...jeśli kiedyś zamienię Toyotę to tylko na...:

Moderator: luk4s7

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: ...jeśli kiedyś zamienię Toyotę to tylko na...:

Post autor: consigliero »

Zależy co masz zamiar nim ( autem) wozić . My do codziennego użytku kupiliśmy Yarisa w automacie i nawet pies może z nami jechać . Jednak posiadanie, w naszym wypadku, dwóch aut to przerost formy nad treścią. Co do Twojego przypadku , sam wiesz czego potrzebujesz i pewnie już masz jakieś typy , tylko nie chcesz ich podać. Po kilku miesiącach z dwoma autami ,wiem że Yaris był niepotrzebnym zakupem , a to że małżonka nie chce jeździć 4R , można teraz skwitować , niech się zmusi. Ten nowy jest tak zbudowany że prowokuje lub przyciąga nieszczęścia. Przedni zderzak jest obtarty , bo kompletnie nie czuć wymiarów, kamera nie uchroniła przed uderzeniem podczas wycofywania. Mieszkając w centrum miasta, utłuczono nam lusterko , wgnieciono krawędź dachu i na koniec zmasakrowani do końca ten przedni zderzak , uszkadzając przy okazji błotnik. Teraz wszystko naprawiany i auto wyląduje w garażu na zimę. W centrum będzie stał 4R i jak ktoś podczas parkowania w niego wiedzie to straci pół swojego auta. Trzeba tylko wiedzieć że ostatnio wsiadałem do niego w poniedziałek.

Awatar użytkownika
nieludzki
Klubowicz
Posty: 560
Rejestracja: 05 gru 2009, 02:11
Auto: HDJ 80 4,2 TD '93; Hilux 2,4 TD '98
Kontakt:

Re: ...jeśli kiedyś zamienię Toyotę to tylko na...:

Post autor: nieludzki »

auto ma służyć do codziennej jazdy... do pracy... z pracy... do i po pacjenta...od "miasta" na zakupy (nie muszę parkować pod samym wejściem do sklepu-nogi jeszcze mam zdrowe...), odwiedzić znajomego w Krakowie po drodze do Zakopanego i żeby wyskoczyć na narty w Dolomity jak czasu będzie zapas...

zwykłe auto: duże i wygodne- nie musi być serwerem na kółkach,
nie przerażają mnie auta "pełnoletnie" pod warunkiem że są z "dobrego domu"... :mrgreen:

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: ...jeśli kiedyś zamienię Toyotę to tylko na...:

Post autor: consigliero »

Pozbywszy się 80 a później Suzuki , rozważałem jakieś wyższe kombi , dacia była brana pod uwagę , nadwozia typu Berlingo, bo miało być wystarczająco nieduże . Zastanawiałbym się na Pathfinderem ale jakość wnętrza mnie zniechęcała (modele około 2006) . Gdybym miał teraz poszukiwać to 4R byłby brany pod uwagę ale i ten podany wcześniej też jest niegłupi, tylko niechciałbym wydawać więcej niż 50000 PLN i w tym zakresie bym poszukiwał . Jeżeli porzucamy rozsądek to brałbym pod uwagę 200, RR Evoque, ale też i VW T x synchro i pewnie jeszcze wiele innych . Dacia subiektywnie to też rozsądny wybór .

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1831
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: ...jeśli kiedyś zamienię Toyotę to tylko na...:

Post autor: irko »

endurance pisze:mój typ nie Toyota, ale dalej 4x4
nowy Nissan Pathfinder V6 diesel 231KM z 7 biegowym automatem - całkiem, całkiem przyjemny
Wszystko super ale tylko na dwóch przednich fotelach.
Przymierzałem się i testowałem tył (kiedyś, moze coś się zmieniło?), ciasny, twardy i do bani jak w nanarze

Nowy 4runner?

Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 20 gru 2013, 10:53 przez irko, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: ...jeśli kiedyś zamienię Toyotę to tylko na...:

Post autor: Norick »

nieludzki pisze:a tak bardziej przyziemnie, realnie spoglądając...?
No nie kombinuj...popraw swoją sieczkarnię( wyjdzie taniej i na lata) a na czas remontu kup sobie pandę 4x4
Przejęty losem bliźniego
Nieustająco Norick
:mrgreen:

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1831
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: ...jeśli kiedyś zamienię Toyotę to tylko na...:

Post autor: irko »

Ja pamietam twój krążownik i bym zrobił jak norick radzi
:)
Załączniki
Mazowieckie Barwy Jesieni_2013___IMG_3983.jpg

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8420
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: ...jeśli kiedyś zamienię Toyotę to tylko na...:

Post autor: Rokfor32 »

Nadal powtarzam - previa ... :wink:

Poważnie. Auto za grosze, ale w tej wersji jeszcze bez vvti. Za jakieś 10 - 12 tysi idzie wyhaczyć wersje 4x4. Silniki niezajebliwe, skrzyni, przekładnie - jak w Hiace, czy hilu (wielkościowo). Silniki benzynowe 2,4 - mocno niezajebliwe. Są wersje i manualne, i w autmacie. Ilość miejsca w środku - nieporównywalna z terenówkami. Plus sensowne zachowanie się przy dużych szybkościach, i umiarkowany apetyt na wachę.

Sam się kiedyś zastanawiałem pod kątem auta na dalsze wycieczki po Europie.

Na przykład:
http://tablica.pl/oferta/85yota-previa- ... e17ed2832d
A tu taka 4x4:
http://tablica.pl/oferta/toyota-previa- ... e17ed2832d

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: ...jeśli kiedyś zamienię Toyotę to tylko na...:

Post autor: Kwieczor »

Rokfor32 pisze:Nadal powtarzam - previa ... :wink:

Poważnie. Auto za grosze, ale w tej wersji jeszcze bez vvti. Za jakieś 10 - 12 tysi idzie wyhaczyć wersje 4x4. Silniki niezajebliwe, skrzyni, przekładnie - jak w Hiace, czy hilu (wielkościowo). Silniki benzynowe 2,4 - mocno niezajebliwe. Są wersje i manualne, i w autmacie. Ilość miejsca w środku - nieporównywalna z terenówkami. Plus sensowne zachowanie się przy dużych szybkościach, i umiarkowany apetyt na wachę.
...
no mnie też się bardzo podobają, zwłaszcza 4x4 + kapitanki w środku

tylko niestety wszystko co oglądałem było zwykle dość mocno nadgryzione przez rudą...
błotniki, tył, progi - zwykle stan zły lub fatalny :(

ale auto naprawdę zajefajne

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2513
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: ...jeśli kiedyś zamienię Toyotę to tylko na...:

Post autor: kpeugeot »

czy w previ były jakieś większe silniki tak koło 200-250hp? czy ona rzeczywiście jest na ramie?

brzydka strasznie ale funkcjonalność szczególnie tej z pojedynczymi fotelami super

Awatar użytkownika
nieludzki
Klubowicz
Posty: 560
Rejestracja: 05 gru 2009, 02:11
Auto: HDJ 80 4,2 TD '93; Hilux 2,4 TD '98
Kontakt:

Re: ...jeśli kiedyś zamienię Toyotę to tylko na...:

Post autor: nieludzki »

kpeugeot pisze:czy w previ były jakieś większe silniki tak koło 200-250hp? czy ona rzeczywiście jest na ramie?

brzydka strasznie ale funkcjonalność szczególnie tej z pojedynczymi fotelami super

ej, ej Kolego... ja byłem pierwszy... :mrgreen:

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8420
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: ...jeśli kiedyś zamienię Toyotę to tylko na...:

Post autor: Rokfor32 »

kpeugeot pisze:czy w previ były jakieś większe silniki tak koło 200-250hp? czy ona rzeczywiście jest na ramie?

brzydka strasznie ale funkcjonalność szczególnie tej z pojedynczymi fotelami super
Kwestia gustu ... :mrgreen: Mi się podoba bardziej niż młodszy model, z tymi światłami a'la mongolski wojownik :wink: Młodsze mają mocniejsze silniki - ale i delikatniejsze. Te 2,4 (czyli 2TZ-FE) może i nie sa szczególnie mocarne - ale w tym aucie starczają (aerodynamika i opory ruchu są mniejsze niż w typwej terenówce). Tam niestety ze względu na konstrukcję auta (silnik jest na środku, pod podłogą) nie da się wsadzić innych jednostek.

Z ramą - to taki "urban legend". W tym aucie nie ma normalnej ramy, jak w terenówkach. Jest rodzaj hybrydy - są dwie małe ramy, wiążące przednie i tylne zawieszenie (każda osobno - do tych małych "ram" są mocowane elementy zawiasu), ale nadwozie jest samonośne (tak mniej więcej - bo nie ma adekwatnej nazwy :mrgreen: ).

Awatar użytkownika
ems!
Posty: 175
Rejestracja: 07 paź 2013, 11:12
Auto: Godzilla HZJ78, Fenix HDJ100, Kronos V8
Kontakt:

Re: ...jeśli kiedyś zamienię Toyotę to tylko na...:

Post autor: ems! »

Aktualna Previa chodzi jak burza. Bardzo wygodne auto, z automatem bajka. Po prostu płynie. Szkoda, że nie ma go w sprzedaży w oficjalnej sieci. Fajne patenty z siedzeniami (rożne ustawienia). Przyciski do szyb jak .... w toyotach :)

Pozdrawiam emsi

Awatar użytkownika
tadeo
Klubowicz
Posty: 1428
Rejestracja: 18 kwie 2008, 22:48
Auto: VDJ 76 i 150
Kontakt:

Re: ...jeśli kiedyś zamienię Toyotę to tylko na...:

Post autor: tadeo »

irko pisze:
endurance pisze:mój typ nie Toyota, ale dalej 4x4
nowy Nissan Pathfinder V6 diesel 231KM z 7 biegowym automatem - całkiem, całkiem przyjemny
Wszystko super ale tylko na dwóch przednich fotelach.
Przymierzałem się i testowałem tył (kiedyś, moze coś się zmieniło?), ciasny, twardy i do bani jak w nanarze

Nowy 4runner?

Obrazek
Obrazek

O TAK :)

szkoda, że właściwie nie osiągalny, z dieslem, to ideał ):):) bije na głowę wieśniaczą 150 !

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: ...jeśli kiedyś zamienię Toyotę to tylko na...:

Post autor: Kwiatec »

Bartek, Subaru Outabck kombi :))) 3,0 benzin bez turbo w max pakiecie. za 50 kupisz wypas!!! opcja numer dwa Camry 3,5 litra max wypas ok 60 kupisz furę że siok
opcja nr 3 to legend 4x4 max wypas za 70 klocków
fajnie się smiga bmw 530 w x. ładne od 70 koła. niesamowity diesel rewelka napę na 4 koła
itd. itd. jakbyś chciał pogadać to telefon znasz.
wyślij mi na pw adres odeślę ci beret !!!

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: ...jeśli kiedyś zamienię Toyotę to tylko na...:

Post autor: MaxLux »

najlepsza moja toyota do tej pory to - taka ze smiglem na klapie - 530xd !!!

ODPOWIEDZ