Czy zna ktoś produkty firmy Ocean Cross?

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3393
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Czy zna ktoś produkty firmy Ocean Cross?

Post autor: luk4s7 »

Teść się raczej nie podepnie pod namiot bo na Aurisa raczej nie za bardzo mu pasuje

Rozważam różne opcje. Mam w aucie spanie dla 2 osób już zorganizowane. Muszę jeszcze znaleźć szybkie i wygodne spanie dla drugiej dwójki. Maggioliny czy inne Jamsy Baroud'y są super ale cena zwala z nóg. Chińczyki to jakiś kompromis.
Też bym chętnie obmacał. Mam nadzieję że na TLC Camp 2017 zjedziecie koledzy...

Awatar użytkownika
Beduin
Klubowicz
Posty: 358
Rejestracja: 12 cze 2014, 14:39
Auto: KDJ120
Kontakt:

Re: Czy zna ktoś produkty firmy Ocean Cross?

Post autor: Beduin »

No to zameldować chciałem:
Szoł rum czynny do 16:00. Niestety pokonały mnie korki i dotarłem na miejsce o 16:03. Wszystko było pozamykane na cztery spusty. Na moje oko, to pozamykane dłużej niż od 3 minut. Dzwoniłem do nich dzień przed przyjazdem, dzwoniłem w dniu przyjazdu. Nikt nie odebrał, nikt nie oddzwonił.
Jak będę w okolicy, to zadzwonię raz jeszcze i chyba na tym poprzestanę.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3393
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Czy zna ktoś produkty firmy Ocean Cross?

Post autor: luk4s7 »

Widać że nie mają ciśnienia na klienta
Dzięki i może uda się przy następnym podejściu.

Awatar użytkownika
Beduin
Klubowicz
Posty: 358
Rejestracja: 12 cze 2014, 14:39
Auto: KDJ120
Kontakt:

Re: Czy zna ktoś produkty firmy Ocean Cross?

Post autor: Beduin »

BTW

Kolejny sezon używamy namiotu wożonego na dachu ale nie dachowego ;) Sam rozkładam go szybciej niż na filmie ;) Nie wbijam szpilek pod kątem 45 stopni i nigdy nie udało mi się jeszcze tak ładnie przyczepić podłogi do sypialni, jak robi to Pani w minucie 1:44 - 1:50. Pewnie to trening czyni mistrza ale nasz namiot zawsze dobrze się prezentuje ;)
Do tegorocznego wyjazdy na Bałkany, byłem przekonany, że nie mam ani chęci, ani ochoty codziennie go rozkładać i składać, bo mnie to wykończy! Codziennie tego nie robiłem, ale wiem, że mógłbym bez problemu. Namiot stoi gotowy do wprowadzenia się w mniej niż 10 min.
Wystarczy wyjąć go z wora, rozłożyć podłogę wbić 4 szpilki i rozciągnąć namiot. Do tego trzy kije (dwa to zadaszenie zewnętrzne i jeden to podniesienie sufitu w przedsionku) i wszystko stoi jak należy! Reszta to już tylko odciągi.

Przedsionek wysoki na ponad 2m i powierzchnia prawie 6m2! Waży to to coś koło 18kg, ma dwie duże sypialnie i własne LEDowe oświetlenie. Komfort namiotowego życia ogromny. No ale każdemu według potrzeb.
A, no i zapłaciliśmy za namiot mniej, niż Pan co to zorganizował platformę na Jeepie. Swoją drogą chyba LEX miał coś podobnego...ale mogę się mylić. Ktoś na forum na pewno zrobił platformę pod "normalny" namiot.


rafal187
Posty: 365
Rejestracja: 05 kwie 2015, 22:49
Kontakt:

Re: Czy zna ktoś produkty firmy Ocean Cross?

Post autor: rafal187 »

Coś ten filmik u mnie nie działa jakość

Awatar użytkownika
Beduin
Klubowicz
Posty: 358
Rejestracja: 12 cze 2014, 14:39
Auto: KDJ120
Kontakt:

Re: Czy zna ktoś produkty firmy Ocean Cross?

Post autor: Beduin »

Nie wiem dlaczego, ale kliknij w odnośnik do YouTube w oknie filmu i powinno być ok.

rafal187
Posty: 365
Rejestracja: 05 kwie 2015, 22:49
Kontakt:

Re: Czy zna ktoś produkty firmy Ocean Cross?

Post autor: rafal187 »

ok, już działa
Czyli rozumie, że Ty śpisz na "ziemi"? Ile osób śpi w Twoim namiocie? Niema problemów z wilgocią, robakami itp? Ja mam zamiar spać z żoną i córką 5 lat

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3393
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Czy zna ktoś produkty firmy Ocean Cross?

Post autor: luk4s7 »

Beduin pisze: Kolejny sezon używamy namiotu wożonego na dachu ale nie dachowego ;) Sam rozkładam go szybciej niż na filmie ;)
Teraz już nie ma takich "klasików" jak Wasz. Mam na myśli zwykły stelaż a nie dmuchaną lalę :)
Mają tylko to z tym samym układem i szybkością rozkładania http://www.decathlon.pl/namiot-air-seco ... 57357.html
Cena conajmniej o 1000zł za wysoka. No ale ten układ jest, moim zdaniem, najlepszy dla rodziny. Pompowanie też wydaje się szybkie, choć z tego co mówisz/piszesz, nie ma żadnej czasowej przewagi nad Waszym, a zawsze istnieje ryzyko przebicia. Jak się złamie tradycyjny pałąk to go taśmą objedziesz, i trzyma.

Z chwilowego braku takiego układu jak Wasz, kupiłem rok temu to http://www.decathlon.pl/namiot-arpenaz- ... 30635.html Jak sobie pomyślę że miałbym go rozkładać co parę dni to… dziękuję. Nadaje się on na stacjonarne bytowanie. Do tego wejście do sypialni zawsze jest przeciskaniem się przez przedsionek ze stolikiem i krzesełkami, a wentylacja jest beznadziejna.

Na ciepłe klimaty i szybkie przemieszczanie kupiliśmy to http://www.decathlon.pl/namiot-2-second ... 47892.html Bez problemu mieszczą się w nim 4 osoby (2+2). Wentylacja jest idealna - wszystko można pootwierać/pozamykać bez wychodzenia z namiotu. Oczywiście praktycznie brak przedsionka, stanąć się w nim nie da i złożony jest, płaskim co prawda, ale kołem o średnicy 1m (mniej poręczne do zapakowania do auta).
Do tego wożę tarpa i/lub takie zadaszenie http://www.decathlon.pl/przedsionek-25- ... 95842.html Na szybko tarp wystarcza, a na 1-2 dni lub gdy nie ma do czego przyczepić tarpa, rozkładam zadaszenie.
rafal187 pisze:Niema problemów z wilgocią, robakami itp? Ja mam zamiar spać z żoną i córką 5 lat
Nie ma żadnego problemu. Chyba że ktoś jest paranoikiem albo ma jakąś fobię. Wiadomo że może się jakaś żaba zbliżyć albo robak, ale namiot może być cały czas zamknięty moskitierą żeby nic nie wlazło. A przynajmniej same sypialnie.
Wilgoć to już trochę inne zagadnienie. Jak jest ciepło i pogodnie, a spadnie deszcz raz dziennie, to nic się nie dzieje. Jeśli jednak leje tydzień to będzie wilgotno w środku i już. Zasadniczo raczej namiot używamy w lepszych niż gorszych warunkach pogodowych. Choć oczywiście są i tacy pewnie co dają radę zawsze.

Minusem namiotów stawianych na ziemi jest zależność od podłoża. Na sypkim piachu nie wbijesz śledzi. Na skałach albo ostrych kamieniach jest niewygodnie i istnieje ryzyko przebicia podłogi. Jak jest nierówno to… śpimy nierówno. Mam na myśli pochylenie terenu. Spaliśmy w takim lesie gdzie nie dało się inaczej postawić namiotu. Musiałem więc w nocy dzieci co parę godzin przesuwać bo wszyscy spadaliśmy w jeden róg.

Awatar użytkownika
Beduin
Klubowicz
Posty: 358
Rejestracja: 12 cze 2014, 14:39
Auto: KDJ120
Kontakt:

Re: Czy zna ktoś produkty firmy Ocean Cross?

Post autor: Beduin »

rafal187 pisze:ok, już działa
Czyli rozumie, że Ty śpisz na "ziemi"? Ile osób śpi w Twoim namiocie? Niema problemów z wilgocią, robakami itp? Ja mam zamiar spać z żoną i córką 5 lat
Tak, namiot rozkładam na ziemi, ale śpimy na materacu :p
Problemów z wilgocią i robactwem nie odnotowałem - z namiotu korzystamy drugi sezon. W sumie spędziliśmy w nim ok 8 tygodni.
Generalnie jak kupiliśmy namiot, to spaliśmy w nim w trójkę. Na najbliższym TLC Campie będziemy już spali w czwórkę, ale w tym roku, w trakcie podróży zdarzało nam się w nim spać w 7 osób :) W jednej sypialni dwoje dorosłych i dwoje dzieci (3 + 5 lat) a w drugiej my z dzieckiem 2,5 roku.
Komfort jest naprawdę duży i nie wiem nawet z czym go porównywać.
Do tej pory organizowaliśmy sypialnię w jednej części a w drugiej garderobę. Ponieważ rodzina nam się powiększa, to teraz organizuję garderobę w przedsionku, w którym ze spokojem mieścimy dużą szafkę kuchenną, lodówkę, plastikową sporą skrzynię i masę innych przydasiek.

Awatar użytkownika
Beduin
Klubowicz
Posty: 358
Rejestracja: 12 cze 2014, 14:39
Auto: KDJ120
Kontakt:

Re: Czy zna ktoś produkty firmy Ocean Cross?

Post autor: Beduin »

luk4s7 o dobry namiot jest trudno jak o dobrą opiekunkę do dziecka ;)

Myślę, że ta seria Arpenaz, to kiszka jeżeli chodzi o "codzienne" rozkładanie.

Jeżeli ten namiot Ci odpowiada: http://www.decathlon.pl/namiot-air-seco ... 57357.html ale jest zbyt drogi, to kup ten: http://www.decathlon.pl/namiot-arpenaz- ... 30641.html

Ale moim zdaniem oba zdecydowanie odstają od naszego modelu. A to odstawanie ma decydujący wpływ na komfort rozkładania/składania oraz komfort życia namiotowego.

BTW
Jakbyś chciał pójść w nasze ślady, to myślę, że Decathlon może Ci sprowadzić taki namiot, bo widzę, że są one za granicą. Namiot widziałeś, wiesz jak się w nim mieścimy. Prawdą jest, że teren, na którym stawiamy namiot musi być "równy i prosty". Ale w naszym przypadku, gdy mamy dzieci i tak szukamy takiego terenu ;)
Raz postawiliśmy namiot na lekkim spadzie, więc wyrównałem poziom materaca podkładając pod niego koc. :)

No i jak masz już dwa namioty, to trzeci nie zaszkodzi ;) Zapewne wszystkie trzymasz w piwnicy :P

Awatar użytkownika
Krzysztof
Posty: 329
Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:06
Auto: były HDJ80,HDJ100, Previa4x4, teraz Tundra 5.7v8
Kontakt:

Re: Czy zna ktoś produkty firmy Ocean Cross?

Post autor: Krzysztof »

I jeszcze w Rumuni jest temat misia kolega w Transylwani Quechue nie rozbił, nagle miał super spanie w aucie :mrgreen:
Załączniki
DSC_0614.2.jpg
(242,27 KiB) Pobrany 55 razy

górol
Klubowicz
Posty: 1094
Rejestracja: 06 maja 2011, 10:05
Kontakt:

Re: Czy zna ktoś produkty firmy Ocean Cross?

Post autor: górol »

luk4s7 pisze:Coś mi mówi że wszystkie wymienione przez Was marki mają źródło w jednej fabryce :) Różnice w kolorze właściwie głównie.
Chyba masz rację. :wink:
http://sheepie.com/product/elektrische- ... 2/?lang=nl
http://allegro.pl/namiot-samochodowy-da ... 46581.html
http://www.adventure-magazin.de/Autodac ... finder.htm
https://www.youtube.com/watch?v=-7zttZSAEJY
Co kraj to obyczaj, znaczy się inna nazwa. :wink: cena chyba też dopasowywana do kieszeni tubylców.

Marta
Posty: 10
Rejestracja: 24 kwie 2017, 16:28

Re: Czy zna ktoś produkty firmy Ocean Cross?

Post autor: Marta »

Cześć
przypadkiem trafiłam na wasze forum i krótko sprostować w sprawie namiotów Ocean-cross ... lepiej późno niż wcale :wink:
Faktycznie poprzednia osoba nie miała parcia na klienta przez co zepsuła trochę wizerunek firmy :roll:
Przejęliśmy jej prowadzenie od października 2016 i pomału wszystko naprawiamy . Fb działa , strona działa , maile działają i telefon 7 dni w tygodniu też :D
Można przyjechać do Bogucina k. Poznania ( zaraz przy lotnisku Ligowiec ) i namioty obejrzeć . Wypożyczamy tez dwa modele także spokojnie namioty dachowe można przetestować :D
I tak namioty sa produkowane w Chinach , ale z dbałościa o szczegóły , sam właściciel to nadzoruje i w fabryce ktora oferuje najlepszą jakość ( jest ich kilka i stąd tez różnice w cenach ) . Namiotów od października już trochę sprzedaliśmy , a sezon się rozpoczyna więc pewnie niedługo pojawią sie pierwsze opinie w PL o naszych produktach , bo w Niemczech jest ich sporo zarówno na forach jak i ebay.de . NIe jesteśmy firmą krzak także mamy obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną , zawsze do dyspozycji :D
mam nadzieję , że mnie nie wywalicie z forum za tą swego rodzaju autoreklamę , ale wyjaśnienia sie należą , bo faktycznie firma była prowadzona po macoszemu przez długi czas , a ma na prawdę świetne produkty , sama testowałam :D :D :D

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3393
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Czy zna ktoś produkty firmy Ocean Cross?

Post autor: luk4s7 »

Nie wywalimy... piszesz w temacie i do tego sensownie więc spokojna głowa :)
Dobrze wiedzieć że ktoś jednak się wziął za to. Jak będą jakieś wrażenia od użytkowników to chętnie posłucham. Póki co chyba nikt z forum nie miał z nimi do czynienia.

Marta
Posty: 10
Rejestracja: 24 kwie 2017, 16:28

Re: Czy zna ktoś produkty firmy Ocean Cross?

Post autor: Marta »

Super :D Mam dwóch klientów ze starymi TLC - w maju odbierają namioty , zapytam może są tu na forum zarejestrowani i będą mogli obiektywną opinię napisać po przetestowaniu oczywiście :wink:

ODPOWIEDZ