Ostrzeżenie - fałszywy kurier

Moderator: luk4s7

Fazi
Posty: 475
Rejestracja: 31 maja 2009, 20:46
Auto: HJ61
Kontakt:

Ostrzeżenie - fałszywy kurier

Post autor: Fazi »

Cytat z innego forum - ale uważać trzeba !!!


W dniu wczorajszym zostałem oszukany poprzez grupę/gang/szajkę tzw. Kurierowców.
Cały proceder polegał na telefonie od oszustów że są zainteresowani zakupem felg wraz z oponami- dogadaliśmy się co do ostatecznej ceny- 4900 zł, i Pan oznajmił że zamówi kuriera ponieważ jego firma handlująca samochodami/ warsztat ma zniżki na wysyłkę i będzie to polegało na tym że przyjedzie kurier DPD doręczy wszystkie kwity itd. oraz odbierze ode mnie felgi za pobraniem. W dniu wczorajszym przyjechał kurier(25-30 lat wzrost 180-190 zarośnięty brunet nie ostrzyżony), autem marki Mercedes Sprinter model o numerach nadwozia CZN FC40, model sprintera 2002-2005 rok, odebrał ode mnie wszystkie felgi, doręczył kwity i co NAJWAŻNIEJSZE- Był to oszust ubrany za kuriera DPD (uniform polarowy z napisem czerwonym DPD), zaś auto było oklejone napisami DPD. Oczywiście numer nadania przesyłki okazał się fałszywy, zaś Oszuści oszukali na dzień dzisiejszy kilkadziesiąt osób( wszystko mają obcykane, sam dyrektor oddziału Wrocławskiego oznajmił mi że tylko numer nadania przesyłki nie zgadza się).

Zobacz więcej na: http://www.wykop.pl/ramka/1812826/kurie ... opowe-csi/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Emek
Posty: 472
Rejestracja: 10 paź 2012, 17:59
Auto: HZJ76,Yamaha SR500
Kontakt:

Re: Ostrzeżenie - fałszywy kurier

Post autor: Emek »

Z tego co wiem usługa COD (pobranie) w DPD jest możliwa jedynie dla klientów mających podpisaną umowę (podobnie jest w DHL,GLS, TNT, K-EX). Opcja że ja jako mający podpisaną umowę, zlecam odbiór przesyłki od kogoś a ten ktoś dostanie zapłatę za pobraniem, które ja pokryję nie jest możliwa.

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Ostrzeżenie - fałszywy kurier

Post autor: Kwieczor »

Emek pisze:Z tego co wiem usługa COD (pobranie) w DPD jest możliwa jedynie dla klientów mających podpisaną umowę (podobnie jest w DHL,GLS, TNT, K-EX). Opcja że ja jako mający podpisaną umowę, zlecam odbiór przesyłki od kogoś a ten ktoś dostanie zapłatę za pobraniem, które ja pokryję nie jest możliwa.
dokładnie tak jest w DPD - COD może tylko podmiot z umową

ODPOWIEDZ