Nowy Jimny

Moderator: luk4s7

rafal187
Posty: 365
Rejestracja: 05 kwie 2015, 22:49
Kontakt:

Nowy Jimny

Post autor: rafal187 »

Witojcie...
Wiem, że suzuki to nie toyota, ale obie marki made in japan.
Od kilku miesięcy tak siedzę, czytam i oglądam info o nowym Jimny.
Auto wygląda, jak dla mnie kozacko.
Technicznie też ciekawe: rama, 2 sztywne mosty, reduktor i .... klima.
Ktoś może mi powiedzieć na czym polega fenomen? Na autko czeka się prawie rok, nie wyrabiają z produkcją a większość sprzedana została na podstawie zdjęć i katalogów.
Niektórzy mają już zawiasy tuningowe:

http://www.gollek-automotive.com/Suzuki ... imny-2018/

Nie jestem na etapie zakupu tego samochodu ale otwieram dyskusje na jego temat.
Ciekawe jakie macie zdanie o tym, jednym z ostatnim "prawdziwym" samochodzie terenowym?

Pozdrawiam w nowym roku
Rafał

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Nowy Jimny

Post autor: luk4s7 »

Mam to samo! Oglądam i się zachwycam! Dla mnie to nie Jimny a nowy Samuraj. Jest tak wiele nawiązań do (nie bójmy się tego powiedzieć głośno) tego kultowego auta (jakim jest Samuraj) że nie mam najmniejszych wątpliwości że to jest właśnie Samuraj.

W czym tkwi fenomen? Według mnie to jest auto jakich już nie ma. A do tego nowe i mające sensowną cenę (choć może nie do końca w naszym kraju). Sztywne mosty, rama, reduktor, dzielność terenowa, prosty benzynowy silnik a do tego świetny wygląd! Jest jednocześnie i młodzieżowe i po niewielkich modyfikacjach, poważnie terenowe.

Polecam na przykład zobaczyć tutaj https://www.youtube.com/watch?v=9lsMFTyIDYE

Prezentuje się świetnie. Założone tylko lepsze opony, bagażnik na dach i już można zdobywać poważne bezdroża.

Czuję że kiedyś je kupię. Mój syn ma 6 lat, ale już wiem że za parę lat go zachce a ja ulegnę bez chwili wahania :)

stachu_l
Posty: 416
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:54
Auto: KDJ120 AT
Kontakt:

Re: Nowy Jimny

Post autor: stachu_l »

I można z niego zrobić amfibię :-) choć nowego to chyba szkoda
https://www.timdutton.com/4wd.html

Awatar użytkownika
Templar
Posty: 989
Rejestracja: 18 lip 2012, 13:08
Auto: Hilux 2011 3.0
Kontakt:

Re: Nowy Jimny

Post autor: Templar »

Muszę przyznać że wygląda świetnie. Prosto a zarazem elegancko. Niestety, w tym gabarycie, osobiście dostaje w środku klaustrofobii a na łokciach po jeździe mam siniaki... Ale wcale nie dziwie się osobom które go kochają :)

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Nowy Jimny

Post autor: sebastian44 »

Mnie za to bardzo ciekawi jak bardzo poprawili jego zachowanie na szosie i w trasie wzgledem poprzedniego modelu. Bo co do dzielności terenowej nie mam wątpliwości że pozostała na tym samym lub nawet lepszym poziomie co w poprzednich generacjach.
Kolega sie zastanawia czy to byłaby alternatywa żeby miec mała wyprawówke. Mniejsza przestrzeń jest do zaakceptowania przy założeniu że podróżuje sie w dwie osoby. Pytanie jaki jest komfort przy dłuższych trasach, w starym Jimny raczej nie powalał, 100-110 na godzine to było wszystko co dało sie znieść na dłuższą mete.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Nowy Jimny

Post autor: luk4s7 »

Gdzieś czytałem lub widziałem że na asfalcie wielkiej zmiany nie ma. Właśnie tak do 120 i tyle. Nie spodziewałbym się też płynnej jazdy po krętych drogach. To wszak pudełkowate auto na ramie i z dwoma sztywnymi mostami. Po prostu nie ma cudów.
Za to jako auto dla dwóch osób na spokojnie wyprawy uważam że się spokojnie nada. Jasne że w środku trochę ciasnawo ale coś za coś. Mi to jakoś specjalnie nie przeszkadzało w Samuraju. Bardziej drażniła sztywność resora który szczególnie po przeróbkach terenowych się słabo uginał. Jimmy ma jednak sprężyny więc jest na pewno skok jakościowy.

Trzeba pojeździć i samemu ocenić. Czekam aż się pojawi w salonach i będzie można skorzystać z jazdy próbnej.

/Luk4s7 (czyt. Łukasz)

rafal187
Posty: 365
Rejestracja: 05 kwie 2015, 22:49
Kontakt:

Re: Nowy Jimny

Post autor: rafal187 »

Widzę, że nie tylko mi się podoba.
Wczoraj widziałem go na żywo na trasie miedzy pszczyną a bielskim. Naprawdę fanie wygląda.
Co do komfortu to ponoć prędkość podróżna tak do 110 km/h, potem już niby głośniej i mniej stabilnie.
Myślę, że fajny kompletny zawias z 2 calowym liftem od Kylona i na pewno lepiej by się prowadził.
Trzeba poczekać ze 2 lata, wtedy wyjdą wszystkie choroby wieku dziecięcego i będzie już kilka ofert z 2 ręki, co kupili na szybko dla żony, kochanki, a ta nie bardzo sobie radzi z 2 lewarkami biegów...
Blokad niema, ale ma systemy przyhamowujące koła będące w powietrzu.
Spalanie też może mieć ciekawe.
Żona jeździ od czerwca 2018r. vitarą z silnikiem 1.6, 120km i napędem na 4 koła, średnie spalanie w okolicach 6 litrów i to jest prawdziwe z przeliczenia kilometrów i litrów więc jimny ze spalaniem na drodze w okolicach 7, 8 litrów benzyny jest realnym spalaniem.

Awatar użytkownika
szulbor
Posty: 392
Rejestracja: 25 sty 2014, 20:29
Auto: Toyota 4runner 3rd 5VZ-FE 3.4ccm Supercharged
Kontakt:

Re: Nowy Jimny

Post autor: szulbor »

Autko wygląda świetnie podobnie jak poprzednia wersja.

Poprzednik bardzo mi sie podobał, do czasu aż musiałem (chciałem) jeździć nim przez dwa tygodnie na wakacjach.

Na rynek azjatycki super sprawa, ale europejskie chłopiska po prostu się nim nie mieszczą.

Jak dla mnie to takie MINI, tylko z terenowej bajki. Fajne, zgrabne, przejechać się super, ale posiadać osobiście bym nie chciał. Choć super sprawą jest to że wraz z nowym modelem ruszył cały rynek akcesoriów i praktycznie są dostepne od pierwszego dnia. Co nie licząć wranglera jest raczej unikalne. Duży plus za to.

sasza
Posty: 61
Rejestracja: 16 sty 2016, 15:57
Auto: LJ70
Kontakt:

Re: Nowy Jimny

Post autor: sasza »

Po tym co się stało z Ignisem obstawiałem, że Jimny przeistoczy się w suviko/crossovera, a tu prawdziwa tradycyjna terenówka.
Wielki szok i szacun.
Nie mogę tylko zrozumieć fenomenu tej super sprzedaży. Przecież to nie jest auto do hipermarketu, ani do wożenia dzieci ze szkoły.
Takich maniaków jak my nie ma znowu tak dużo. Wydawałoby się, że to będzie niszowe auto a tu proszę... kolejny szok. :)
W poprzednim Jimniaku całkiem często widywałem kobiety jako kierowców i to też jest dla mnie jakiś fenomen.

Awatar użytkownika
OMM
Posty: 76
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:55
Auto: LJ70 2.4

Re: Nowy Jimny

Post autor: OMM »

Podobnie i ja oglądam te filmiki od dłuższego czasu i widzę w nim mojego dawnego Samuraja (z kilkoma nawiązaniami do Vitary) wydanego na nowo. I jeszcze ten kolor Kinetic Yellow dotąd praktycznie spotykany tylko w najdroższych odmianach G klasy za dopłatą 150 tys. zł. Będę miał tego malca tylko niech sie uspokoi na rynku za 3 lata jego cena. I oby był szerszy w środku niż obecny, którym nie da się podróżować wygodnie.
Podobno wiele osob widzi w nim mniejszego Wranglera ;)
Z ta sprzedażą to jest tak, że trudność w zakupie to podobno wynik limitu ilości na rynek danego kraju, a ten jest wynikiem niezbyt ekologicznego silnika.

czaya
Klubowicz
Posty: 563
Rejestracja: 09 wrz 2008, 08:11
Auto: www.ready2go.pl
Kontakt:

Re: Nowy Jimny

Post autor: czaya »

Jest przekozacki.
Jak mi minie fascynacja wyprawówką i będę jeszcze chciał coś terenowego a nie uterenowionego to będzie to ten właśnie Jimny.
A miałem już Samuraia, dwa Jimny, dwie Vitary i dwie Grand Vitary więc jestem świadomy plusów i minusów :mrgreen:
Podobno jest szerszy wewnątrz niż poprzedni Jimny.
Ale nie sądzę aby nie trzeba było od razu wymieniać zawieszenia na coś porządnego...

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Nowy Jimny

Post autor: luk4s7 »

A tak dla kontrastu widzieliście co zrobili temu Defenderu? Ogolili klatę i jajca, posłali do znanego fryzjera, wbili w rurki, obcisłą bluzeczkę i ermaxy, dodali złotą biżuterię i niedługo to puszczą do ludzi... Dramat.
Chwalą się że teraz hameryka kompatibel i że niezależny zawias wszędzie. Będzie drugie Disco które nie ma już w sobie nic z terenówki.
Ciekawe czy zostawili chociaż wycieki ze wszystkiego i psucie co kawałek. Niech choć duchowe nawiązanie do tradycji będzie

No a nowy Samuraj to bajka! Mówię Wam że będzie hitem! U nas co zamożniejsi kupią go w teren, a jak już się pojawią używki w sensownych cenach to Błotowizja nie nadąży kręcić odcinków o przeróbkach i dzielności terenowej tego auta.

Ot takie przemyślenia w sobotni poranek wprost z ciepłego wyrka...


/Luk4s7 (czyt. Łukasz)

Awatar użytkownika
OMM
Posty: 76
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:55
Auto: LJ70 2.4

Re: Nowy Jimny

Post autor: OMM »

Też obstawiam że będzie hitem. Ja po Samuraju, dwóch Vitarach i Grand Vitarze miałem do Suzuki już nie wracać ale wrócę :) ARiMR znów może sporo nowych kupić, zamiast Swifta żony dostaną Jimniaki na miasto, trochę nowych i używane kupią leśnicy i myśliwi. Fajny wóz zrobili i też czekam aż wypróbować będzie można.

Awatar użytkownika
oradek
Posty: 805
Rejestracja: 06 lis 2017, 19:46
Auto: Lj73 po 1990

Re: Nowy Jimny

Post autor: oradek »

Auto faktycznie ciekawe, jednak ja już się nie ekscytuję, bo w Polsce może być 200 szt do sprzedaży, jak dobrze pójdzie, więc marne szanse na zakup.

Lj73 2,4 LTII 1991 Oradek

Awatar użytkownika
gobio
Posty: 115
Rejestracja: 19 lut 2014, 14:58
Auto: KDJ90
Kontakt:

Re: Nowy Jimny

Post autor: gobio »

Nie przyjmują zamówień na Jimnego i nie wiadomo kiedy zaczną.

ODPOWIEDZ