Pomoc dla Misja-Kamerun.pl

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
tj1gd
Posty: 81
Rejestracja: 16 paź 2008, 17:54
Kontakt:

Re: Pomoc dla Misja-Kamerun.pl

Post autor: tj1gd »

Paszczak pisze:to ja dorzucę Ładowarkę do akumulatora CTEK multi XS 3600


Jak by ktoś nie miał kompletnie pomysłu, to gdzieś obiło mi się o uszy, że można by się zusammen do kupy zebrać i kupić wspólnie żółtą optimę 75ah, tak więc, jak ktoś z chęcią pomocy a brakiem pomysłu, to niech się deklaruje, może się uzbiera kilka osób i zanabędą aku :idea: :)
Paszczaku, bardzo bardzo dziekuje tak za pierwszy jak i za drugo pomysl !
pozdrawiam
darek

Awatar użytkownika
fuda
Klubowicz
Posty: 166
Rejestracja: 04 kwie 2007, 15:06
Auto: KZJ70 nieaktualny, GRJ120 nowa era
Kontakt:

Re: Pomoc dla Misja-Kamerun.pl

Post autor: fuda »

Paszczak pisze:......można by się zusammen do kupy zebrać i kupić wspólnie żółtą optimę 75ah, tak więc, jak ktoś z chęcią pomocy a brakiem pomysłu, to niech się deklaruje, może się uzbiera kilka osób i zanabędą aku :idea: :)
podaj numer konta na priv bo idea dobra.... tylko raczej bym większe aku (niekoniecznie optima) zapodał ze wzgledu na -12V -> ~220V (Darek chyba pisał ze chce włożyć)??

Awatar użytkownika
tj1gd
Posty: 81
Rejestracja: 16 paź 2008, 17:54
Kontakt:

Re: Pomoc dla Misja-Kamerun.pl

Post autor: tj1gd »

fuda pisze:
Paszczak pisze:......można by się zusammen do kupy zebrać i kupić wspólnie żółtą optimę 75ah, tak więc, jak ktoś z chęcią pomocy a brakiem pomysłu, to niech się deklaruje, może się uzbiera kilka osób i zanabędą aku :idea: :)
podaj numer konta na priv bo idea dobra.... tylko raczej bym większe aku (niekoniecznie optima) zapodał ze wzgledu na -12V -> ~220V (Darek chyba pisał ze chce włożyć)??
Drogi Fuda ( u nas to jedne z popularnych nazwisk typu Kowalski, Nowak)
Spokojnie sobie poradze z Optima. Jak kiedys bedzie trzeba to nawet VARTAe, jak by byly kiedys pieniadze, mozna tu kupic. A Optimy w calym kraju nie dostane, wiec glownie z tego wzgledu mysle. Ponadto wlasnie Optime mi doradzil doswiadczony uzytkownik dokladnie takiej samej wyciagarki jak ja dostalem, a mowie o RE1200 Ramsey Winch. W sumie nie beda uzywal jednoczesnie jednego i drugiego. Przetowrnica jest ale to sie uzywa sporadycznie przeciez i chyba z rzadka w czasie wyciagania sie z blocka.
Wielkie dzieki za wszystko
pozdrawiam i Swiat jak najpiekniejszych zycze aniola niesmialego z dobra nowina slac !

Obrazek
darek

Awatar użytkownika
Paszczak
Posty: 18
Rejestracja: 18 gru 2008, 21:18
Kontakt:

Re: Pomoc dla Misja-Kamerun.pl

Post autor: Paszczak »

fuda pisze:
Paszczak pisze:......można by się zusammen do kupy zebrać i kupić wspólnie żółtą optimę 75ah, tak więc, jak ktoś z chęcią pomocy a brakiem pomysłu, to niech się deklaruje, może się uzbiera kilka osób i zanabędą aku :idea: :)
podaj numer konta na priv bo idea dobra.... tylko raczej bym większe aku (niekoniecznie optima) zapodał ze wzgledu na -12V -> ~220V (Darek chyba pisał ze chce włożyć)??
Hey, super kolejna osoba zadeklarowała chęć pomocy, na rajdach też zebrałem już 2 osoby, tak więc jak na razie mamy już 600zł, ewentualną kwotę proszę napisz tu lub na pw, bo muszę info powstawiać tu i na rajdach.

P.S
odnośnie konta podam wszystko jak już podsumujemy co ile mamy, myślę że max w czasie świąt powinniśmy zamknąć szczęśliwie temat optimy :) , a w przyszłym tygodniu pojadę kupić aku.

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Pomoc dla Misja-Kamerun.pl

Post autor: MaxLux »

@Paszczak,

A moze zamist optimy lepszy bedzie Running Bull ? - jest w technologii AGM ma wiecej pojemnosci (100 zamist 75) i w/g uzytkownikow jakosc lepsza niz Optima ...

Awatar użytkownika
tj1gd
Posty: 81
Rejestracja: 16 paź 2008, 17:54
Kontakt:

Re: Pomoc dla Misja-Kamerun.pl

Post autor: tj1gd »

MaxLux pisze:@Paszczak,

A moze zamist optimy lepszy bedzie Running Bull ? - jest w technologii AGM ma wiecej pojemnosci (100 zamist 75) i w/g uzytkownikow jakosc lepsza niz Optima ...
Drogi MaxLuxie, zawsze lepszy jest lepszy, nie wiem co Paszczak na to ? moze jakis link bo nie wiem czy wszyscy go znaja, ja absolutnie 1 raz slysze.

Awatar użytkownika
fuda
Klubowicz
Posty: 166
Rejestracja: 04 kwie 2007, 15:06
Auto: KZJ70 nieaktualny, GRJ120 nowa era
Kontakt:

Re: Pomoc dla Misja-Kamerun.pl

Post autor: fuda »

Paszczak pisze: odnośnie konta podam wszystko jak już podsumujemy co ile mamy, myślę że max w czasie świąt powinniśmy zamknąć szczęśliwie temat optimy :) , a w przyszłym tygodniu pojadę kupić aku.
myslę ze 100pln bedzie OK

pzdrawiam
g

Awatar użytkownika
Paszczak
Posty: 18
Rejestracja: 18 gru 2008, 21:18
Kontakt:

Re: Pomoc dla Misja-Kamerun.pl

Post autor: Paszczak »

fuda super :)

btw. odnośnie aku to proszę podajcie linka, a co do optimy to o tyle jest lepiej też, że kupię ją tutaj w wawie, zresztą zaraz napisze do Kylona w tej sprawie :wink:

Awatar użytkownika
Paszczak
Posty: 18
Rejestracja: 18 gru 2008, 21:18
Kontakt:

Re: Pomoc dla Misja-Kamerun.pl

Post autor: Paszczak »

mamy już 800zł :)

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Pomoc dla Misja-Kamerun.pl

Post autor: MaxLux »

Tutaj macie troche info o Running Bull
http://www.bannerbatterien.com/banner/p ... index5.php
Na targach w Krakowe koledzy z Robin's Expedition (ci od kamperow) zachwalali te Bull'e jak lepciejsze niz Optimy

Taki aku 100Ah mozna dostac za 800 PLN wiec jeszcze na ladowarke impulsowa by styklo ...

A tak BTW: Darek czy twoj HZJ czasem nie ma 2 AKU ? :shock:

Awatar użytkownika
tj1gd
Posty: 81
Rejestracja: 16 paź 2008, 17:54
Kontakt:

Re: Pomoc dla Misja-Kamerun.pl

Post autor: tj1gd »

MaxLux pisze:Tutaj macie troche info o Running Bull
http://www.bannerbatterien.com/banner/p ... index5.php
Na targach w Krakowe koledzy z Robin's Expedition (ci od kamperow) zachwalali te Bull'e jak lepciejsze niz Optimy

Taki aku 100Ah mozna dostac za 800 PLN wiec jeszcze na ladowarke impulsowa by styklo ...

A tak BTW: Darek czy twoj HZJ czasem nie ma 2 AKU ? :shock:
Fabryczniie ma 1 aku

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Pomoc dla Misja-Kamerun.pl

Post autor: MaxLux »

Uff ! - to troche prosciej bedzie

sprawdz jeszcze ktory aku wejdzie bez przerobki mocowan czy przekladania kabli:
jak wicad 100'tka jest dluzsza
Running Bull 75Ah 100Ah
Maks. długość (mm) 278 354
Maks. szerokość (mm) 175 175
Maks. wysokość obudowy (mm) 190 190

Awatar użytkownika
tj1gd
Posty: 81
Rejestracja: 16 paź 2008, 17:54
Kontakt:

Re: Pomoc dla Misja-Kamerun.pl

Post autor: tj1gd »

MaxLux pisze:Uff ! - to troche prosciej bedzie

sprawdz jeszcze ktory aku wejdzie bez przerobki mocowan czy przekladania kabli:
jak wicad 100'tka jest dluzsza
Running Bull 75Ah 100Ah
Maks. długość (mm) 278 354
Maks. szerokość (mm) 175 175
Maks. wysokość obudowy (mm) 190 190
spokojnie wejdzie Running Bull 100 Ah

Awatar użytkownika
Paszczak
Posty: 18
Rejestracja: 18 gru 2008, 21:18
Kontakt:

Re: Pomoc dla Misja-Kamerun.pl

Post autor: Paszczak »

zadeklarowanym do wpłat na aku wysłałem numer konta i info via pw, jak bym kogoś pominął albo jak ktoś się chce dołączyć jeszcze to proszę pisać

Awatar użytkownika
Paszczak
Posty: 18
Rejestracja: 18 gru 2008, 21:18
Kontakt:

Re: Pomoc dla Misja-Kamerun.pl

Post autor: Paszczak »

słuchajcie z braku czasu, myślę że najsensowniej jest kupić jakieś aku jeśli nie optimę żółtą, choć myślę,że do zastosowań i przyszłego użytkowania jej przez Darka to będzie ho ho ho i jeszcze trochę , u Kylona na wyprawach, raz że czasu mało, dwa że podjadę to tam kupić i zostanie już na miejscu i będzie czekać na kuriera, tak więc jak coś w asortymencie na wyprawach jest sensowniejsze i zmieścimy się w uzbieranej kwocie, to jak najbardziej można kombinować :wink:

ODPOWIEDZ