Toyodiy bez schematów

Moderator: luk4s7

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Toyodiy bez schematów

Post autor: MaxLux »

Jest wiele darmowych proxy, tylko trzeba poszukac - ta toyota to troche dziwna jest wiekszosc firm udostepnia epc w sieci za darmo

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8421
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Toyodiy bez schematów

Post autor: Rokfor32 »

To nie jest strona toyoty.

Strona serwisowa toyoty też jest - i jest tam dostęp nie tylko do epc, ale również do wszystkich danych serwisowych, włącznie z danymi obejmującymi elementy antykradzieżowe (dostęp jest stopniowany, nie każdy może uzyskać dostęp do danych niejawnych. Ja kiedyś trafiłem na ten serwis dla wozów z ryku amerykańskiego - no ale tylko jako info ogólne, bo poziom kosztów mnie zniechęcił. Tam na przykład, żeby mieć dostęp do danych niejawnych - trza było niec certyfikat od władz federalnych ... :wink:

Te serwisy sa jednak regionalizowane , na Europę jest inny niz ten co wtedy znalazłem. Nie szukałem nawet - no bo i tak nie miało to sensu. Ale jakość informacji - robi wrażenie. Sam mam jedną serwisówkę zrobioną jako katalog offline z takiego serwisu - jest naprawdę mega różnica w stosunku do skanów z wersji papierowych, szczególnie jak chodzi o część elektryczną. Niestety, dostęp nie jest darmowy. Gorzej - jest nieprzyzwoicie drogi ... :wink:

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Toyodiy bez schematów

Post autor: Norick »

Instalujemy jakiegoś clienta VPN w tym przypadku ..soft EtherVPN client..szukamy sobie rosyjskiego vpn podłączamy i ...proszzzzzzzzz
tak to na szybko
tak to na szybko
Zdjęcie0252.jpg (83,98 KiB) Przejrzano 7121 razy
Jesli krzystacie z firmowego VPN trza się od niego odłączyć...programik znajdziecie wpisując vpn russia
Dla niecerpliwych od hiluxów i dwusetek manual
http://www.moranbahweather.com/toyota/hilux/index2.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.moranbahweather.com/toyota/index2.html" onclick="window.open(this.href);return false;

to tak na szybko bo mnie zaciekawiło o co kaman, kwadrans działaności :mrgreen:
oczywiście u kogoś może nie hulac ale myślę że droga jest słuszna :D

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8421
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Toyodiy bez schematów

Post autor: Rokfor32 »

U mnie też zadziałało - ten program co Norick zapodał bezproblemowo akceptuje darmowe serwery vpn. Acz coś tam chyba pisze o ograniczeniach czasowych - się zobaczy ... :wink:

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8421
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Toyodiy bez schematów

Post autor: Rokfor32 »

Mały update.

Zauważyłem ciekawe zjawisko. Jak napisałem wyżej - po zainstalowaniu klienta vpn, i zapodaniu rosyjskiego serwera - obrazki w toyodiy sie pokazały.

Ale - se pomyślałem - co tak będę jechał na ruskim IP. Zresztą - usługa chyba ma ograniczenie czasowe (za darmochę). No to wyłaczyłem.

IP zmieniło sie na poprzednie.

Ale obrazki - nadal działają ... :mrgreen:

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Toyodiy bez schematów

Post autor: Norick »

heheh dopóki sesja się nie skończy :mrgreen:

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8421
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Toyodiy bez schematów

Post autor: Rokfor32 »

Ale sesję zamknąłem ręcznie. Netowe skanery pokazują juz polski IP - a to po IP miała iść blokada ... :wink:

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8421
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Toyodiy bez schematów

Post autor: Rokfor32 »

O - a tera zrobiło sie jeszcze dziwniej - na części zakładek sa obrazki - a na części nie ... :mrgreen:

Z tego co widzę - to znikło na tych - co poprzenio (przed odpaleniem vpn) prubowałem przeglądać. Wszystko inne - nadal działa ... :mrgreen:

pciepiel
Posty: 35
Rejestracja: 09 maja 2011, 22:46
Auto: HZJ80
Kontakt:

Re: Toyodiy bez schematów

Post autor: pciepiel »

Ustawienie po prostu proxy na np. 213.135.96.34:3129 dla http tez działa i nie trzeba nic instalować. Obrazki się pojawiły i podobnie jak u Rokfora po wyłączeniu proxy nadal obrazki są (przynajmniej na razie). Ja bym jednak do niczego innego niż do toyodiy w ten sposob nie wchodził - cholera wie co się tam odkłada i do czego ktoś tego użyje.

pciepiel
Posty: 35
Rejestracja: 09 maja 2011, 22:46
Auto: HZJ80
Kontakt:

Re: Toyodiy bez schematów

Post autor: pciepiel »

i tak aż do wyłączenia przeglądarki :-(

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8421
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Toyodiy bez schematów

Post autor: Rokfor32 »

A to nie wiem. W prawdzie kompa przełączam w stan uśpienia (wyłączam może raz na miesiąc), ale okien przeglądarki nie zwijam. Puki co - ciągle działa, bez vpn ... :mrgreen:

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Toyodiy bez schematów

Post autor: Norick »

ja sam nie korzystam, zrobiłem to z ciekawości.. ale jak widać można przez proxy również i zapewne w inny sposób pewnie też
Rokforze..co sobie pootwierasz zostaje dopóki nie wyczyścisz przeglądarki..nawet jak się połaczysz bez tych wszystkich patentów :mrgreen:

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Toyodiy bez schematów

Post autor: Gałka »

jezzzuuuuuuuuuuu jakie to mądre :shock: :D

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8421
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Toyodiy bez schematów

Post autor: Rokfor32 »

A to ciekawoiść - bo to by oznaczało że blokada jednak nie jest tak do końca po IP.

Nie mówimy tu przecie o zawartości pamięci tymczasowej przeglądarki - mi poprawnie działa na zupełnie nowych zakładkach, a nie sciągałem przecie całości bazy danych tej strony ... :wink:

Acz fakt - na innej przeglądarce - obrazków już niet ... :mrgreen:

Tak czy siak - grunt że działa. Jednorazowa aktywacja (na sesje przeglądarki) - też nie mam nic przeciwko ... :wink:

pciepiel
Posty: 35
Rejestracja: 09 maja 2011, 22:46
Auto: HZJ80
Kontakt:

Re: Toyodiy bez schematów

Post autor: pciepiel »

Wygląda to tak, jakby cookie na sesje (pod kluczem S) było generowane na podtsawie adresu ip a dalej filtracja juz polegala na tym ustawieniu. W efekcie wylaczenie vpn/proxy przy wlaczonej przegladarce pozwala normalnie sie cieszyc pelna zawartoscia toyodiy - az do jej zamkniecia.

ODPOWIEDZ