Czy zna ktoś produkty firmy Ocean Cross?

Moderator: luk4s7

górol
Klubowicz
Posty: 1094
Rejestracja: 06 maja 2011, 10:05
Kontakt:

Re: Czy zna ktoś produkty firmy Ocean Cross?

Post autor: górol »

Marta pisze:Super :D Mam dwóch klientów ze starymi TLC - w maju odbierają namioty
A w czerwcu jest http://www.tlc-camp.pl/ i dużo więcej potencjalnych klientów nie tylko starymi TLC :wink: może warto się pokazać,a przy okazji świetnie pobawić.

Marta
Posty: 10
Rejestracja: 24 kwie 2017, 16:28

Re: Czy zna ktoś produkty firmy Ocean Cross?

Post autor: Marta »

choletra , a my dokładnie w tym terminie jesteśmy w Bad Kissingen na targach Abenteur & Allrad , ale może kogoś wyślę na delegację tam do was :) A w innych terminach jeszcze jakieś zloty zaplanowane są na lato ? jakby co to bardzo chętnie sie zaprezentuję :wink:

jezus
Posty: 1816
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Czy zna ktoś produkty firmy Ocean Cross?

Post autor: jezus »

8-11 VI. Camp jeep w Karkonoszach ponad 150 samochodów.

Awatar użytkownika
francek
Klubowicz
Posty: 1240
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:51
Auto: Hilary - SpecHilux 2.4td, Gienryk - Nissan Patrol Y60 TD42, Pingwin- Nissan Patrol Y61 ZD30, Teściu- Nissan Terrano 2.7td
Kontakt:

Re: Czy zna ktoś produkty firmy Ocean Cross?

Post autor: francek »

Jeśli chcecie ale tak szczerze to mogę napisać co myślę o namiotach dachowych.

Są dwie opcje - albo kupujesz formułę 1 czyli Jamesa Barrouda lub nieco niżej Maggiolina albo...... namioty lub podnoszone dachy trzeba robić samemu. O dziwo wcale nie wychodzi to jakoś kosmicznie drogo a masz trzy razy lżej i ściany z goretexu.

Wszystkie chińskie, polskie, bułgarskie, koreańskie, tajlandzkie itp. itd. - to strata czasu i hajsu.

Oczywiście jest to kwestia budżetu ale nie ma półśrodków - uwierzcie mi :D

A teraz spokojnie oczekuję na chiński jazgot :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Czy zna ktoś produkty firmy Ocean Cross?

Post autor: rolkos »

francek, a autohome?

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3393
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Czy zna ktoś produkty firmy Ocean Cross?

Post autor: luk4s7 »

Franc - to nie półśrodki, a zasada adekwatności zakupu do własnych potrzeb. Dla jasności - nie mam żadnego namiotu dachowego i raczej nie planuje zakupu. Gdybym jednak miał kupić to czy wydanie 10k na top sprzęt zrobi mi różnice? Na pewno w budżecie ale w użytkowaniu? Szczegóły i przewaga super sprzęt nad dobrym wychodzi w ekstremalnych sytuacjach. Czy w takich się znajdę? Raczej nie. Zwykle jeździłbym z rodziną przy względnie dobrej pogodzie w miejsca niezbyt odległe od cywilizacji. Myśle że pierwszy lepszy Chińczyk który tylko nie śmierdzi i nie rozlatuje się szybko, dałby radę.

A teraz coś mojego poletka - kupiłbyś laptop 13" za 10k pln? Pewnie uznałbyś że ten za 2k pln spełnia wszystkie Twoje potrzeby i jeszcze więcej, a do tego ma większy ekran i lepiej się na nim ogląda filmy. No i ja się zgadzam. Dla mnie jednak ma on kilka nieakceptowalnych cech i dlatego wybieram... inny. "Trochę" droższy. Bo dla mnie to robi różnice i jest tego warte (choć cena przyznaję - kosmos).

Awatar użytkownika
francek
Klubowicz
Posty: 1240
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:51
Auto: Hilary - SpecHilux 2.4td, Gienryk - Nissan Patrol Y60 TD42, Pingwin- Nissan Patrol Y61 ZD30, Teściu- Nissan Terrano 2.7td
Kontakt:

Re: Czy zna ktoś produkty firmy Ocean Cross?

Post autor: francek »

W takim razie kupiłbym quechuę :)
A kompa jeśli mam na nim pracować to kupiłbym i za 20 kzł.
Półśrodki są do dupy.
PS. Autohome nie znam to się nie wypowiadam.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18024
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Czy zna ktoś produkty firmy Ocean Cross?

Post autor: kylon »

Autohome to Maggiolina

Awatar użytkownika
francek
Klubowicz
Posty: 1240
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:51
Auto: Hilary - SpecHilux 2.4td, Gienryk - Nissan Patrol Y60 TD42, Pingwin- Nissan Patrol Y61 ZD30, Teściu- Nissan Terrano 2.7td
Kontakt:

Re: Czy zna ktoś produkty firmy Ocean Cross?

Post autor: francek »

To dobre 8) ale i tak najlepszy jest James Barroud :) - 8 lat katuję no nie Kylon ? I naprawdę katuję a nie smyram po krzaczkach.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18024
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Czy zna ktoś produkty firmy Ocean Cross?

Post autor: kylon »

Mnie nie wypada się wypowiadać ale wiem co sprzedaję. Słucham opinii klientów. Ja też nie jestem zwolennikiem półśrodków ale każdy musi dostać samemu po dupie żeby zrozumieć.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3393
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Czy zna ktoś produkty firmy Ocean Cross?

Post autor: luk4s7 »

francek pisze:W takim razie kupiłbym quechuę :)
W takim razie od lat używam Quechuę :)
francek pisze:najlepszy jest James Barroud :) - 8 lat katuję no nie Kylon ? I naprawdę katuję a nie smyram po krzaczkach.
A jak byś smyrał po krzaczkach to kupiłbyś Quechuę prawda? No właśnie. Nie każdy katuje. Większość smyra po krzaczkach :)

Żeby nie było - lubię sprzęt najwyżej jakości i wiem że (zwykle, bo nie zawsze) przekłada się to na cenę. Gdyby było mnie stać kupowałbym TYLKO z najwyżej półki. Ale nie stać i dlatego dobieram poziom wyposażenia do potrzeb. Czyli niektóre tylko max bez kompromisów, a inne... poziom Quechua. Czyli całkiem dobre, a do moich potrzeb wystarczająco dobre.

Awatar użytkownika
francek
Klubowicz
Posty: 1240
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:51
Auto: Hilary - SpecHilux 2.4td, Gienryk - Nissan Patrol Y60 TD42, Pingwin- Nissan Patrol Y61 ZD30, Teściu- Nissan Terrano 2.7td
Kontakt:

Re: Czy zna ktoś produkty firmy Ocean Cross?

Post autor: francek »

Nigdzie nie napisałem, że Quechua jest zła :) Dajesz lekki bagażnik z płaską podłogą i masz genialny i tani namiot dachowy :)
Moim zdaniem jednak w uzasadnieniu używania namiotu dachowego nie chodzi jednak o samą ideę spania na dachu ( to może być ważne jedynie na pustyniach, dżungli Borneo lub w totalnych torfach oraz zalanych połaciach ziemi) a o komfort i szybkość zorganizowania sobie spania. Po prostu odpinasz, podnosisz, dostawiasz drabinkę i już :) W środku leży wszystko co potrzebne do spania - rozbierasz się zatem i śpisz 8) Dlatego ja np. wracam z Chabarowska do Warszawy 7 dni spiąć codziennie a dla innych jest to dwutygodniowa epopeja :mrgreen:
Swoją drogą opracowaliśmy własną konstrukcję na dachowca oraz patent na podnoszony dach ( będzie to można zobaczyć na campie w Hilarym). Namiot jest bardzo lekki ( 18 kg-20 kg ), wytrzymały, powłoki uszyte są z topowego materiału oddychającego i nieprzemakalnego ( taki nowy rodzaj gore-texu xcr ). Oczywiście nie jest tak wykończony jak Barroud czy Maggiolina, nie ma zyliona zbędnych pierdół, cudownej aluminiowej drabinki, światełek, zapinek, suwaczków, wywietrzników z silniczkami ale do funkcjonowania w warunkach podróży i ekspedycji sprawdza się wyśmienicie. Jego waga, łatwość składania i rozkładania oraz funkcjonalność i jakość materiałów użytych do uszycia powłoki bije na głowę topowe produkty 8) Może kiedyś zaproponujemy rozwiązanie komercyjne - na razie testujemy produkt.

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Czy zna ktoś produkty firmy Ocean Cross?

Post autor: rolkos »

Przez moment myślałem o dachowym, zostałem wyleczony. Ponieważ nie lubię tych cholernych rurek wkładać w Quechuach to zamówiłem coś takiego:
https://youtu.be/dSmAdzkFP2E?t=45s

W Polsce nie ma nigdzie ale na amazon.co.uk jest. Mam QuickTent 2 osobowy z Tresspass i polecam taki system rozkładania.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3393
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Czy zna ktoś produkty firmy Ocean Cross?

Post autor: luk4s7 »

A ja mam ten https://www.decathlon.pl/namiot-2-secon ... 47892.html
Rozkłada się dokładnie tak długo jak napisane. Wchodzą 4 osoby. Zapłaciłem 300zł w jakiejś promocji. Także ten... stosunek ceny do funkcjonalności jest genialny!

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Czy zna ktoś produkty firmy Ocean Cross?

Post autor: rolkos »

Miałem coś podobnego co się składało do kółka to połamałem ;)

ODPOWIEDZ