Przedruki z prasy - nowy podatek od samochodu

Moderator: luk4s7

Nomad
Posty: 307
Rejestracja: 17 paź 2016, 23:00

Re: Przedruki z prasy - nowy podatek od samochodu

Post autor: Nomad »

A tak na poważnie.
Myślę ,że ceny nowych żelastw powyżej 2-ch litrów nie ulegną zmianie.
Generalni importerzy tak ustawią ceny ,że za/specjalnie nic się zmieni ..najwyżej trochę więcej zarobią bo jak do tej pory silniki powyżej 2 itrów nie były przyczynkiem zysku. Często szło to prawie po kosztach bo w tym demoludzie auto dalej jest dobrem najwyższym.
Ja mam odbiór TLC w grudniu więc chwilowo (jakieś 15 minut) te wieści mnie zelektryzowały.
Cudu nie będzie. Bo jeśli cena spadnie to zawężą się rabaty cenowe.
Tak czy tak w nowych rewolucji nie przewiduję , natomiast w starszych pojazdach będzie się działo.

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Przedruki z prasy - nowy podatek od samochodu

Post autor: Cruiser »

Ja mam zaplanowany odbiór właśnie koniec grudnia lub początek stycznia. Pewnie płyną tym samym statkiem . Mnie właśnie zainteresowało, czy jeżeli odbiór miałby być w styczniu, to czy automatycznie wynikną różnice związane z wysokością akcyzy?

Nomad
Posty: 307
Rejestracja: 17 paź 2016, 23:00

Re: Przedruki z prasy - nowy podatek od samochodu

Post autor: Nomad »

Cruiser - jeśli auto wjedzie na teren polskiego obszaru celnego choćby 30 grudnia to akcyza po staremu.
Jeśli np. 2-go stycznia to po nowemu. Teraz pozostaje kwestia podpisanej umowy na określoną wartość.
Zależy też ile udało ci się zbić z ceny. Dealer może wykonać gest po Nowym Roku gdy importer zapłaci
mniejszą akcyzę ale nie musi :-( . Rozbieżności mogą sięgnąć 20 tysięcy a to już na drodze nie leży.
W poniedziałek ukaże się oficjalna info w kwestii wsparcia ceny wyprzedażowej 2016 więc może coś jeszcze spadnie z licznika ;-)
Wg tabeli nowa akcyza dla tego pojazdu to zaledwie 3025 złotych.(jeśli to przyklepią a wygląda ,że tak).
Co do statku...masz zapewne dostęp do podglądu. Mój pojawił się dzisiaj w okolicach Gibraltaru.
Oczekiwana dostawa 15 listopad nie później niż 1 grudnia. Oczywiście nie mogę otrzymać konkretnej odpowiedzi co oznacza słowo "dostawa". :-)

Płyniemy razem ?

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Przedruki z prasy - nowy podatek od samochodu

Post autor: Cruiser »

A gdzie Ty to sprawdzasz? U mnie będzie i tak wyższa akcyza bo pojemność 3998. Wątpię, aby udało mi się jeszcze coś zbić - sumarycznie płacę i tak ponad 42.000 mniej.

Nomad
Posty: 307
Rejestracja: 17 paź 2016, 23:00

Re: Przedruki z prasy - nowy podatek od samochodu

Post autor: Nomad »

Przy złożeniu zamówienia powinieneś dostać dostęp do poglądu zamówienia. Wtedy wchodzisz na stronę Toyoty , logujesz się i widzisz na poglądowej mapce świata symbol statku i opis statusu zamówienia.
Od poniedziałku ma być oficjalna wiadomość na ile szelestów :-) nastąpi "wsparcie" generalnego importera w cenie wyprzedażowej.

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Przedruki z prasy - nowy podatek od samochodu

Post autor: Cruiser »

A to już wiem. Faktycznie jakiś kod dostałem. Mój jeszcze w czarnej d... Dopiero koło Filipin przepływa. Termin dostawy to 15.12, ewentualnie 02.01.

Nomad
Posty: 307
Rejestracja: 17 paź 2016, 23:00

Re: Przedruki z prasy - nowy podatek od samochodu

Post autor: Nomad »

Mapka jest bardzo poglądowa i aktualizowana co około 10 dni.
Myślę ,że robi to program nastawiony dla checy klienta.
U mnie szło to tak :
1.zamówienie i start
2. +8 dni Filipiny ( 11 X)
3. +10 dni ok. Somalia
4. +11 dni Suez/Egipt
5. + 9 dni Gibraltar
6. ???? czekam

Ten pogląd to taki trochę pic na wodę :-) ale zawsze coś.

Jeśli masz ochotę na info/priv w tych kwestiach to ..czasami się nudzę :wink: więc mogę pogadać telefonicznie .

Bardzo mnie nurtuje kwestia zmian akcyzy (jeśli do tego dojdzie) tudzież inne zmiany dojnej zmiany np.odpisy...podatkowe. :?: :idea: z przyczyn oczywistych.

Nomad
Posty: 307
Rejestracja: 17 paź 2016, 23:00

Re: Przedruki z prasy - nowy podatek od samochodu

Post autor: Nomad »

ps. w poniedziałek "spada" cena ponieważ TMC dodaje rabaty wyprzedażowe.


Nomad
Posty: 307
Rejestracja: 17 paź 2016, 23:00

Re: Przedruki z prasy - nowy podatek od samochodu

Post autor: Nomad »

To już było. Myślę ,że pislamiści nie przemyśleli "sprawy" więc weszło hasło :
"Lambo tańsze od Golfa"... :lol: ...a Pan "Mądry" nie rozróżnia przychodu od dochodu !!!!

Stawiam złamasa do dolara ,że do końca roku zgodnie z zapowiedziami Pana Mądrego "dowali" się użytkownikom nowych silników (powyżej 2-ch litrów) wraz z karoserią .
..Nawet jak będzie to nówka sztuka :evil:

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Przedruki z prasy - nowy podatek od samochodu

Post autor: czobi »

Pislamiści!
Nie znalem, znakomite :!:

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Przedruki z prasy - nowy podatek od samochodu

Post autor: rolkos »

Przy poprzedniej propozycji akcyzy pomyślałem, no dobra to trzeba będzie kupić jakiś młodszy rocznik i tyle.
Dzisiaj wyszła nowa propozycja stawek akcyzy. Nie wiem jak wy ale ja zabieram się za zabezpieczenie antykorozyjne bo przy takich stawkach to chyba będę musiał jeździć 120 jeszcze z 10 lat.
http://moto.wp.pl/kat,55194,title,Kolej ... &_ticrsn=3
samochody_akcyza_infografika_moto.jpeg
(213,82 KiB) Pobrany 21 razy
Swoją drogą teraz chyba warto wybrać się na zachód i nakupić ile się da samochodów z silnikami > 4L. Po nowym roku w Polsce ich wartość znacznie wzrośnie.

sodden
Posty: 37
Rejestracja: 27 lut 2010, 13:56
Auto: jeszcze nic
Kontakt:

Re: Przedruki z prasy - nowy podatek od samochodu

Post autor: sodden »

za nową 200 zapłacisz koło 100 tysięcy akcyzy... ja pier...le - marzenia o nowym hzj poszły się paść...

http://dailydriver.pl/nowosci/zmiany-w- ... -liczenia/

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Przedruki z prasy - nowy podatek od samochodu

Post autor: Cruiser »

Wygląda na to, że samochodów z silnikiem powyżej 4 litry, obojętnie jaki rocznik, nasz rząd wogóle sobie nie życzy w tym kraju. Byliśmy ewenementem na skalę europejską, będziemy ewenementem na skalę światową. 560.000 PLN akcyzy za starą Tundrę?!?
Taki Mustang GT. Ford będzie musiał wycofywać chyba to auto z oferty, jeżeli będzie kosztować ponad 300.000 PLN.
Taniej będzie kupić mieszkanie za Odrą i tam zarejestrować auto.
Ze skrajności w skrajność.

Nomad
Posty: 307
Rejestracja: 17 paź 2016, 23:00

Re: Przedruki z prasy - nowy podatek od samochodu

Post autor: Nomad »

Cruiser - tam jest dalej tabela określająca deprecjację. Wg podanego wzoru nie wyjdzie 560 tysięcy chociaż na pierwszy rzut oka ...można się przewrócić z wrażenia.
Tak czy tak wartości akcyzy dla silników powyżej 4 litrów świadczą o tym ,że autorów takich pomysłów opuścił ...Bóg i Rozum (kolejność do ustalenia).

ODPOWIEDZ