land cruiser 150 - czy w grupie wysokiego ryzyka?

Moderator: luk4s7

rumburak
Posty: 3
Rejestracja: 08 lis 2016, 20:13

land cruiser 150 - czy w grupie wysokiego ryzyka?

Post autor: rumburak »

Cześć, przymierzam się do zakupu 150 i mam tylko jedną wątpliwość, mianowicie czy nie jest zbyt atrakcyjna dla złodziei. Firmy montujące zabezpieczenia a właściwie lokalizatory chwalą się, że najczęściej zakładają je w toyotach lc właśnie. Ale ja nie chcę liczyć na odzyskanie samochodu, ja chcę zostawiać go spokojnie gdy idę do sklepu czy pracy, albo w obcym mieście. Wiem, że kradną wszystko, ale statystyki jednak wskazują na japońskie. Już raz skradziono mi samochód i wiem jakie to uczucie stać przed pustym miejscem na parkingu, nie odwiedzając własnym o, wiedząc, że nigdzie już nie pojadę,że zginęły rzeczy osobiste itd. A potem pół nocy spędzić na komendzie etc.

Poproszę, podzielcie się swoimi doświadczeniami albo doświadczeniami waszych znajomych w sprawie kradzieży tegoż modelu Toyoty.
Używałem "szukaj", ale posty na ten temat są z przed lat, z internetów trudno dowiedzieć się czegoś przydatnego, ogólniki i brak konkretów.

Dzięki

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: land cruiser 150 - czy w grupie wysokiego ryzyka?

Post autor: Cruiser »

Jeździłem 6 lat i "no stress". Oczywiście rozsądek za przewodnika. Więcej słyszałem o kradzieżach LC150 w Niemczech niż w Polsce. Szczerze mówiąc, bardziej obawiałem się kradzieży Octavii i A5.

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: land cruiser 150 - czy w grupie wysokiego ryzyka?

Post autor: Rafi »

Lokalizator ok, są od tego firmy lepsze i gorsze. Ale po pierwsze takie J15 może mieć dostęp bezkluczykowy, to bajecznie ułatwia kradzież, a wystarczy odpowiednie etui na kluczyk, żeby się przed tym zabezpieczyć. Po drugie zamontuj sobie jakieś zmyślne zabezpieczenia. Ja mam Landkach pod dwa, jedno takie do szybkiego odblokowania, drugie jest bardzo skitrane i naprawdę trzeba wiedzieć jak działa ;) Wiem, że to i tak nie daje 100% skuteczności, ale pamiętaj, że giną przede wszystkim auta, które można szybko i łatwo ukraść.

ODPOWIEDZ