamy. Pomyślcie jak byście się czuli przez niezamierzoną wpadkę na forach dotyczących Waszej dziedziny pracy. Jest to największy w Polsce importer szyb samochodowych i jakoś sobie na to zapracował. Jeździłem z szybami do Auto Jaana jeszcze jak byłem gówniarzem pracującym na posyłki.

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Ogólnopolska sieć JAAN Autoglass

Post autor: MaxLux »

Hmmm,

Kylones ma racje - zmienimy tytul z "ogolnopolska" siec na konkretny warsztat. Ja tez pare razy wymienialem w JAANie i zawsze bylo OK, jakkolwiek jakby mi sie zdarzyla tak wpadka to tez bym sie pewnie poskarzyl na forum.

Zawsze tez dobrze napisac do centrali firmy, bo troska o dobra marke to podstawa dzialania korpo...

Awatar użytkownika
śpioch
Posty: 110
Rejestracja: 05 lut 2010, 09:43
Auto: zjep
Kontakt:

Re: Ogólnopolska sieć JAAN Autoglass

Post autor: śpioch »

Alban pisze:za 2 tygodnie wymienią szybę na nową bo klej wiąże 2 tygodnie i jak jest świeży to nie da się szyby wyciąć
:shock: :lol:
kleje utwardzają się z reguły od 1,5 do 6 godz a pełne utwardzenie uzyskują w zależności od warunków położenia i schnięcia, od grubości warstwy. Inaczej będzie przy 5st i deszczu a inaczej przy 27stopniach i słońcu.
stopa pisze:Wymiana szybki trwala niecale 20 min i jechalem dalej... :)
:shock: wypuścili Cię od razu? nieźle...
irko pisze: Pozostał też ślad. Mówili, że od brudu, który dostał się w peknięcia i żeby na drugi raz zaklejać chociażby prowizorycznie plastrem ...

Pozdr
IR
z plastrem i brudem mieli rację, a ślad może pozostać i w 90% pozostaje. Wszystko zależy od rodzaju uszkodzenia.

Awatar użytkownika
stopa
Posty: 532
Rejestracja: 10 gru 2009, 13:15
Auto: HZJ 73 '93
Kontakt:

Re: Ogólnopolska sieć JAAN Autoglass

Post autor: stopa »

śpioch pisze:
stopa pisze:Wymiana szybki trwala niecale 20 min i jechalem dalej... :)
:shock: wypuścili Cię od razu? nieźle...
No w LJocie jest szybko bo nic sie nie klei 8)

Awatar użytkownika
Gruzin
Komisja Rewizyjna
Posty: 305
Rejestracja: 10 kwie 2008, 22:42
Auto: LJ70 2LT
Kontakt:

Re: Ogólnopolska sieć JAAN Autoglass

Post autor: Gruzin »

stopa pisze:
śpioch pisze:
stopa pisze:Wymiana szybki trwala niecale 20 min i jechalem dalej... :)
:shock: wypuścili Cię od razu? nieźle...
No w LJocie jest szybko bo nic sie nie klei 8)
Dobre dobre, grunt to uszczypliwa riposta :mrgreen:

W wawie na ulicy (nomen omen) inżynierskiej 6 obok studia familiady w zapyziałym praskim podwórku, pośród "różnych kowali" jest i ten wyglądający na kowala - auto-szyby serwis.
Ale... ale pozory mylą. :wink:
Solidnie, tanio, sprawniwe, z fakturą a i radosny własciciel zagada na smierć opowieściami z krypty po czym na koniec powtarza - jakby co to bylo źle z tą szybą to przyjeżdżaj pan poprawimy na gwarancji. Pare razy juz tam robiłem i polecam. Otoczenie nieciekawe ale warto. :wink:

Awatar użytkownika
śpioch
Posty: 110
Rejestracja: 05 lut 2010, 09:43
Auto: zjep
Kontakt:

Re: Ogólnopolska sieć JAAN Autoglass

Post autor: śpioch »

stopa pisze: No w LJocie jest szybko bo nic sie nie klei 8)
:lol:

Awatar użytkownika
Transporter
Posty: 141
Rejestracja: 09 sty 2011, 19:20
Auto: KDJ 120
Kontakt:

Re: Ogólnopolska sieć JAAN Autoglass

Post autor: Transporter »

nie ma za dużo firm zajmujących się naprawa i wymiana szyb, od dawna jest Jaan i od niedawna widze NordGlass się reklamuje. Tak że wielkiej konkurencji nie ma, może w większych miastach jest inaczej

Awatar użytkownika
Alban
Posty: 591
Rejestracja: 17 cze 2010, 21:58
Auto: HDJ 100

BJ 40
Kontakt:

Re: Ogólnopolska sieć JAAN Autoglass

Post autor: Alban »

Może i krzyk bezradności, może i nie cała Polska tylko jeden z oddziałów, ale...
Ale tylko podejście że raz można raz niemożna to już sami sobie zaprzeczają.
Jak się jest stanowczym i zagrozi innymi kosztami za ich spie... robotę to miękną i się da od ręki.
Tak sobie pisze żeby się podzielić własnymi przygodami z ich udziałem.

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1831
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Ogólnopolska sieć JAAN Autoglass

Post autor: irko »

kylon pisze:[...] Każda firma czy człowiek ma jakieś wpadki i jest to normalne. Czy to jest powód aby zaraz opisywać na forach, że jest do bani i nie polecamy. Pomyślcie jak byście się czuli przez niezamierzoną wpadkę na forach dotyczących Waszej dziedziny pracy. [...]
Dobra firma zawsze się obroni...
A zamieszanie tylko dopinguje do pilnowania swojej roboty na przyszłość.

Awatar użytkownika
tomas
Posty: 99
Rejestracja: 10 lut 2009, 17:23
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: Ogólnopolska sieć JAAN Autoglass

Post autor: tomas »

greg25 pisze:nie ma za dużo firm zajmujących się naprawa i wymiana szyb, od dawna jest Jaan i od niedawna widze NordGlass się reklamuje. Tak że wielkiej konkurencji nie ma, może w większych miastach jest inaczej
A to chyba to samo.
Tez wymienialem szybe w osobowce w Jaanie w Mragowie i wstawili wlasnie szybe z NordGlass. BTW bez problemow. W J9 dwa lata temu poprawiali cieknaca po poprzednim wlascicielu, tzn wycieli, wyjeli, oczyscili i wkleili ponownie. Po 1.5 godziny bylem juz autkiem w domu. Bez problemow. Tez uwazam ze to zalezy od miejsca, ludzi tam pracujacych, biorytmow w dany dzien itp oraz od samego klienta.

ODPOWIEDZ