TMPL wydała album o TLC

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Gladzio
Posty: 417
Rejestracja: 21 sie 2009, 12:14
Auto: Kiedy? by? LJ70 2LT 1992 r.
Kontakt:

TMPL wydała album o TLC

Post autor: Gladzio »

Ciekawostka - może to kogoś zainteresuje:

https://sklep.toyota.pl/produkt/lc60lat ... isera.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Pozdr.
Gladzio

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: TMPL wydała album o TLC

Post autor: kylon »

Wydany na pewno super bo robił Pyrka. Ja tam dostanę w prezencie 8)

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: TMPL wydała album o TLC

Post autor: Pyrka »

:roll: Nad książką pracowaliśmy ciężko na przełomie roku wspólnie z Wydawcą – @Emsim (Michał Horodeński), Konsultantem technicznym – @Moparem (Arek Hasny), oraz zespołem ludzi odpowiedzialnych za konsultacje merytoryczne z TMPL, tłumaczenia, korektę itd. Ja jedynie złożyłem wszystko do kupy, żeby było miło wziąć do ręki, dobrze się czytało i oglądało. Całość wyszła, przyznam nieskromnie, znakomicie.

Z 3-ech wersji na rynku – niemieckiej, angielskojęzycznej i polskiej to bez wątpienia najładniejsze i najbardziej aktualne wydanie. No i autorowi – Alexandrowi Wohlfarth'owi, któremu należą się największe brawa za pomysł stworzenia takiej książki i żmudną pracę nad nią, album też się niezwykle podoba.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 18 mar 2014, 10:13 przez Pyrka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mlodyy
Klubowicz
Posty: 634
Rejestracja: 29 paź 2007, 13:58
Auto: Zuzanki 4x4 ;-) razem 8x8
Kontakt:

Re: TMPL wydała album o TLC

Post autor: mlodyy »

Wygląda fajnie ale ta cena taka hmmm Toyotowa :?

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: TMPL wydała album o TLC

Post autor: Addams »

Wydanie angielskie dostałem pod choinkę od żony, a niemieckie od przyjaciela, w tym samym roku :D Zastanowię się komu wspomnieć o wydaniu polskim :wink:
Paweł, poza językiem i oczywiscie grafiką są duże różnice w porównaniu z wcześniejszymi?

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: TMPL wydała album o TLC

Post autor: Pyrka »

Addams pisze:Wydanie angielskie dostałem pod choinkę od żony, a nie niemieckie od przyjaciela, w tym samym roku :D Zastanowię się komu wspomnieć o wydaniu polskim :wink:
Paweł, poza językiem i oczywiscie grafiką są duże różnice w porównaniu z wcześniejszymi?
Książka obejmuje modele, których nie było na rynku w momencie publikacji wydań niem. i ang. (J7, J15, J20 - te ostatnie po liftingach) – poza dobrze przetłumaczonymi tekstami, które przyjemnie się czyta, lepiej obrobionymi fotografiami i zmianą części z nich, typografią dostosowaną do polskich znaków diakrytycznych, nową okładką bez obwoluty z fotografią Iana Parkera zrobioną w Boliwii, schludnym składem, różnice nie są dramatycznie wielkie, no bo być nie mogą. Dla uczestników Camp'a z 2011 interesująca będzie też 2-ga strona tytułowa :wink:.

O cenie, a'propos wpisu @Mlodego, nie chce mi się dyskutować, bo wiem co ile kosztuje – nikt nikogo nie zmusza do kupna przecież; można za to iść z żoną do kina, wlać dodatkowo 15 litrów ropy i już. Wolność jest i niech sobie każdy robi co lubi.

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: TMPL wydała album o TLC

Post autor: Addams »

dwie stówy za album to bardzo normalna cena

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: TMPL wydała album o TLC

Post autor: Remiołek »

Nie ma co dywagować o cenie- jest to unikatowy album. I w tym, oczywiście razem z super wydaniem w sensie technicznym i nazwiskami współtworzących go kolegów, upatrywałbym faktycznej wartości. Pewne wydatki nie bolą (mam na przykład na półce świeżutkie wydanie 3-tomowej bibliografii górskich schronisk beskidzkich, a cena jednego tomu wynosiła tylko 85 zł- autor zbierał materiały ponad 5 lat, wyselekcjonował najlepsze fotografie z 8 tysięcy posiadanych i każde schronisko odwiedził osobiście- dałbym i 150 za tom).

Oczywiście po zakupie będę polował na wpisy autora i pomocników.

Awatar użytkownika
mlodyy
Klubowicz
Posty: 634
Rejestracja: 29 paź 2007, 13:58
Auto: Zuzanki 4x4 ;-) razem 8x8
Kontakt:

Re: TMPL wydała album o TLC

Post autor: mlodyy »

Pyrka pisze:
Addams pisze:
O cenie, a'propos wpisu @Mlodego, nie chce mi się dyskutować, bo wiem co ile kosztuje – nikt nikogo nie zmusza do kupna przecież; można za to iść z żoną do kina, wlać dodatkowo 15 litrów ropy i już. Wolność jest i niech sobie każdy robi co lubi.
Pyrka nie bierz mojego posta do siebie, ja też nie zamierzam o niej dyskutować, na pewno rzecz jest warta zakupu tym bardziej jak wspomniał Remik chociażby z uwagi na wkład w jej tworzeniu naszych kolegów. Mój wpis bardziej miał świadczyć o okrągłości ceny a nie jej skalkulowaniu.

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: TMPL wydała album o TLC

Post autor: Pyrka »

:roll: Nie biorę oczywiście. Cena jest łatwa do zapamiętania, a nie hipermarketowe 199,90 łał. Spoglądając na normalne rynki wydawnicze widać, że przy ważnych pozycjach nikogo nie kusi stosowanie chwytów jak przy sprzedaży schabu bez kości. Limitowane edycje albumów z Magnum Photos to np. przyjemnie zaokrąglone 4000$ - i wydawcom i sobie życzę, żebyśmy mogli dyskutować o zawartości takich książek i albumów, a nie o ich cenie. http://www.magnumphotos.com/Store/Search/2K1HZOQ1683YK7

jezus
Posty: 1817
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: TMPL wydała album o TLC

Post autor: jezus »

Od roku 1951 do dziś...... za kilka lat i kilku poprawionych lub nowych modelach będzie nie aktualne, bądź przynajmniej zastanawiające.

Przejrzyściej chyba by było zapodać rok do którego opisane są modele... np. 2013... :idea:

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: TMPL wydała album o TLC

Post autor: Remiołek »

jezus pisze:Od roku 1951 do dziś...... za kilka lat i kilku poprawionych lub nowych modelach będzie nie aktualne, bądź przynajmniej zastanawiające.

Przejrzyściej chyba by było zapodać rok do którego opisane są modele... np. 2013... :idea:
A ja mam żal do Kopernika, że w "De revolutionibus orbium coelestium" nie zamieścił zdjęć choćby Księżyca :mrgreen: . Ale mi się na żarty zebrało :wink: .

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: TMPL wydała album o TLC

Post autor: Kwiatec »

kylon pisze:Wydany na pewno super bo robił Pyrka. Ja tam dostanę w prezencie 8)
Musisz mieć dobre układy i Emsiego :mrgreen: chwalipięto :mrgreen:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: TMPL wydała album o TLC

Post autor: kylon »

Ja nie powiedziałem, że od niego :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: TMPL wydała album o TLC

Post autor: Kwiatec »

kylon pisze:Ja nie powiedziałem, że od niego :mrgreen:
ale my dobrze wiemy że i owszem :mrgreen:

ODPOWIEDZ