Ktoś?

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Beduin
Klubowicz
Posty: 358
Rejestracja: 12 cze 2014, 14:39
Auto: KDJ120
Kontakt:

Re: Ktoś?

Post autor: Beduin »

A tak nam się dobrze wątek rozkecał! Tworzyliśmy bazę wiedzy o stołach, odzyskiwaniu długów... nawet Anka podała linka do firmy, co to dzięki niej siostrę rodzoną odnalazła!
Przyjdzie taki Ukasz ze swoimi zasadami i ciach prach, wszystko zniweczy.

Żegnaj Anka! [']

Po siostrę, stół lub do adwokata pamiętaj żeby jechać Toyotą! Najlepiej Land Cruiser lub Hilux ;-)

RIP

rafal187
Posty: 365
Rejestracja: 05 kwie 2015, 22:49
Kontakt:

Re: Ktoś?

Post autor: rafal187 »

Potrzebuje pomocy w wyjaśnieniu.
Łukasz, Ty jak specjalista od tych wszystkich internetów, spamów, bamów, forumów itp wytłumacz mi tak na chłopski rozum jak to jest.

Taka sobie Pani Ania pisze posta i odrazu czuć że śmierdzi (post) na odległość reklamą.
Po chwili wszyscy ją wyśmiewają itp. po czym po kilku kolejnych postach, tak jakby nic się niedziało, ta Pani linkuje jakąś tam firmę.
Ona to robi swiadomie i sama jako człowiek myślący, czy to może robią już jakieś roboty komputerowe?
Naprawdę trudno mi to wszystko pojąć na powyższym przykładzie, żeby to robili ludzie myślący logicznie.

Pozdrawiam
Rafał

Awatar użytkownika
Mirekk
Klubowicz
Posty: 665
Rejestracja: 12 wrz 2017, 21:46
Auto: KZJ95, A6 Allroad
Kontakt:

Re: Ktoś?

Post autor: Mirekk »

Pozwolę sobie wyręczyć Lukasza, ale chętnie poczytam i o jego doświadczeniach.
To może być realizowane dwojako. Albo to jest człowiek, albo robot.
W pierwszym przypadku, jest sobie człowiek, który wział kasę np. za pozycjonowanie jakiegoś adresu w guglu, ale nie posiada jeszcze odpowiednich narzedzi, które by to za niego zrobiły. Loguje się więc na różnych forach, nie tracąc czasu na poznanie specyfiki tego forum, ani zasad tam panujących. Robi to równoczesnie na kilkudziesięciu, setce innych forów. Zakłada profile o nickach z listy i zapisuje sobie adresy, gdzie zarzucił tzw. wabia. Za jakiś czas przeszukuje zapisane adresy i robi nastepny wpis, w którym już jest podany adres internetowy, który chce wypromować. Wpis, jak te tutaj mają bardzo ogólnikową treść, żeby mniej więcej pasowała do wszystkiego.
Drugi sposób działa tak samo, tylko zamiast człowieka robi to robot w postaci programu automatyzującego.
Czasem promowany adres pojawia się w podpisie spamera. Schemat bywa np. taki, że wpada, robi 3 wpisy w róznyh tematach i po tygodniu lub 2 w podpisie pojawia się adres. To o tyle cwane, że może uśpic czujnośc moderacji, bo kto przegląda stare posty pod tym kątem?
Na takim forum jak nasze ten sposób generalnie nie działa. Ale na forach typu pudelek, onet, wyborcza czy inne, gdzie ruch jest przeogromny a ludzie się w ogóle ze sobą nie znają i piszą rozmaite pierdoły o wszystkim, w dodatku fora są bardzo słabo moderowane, takie działania przynosza jakiś tam określony skutek.
I tyle.

Moderuję/administruję od kilkunastu lat. Na ostatnim moim forum zdarzył sie taki spamer, który wdał się w dyskusję. Pisał jak człowiek i do tego nawet rozsądny. Starał sie ukryc swoje intencje. Był to wyjątkowy przypadek, bo zazwyczaj aktywność tych ludzi ogranicza się do tego co opisałem.

Gdyby to forum w arkuszu pól do wypełnienia przy rejestracji miało np. numer gadu-gadu, stawiam browar, że takie Anki wszystkie bez wyjątku miałyby w nim wpisane 3-6 cyfr. Zawsze tę samą ilość/liczbę cyfr - nigdy więcej, nigdy mniej. Na forum, którego tu nie wymienię, żeby mnie nie posoądzono o spam, to była absolutna regulą :) Takie profile banowałem zazwyczaj tuż po zarejestrowaniu, nie wnikając w prawdziwość danych. Nie zdarzyło się, żeby ktoś składał reklamacje.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Ktoś?

Post autor: luk4s7 »

Mirek dobrze prawi! Tak to właśnie działa. Pewnie obaj nie jesteśmy całkiem na bierząco ze spamerskimi narzędziami bo gdybym miał taką robotę to na pewno bym sobie ją zautomatyzował.
Co do zabezpieczeń to Google ma fajną metodę na identyfikacje czy nie jest się robotem. Niestety nie działa na „ludzkich” spamerów.
Mnie tam to banowanie nie boli specjalnie. Jak widać koledzy sobie również poużywali i jest wesoło. Na Onecie czy tego typu forach z setkami tysięcy aktywnych użytkowników i pewnie nie mniejsza ilością postów dziennie, to może być większy problem. Ja czytam wszystkie posty. Dosłownie wszystkie. Łatwo więc mi jest zareagować. Czasem z opóźnieniem bo mam życie również poza internetem ale każdego spotka zasłużona kara

Awatar użytkownika
Beduin
Klubowicz
Posty: 358
Rejestracja: 12 cze 2014, 14:39
Auto: KDJ120
Kontakt:

Re: Ktoś?

Post autor: Beduin »

luk4s7 pisze:Ja czytam wszystkie posty. Dosłownie wszystkie.
Szacun!

ODPOWIEDZ