Zmiana ilości osob w dowodzie rejestracyjnym - w dół

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
grubaryba33
Posty: 29
Rejestracja: 24 kwie 2017, 09:20

Re: Zmiana ilości osob w dowodzie rejestracyjnym - w dół

Post autor: grubaryba33 »

ośrodek ruchu drogowego na pewno to wyjaśni. ale tak jak koledzy wyżej... jakiś tam pan Heniek z pieczątką tego nie załatwi na bank

lecchu
Posty: 329
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:42
Auto: HZJ80
Kontakt:

Re: Zmiana ilości osob w dowodzie rejestracyjnym - w dół

Post autor: lecchu »

Udało się.
Rzeczywiście trzeba było znaleźć bardziej pozytywnie nastawioną stację diagnostyczną.
Kilkanaście telefonów do okręgowych stacji i pełna plejada opinii (trza homologacje od Toyoty lub nie trza, trza rzeczoznawcę lub nie trza, trza do PZM-otu lub nie trza, etc, etc; jeden chciał nawet fakturę na pasy, choć przeca pasy są tam od zawsze, głuchy był na logikę). W końcu znalazłem taką stację, gdzie po prostu mi to zrobili bez piętrzenia papierkologii. Potrzeba była faktura na demontaż przegrody (zmiana z ciezarówki > osobówkę), fotele mogłem "wymontować" sam. Auto oczywiśćie musi być sprawne, należało też pokazać numer na ramie.

Ktoś pytał o powód - główny jest taki, że przy każdym zwykłym badaniu tech rzucali się, że nie mam foteli dla wszystkich 9 osób (normalnie mam w bagażniku stelaż na spanie). I był z tym probelem logistyczny. Dodatkowo na stacjach straszyli mnie wejściem jakiś kolejnych przepisów, według których już nie będzie litości i fotele bedą musiały być. A ponieważ może z 10 razy w przeciagu ostatnich 8 lat wiozłem więcej niż dwie osoby (wraz ze mną) - to stwierdziełm, że czas to wyprostować już na przyszłość. No i mam teraz pieciosobową osobówkę.

Pzdr
L.

ODPOWIEDZ