Pomoc dla Misja-Kamerun.pl

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
tj1gd
Posty: 81
Rejestracja: 16 paź 2008, 17:54
Kontakt:

Pomoc dla Misja-Kamerun.pl

Post autor: tj1gd »

Drodzy forumowicze z Landów Cruisera
Nie wiem czy to w tym dziale ten post ale tak mi Czobi podpowiedzial, jesli zle to prosze przesunac, gdzie sie nalezy.
Chcialbym zwrocic sie z nietypowa prosba do kolegow, ktorzy maja jakies szpeje wyprawowe walajace sie w garazu.
Jestem polskim dominikaninem. Wielu z Was juz mnie zna. Ale przypomne moze, od 14 lat pracuje w Kamerunie. Jestem proboszczem parafii, dyrektorem katolickiej szkoly podstawowej i zalozycielem i opiekunem domu dziecka w Bertoua w pd-wsch Kamerunie.
Wszystko to utrzymuje z datkow ludzi dobrej woli z Polski.
Kilku sie nawet zlozylo i zafundowali mi samochod Toyote Land Cruiser HZJ78, ktora odebralem w pazdzierniku br.; jak na ponizszym zdjeciu.
Do najblizszego asfaltu mamy jakies 220 km, czesto w pore deszczowa drogi sa zupelnie nieprzejezdne.
..a chcialoby sie przejechac i to takim duzym samochodem zaladowanym 25 dziecmi albo 20 mlodziezy, z bagaznikiem tym bialym wypelnionym po brzegi.
Wczoraj dostalem za free z jednego sklepu wyciagarke. Szukam teraz szpejow.
Moze ktos ma gdzies pod warsztatowym stolem albo w garazu cos czego juz od dawna nie uzywa bo kupil sobie cos nowszego ?

Potrzebowalbym :
- szekli 3,25T 4,75T 6,5 T 8T i moga byc i wieksze, samochod jest dosc spory.
- z jedna line kinetyczna przynajmniej 8m
- tasmy zielone lub zolte, 3,6,8,10,12,15,20,25 m ( oczywiscie nie wszystkie ale pisze na zapas)
- zblocza jakies z tych mocniejszych
- Hi-lift
- a tak w ogole to wszytko mi potrzebne, moze z wyjatkiem siekiery bo nasza maczeta lepiej sie tu spisuje.

Nie jest to scisle tajne, ze w Czadzie stacjonuje polskie wojsko EUFORu. Dwoch oficerow zabawilo nawet u mnie pare dni i to dwa razy.
Dzieki nim mam mozliwosc transportu tych szpeji samolotem wojskowym z Wroclawia do N'Djameny (stolica Czadu), ktory lata co 1,5-2 msc.
Tam dojade te glupie 1250 km (z czego tylko 250 polnej) w jedna strone i jak mnie nie zastrzela rebelianci to przywioze po paru dniach drogi to sobie do Bertoua.

Wszystkich oczywiscie zapraszam bardzo goraco do siebie, pojezdzimy po porzadnym lesie i "porzadnej drodze".
Od 5 lat jestem sam w wielkim domu, moge na raz przyjac do 10 osob i kazdy wygodnie pomieszka. Wyzywie i obronie.
Prosze zobaczyc http://pl.youtube.com/watch?v=gnsCLaW5Dvg
A w Szukaj na www.youtube.pl mozna wpisac: Dariusz Godawa ; pojawi sie wiecej naszych filmikow

Czesto zadaje sobie pytanie wlasnie, dlaczego tak malo polakow decyduje sie by zjechac z Polski az tutaj. Moze nie malo ale w ogole nikogo. Spotykalem juz wszystkie zachodnioeuropejskie narodowosci na przeroznych maszynam i motorach, a Polakow NIC.
Jacys Belgowie nawet u mnie nocowali, a w pazdzieniku br. spotkalem w Yaounde mlodzikow szwajcarskich, parke moze 25 lat jadacych z Genevy do Namibii.
Wolacych jednak zobaczyc Sahare z gory, a jest co ogladac, zapraszam samolotem. Co roku mam kilka wizyt kogos z Polski.
Za 2 tygodnie mam 2 dziennikarzy, pozniej dwoch zakochanych ktorzy tu chca brac slub. Pozniej "emerytowany" zolnierz Legii Cudzoziemskiej na 6 msc pomieszka u mnie, a w sierpniu 2 francuzki do opieki nad moimi dziecmi z sierocinca i dwoch entomologow z Krakowa. Tak ze jest to do zrobienia. Zapraszam do lektury wspomnien gosci na mojej stronie www.misja-kamerun.pl
Zainteresowanych wyprawa przez cala Sahare az do Pd-Wsch Kamerunu odsylam tez na te stronke - tam wszystko o punkcie docelowym i jego mieszkancach.

Kto zas chcialby zostac Przyjacielem naszej misji bardziej oficjalnie, to zapraszam na www.dziecislonca.free.ngo.pl

Z gory dziekuje za szpeje i do zobaczenia w Bertoua
Pozdrawiamy z Bertoua w Kamerunie


Obrazek

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Pomoc dla Misja-Kamerun.pl

Post autor: kylon »

Dawaj do mnie :wink: No chyba, że Darek chce inaczej bo wczoraj poszło już coś do niego.

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Pomoc dla Misja-Kamerun.pl

Post autor: czobi »

dobra daje kinetyka-jutro rano podrzuce do kylona bo mam blizej

Awatar użytkownika
tj1gd
Posty: 81
Rejestracja: 16 paź 2008, 17:54
Kontakt:

Re: Pomoc dla Misja-Kamerun.pl

Post autor: tj1gd »

emsi, Oj znalazlem na googleach ze to ty, nie wiedzialem ze to twoja ksywa.
Wielkei dzieki za DAR.
Sluchaj to by bylo super u ciebie przechowywac, ale co dalej z tym, kto to zawiezie do Wroclawia. Bo znowu wozic do Poznania i dopiero do Wroclawia to troche podwojna robota.
pozdrawiam
darek

Awatar użytkownika
tj1gd
Posty: 81
Rejestracja: 16 paź 2008, 17:54
Kontakt:

Re: Pomoc dla Misja-Kamerun.pl

Post autor: tj1gd »

kylon pisze:Dawaj do mnie :wink: No chyba, że Darek chce inaczej bo wczoraj poszło już coś do niego.
Kylon,
to co poszlo to to co Zbyszek wzial, chyba o tym mowisz, tak? to czesc leci juz z dziennikarzami po swietach, a czesc wlasnie miala jechac do Poznania do brata, by ten spakowal i zawiozl do Wroclawia. Gdyby jednak ktos z Was moglby zastapic w tej pracy mojego brata to byloby super. Wysylanie przez darczyncow szpejow najpierw do Wwy a pozniej znowu do Poznania i dalej do Wrocalwia to takie troche....
pozdrawiam
darek

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Pomoc dla Misja-Kamerun.pl

Post autor: kylon »

Zwłaszcza, że w styczniu kawał mela będzie leciał wojskowym samolotem :mrgreen:

Awatar użytkownika
tj1gd
Posty: 81
Rejestracja: 16 paź 2008, 17:54
Kontakt:

Re: Pomoc dla Misja-Kamerun.pl

Post autor: tj1gd »

Emsi, czy dobrze zrozumialem ze mozesz to dostarczyc do Wroclawia ?
Wiesz tam beda rzeczy chyba dosc ciezkie i spore, popytaj Kylona on juz czesc tych rzeczy zna co to bedzie. Kolejne dosla moze dobroczyncy , te szpeje wlasnie, i cos tam jeszcze jest pare drobnicy niesamochodowej u mojego brata, ale on moglby to kiedys przywiezc czy przeslac. I w Wwie czy to u ciebie czy u Kylona bylby punkt magazynowy, pakunkowy i wysylkowy do Wroclawia. Moge podac na maila nr komorki do porucznika z Wroclawia, ktory powiadomi o samolocie i jak to to dostarczyc. Narazie nieznana jest nawet data styczniowa, cos tam przelozono ale na wczesniej czy pozniej to nie wiem.

Awatar użytkownika
potrzeba
Posty: 591
Rejestracja: 05 paź 2007, 11:41
Auto: 80'tka by?a przefajna... co by tu teraz...
Yamaha Grizzly 700 EPS :-)
Kontakt:

Re: Pomoc dla Misja-Kamerun.pl

Post autor: potrzeba »

To ja u Kylona zamawiam dla Ciebie na początek
2 x Szekla 4,75 tony
1 x Szekla 6,5 tony

Awatar użytkownika
tj1gd
Posty: 81
Rejestracja: 16 paź 2008, 17:54
Kontakt:

Re: Pomoc dla Misja-Kamerun.pl

Post autor: tj1gd »

Porucznik mowil ze wszystko ma byc przywiezione jakos od jednej osoby jeden raz , jesli dobrze zrozumialem, Wysle na maila jego telefon to prosze dopytaj, bo moze cos nie tak zajarzylem. Najlepiej jak z nim pogadasz i wszystko bedzie jasne. On wlasnie prosil mnie o nr telefonu i telefon od osoby ktora to bedzie organizowala.

Awatar użytkownika
tj1gd
Posty: 81
Rejestracja: 16 paź 2008, 17:54
Kontakt:

Re: Pomoc dla Misja-Kamerun.pl

Post autor: tj1gd »

potrzeba pisze:To ja u Kylona zamawiam dla Ciebie na początek
2 x Szekla 4,75 tony
1 x Szekla 6,5 tony
Potrzeba wielkie podziekowanie, nie zapomne !
pozdrawiam goraco cala rodzine i tego blondasa na foto.
darek

Awatar użytkownika
mopar
Klubowicz
Posty: 974
Rejestracja: 31 gru 2007, 02:24
Auto: HDJ 100
Kontakt:

Re: Pomoc dla Misja-Kamerun.pl

Post autor: mopar »

ja przekarze 200pln i niech kylon cos tam za to wybierze
pozdrawiam

Awatar użytkownika
tj1gd
Posty: 81
Rejestracja: 16 paź 2008, 17:54
Kontakt:

Re: Pomoc dla Misja-Kamerun.pl

Post autor: tj1gd »

mopar pisze:ja przekarze 200pln i niech kylon cos tam za to wybierze
pozdrawiam
Bardzo , bardzo dziekuje, nie zapomne przed szefem !

pozdrawiam cala rodzine
dariusz@misja-kamerun.pl
http://www.misja-kamerun.pl
zaprenumeruj biuletyn o naszej misji http://www.misja-kamerun.pl/index.php?pid=330
zostan czlonkiem naszego stowarzyszenia http://www.misja-kamerun.pl/index.php?pid=619

Awatar użytkownika
tj1gd
Posty: 81
Rejestracja: 16 paź 2008, 17:54
Kontakt:

Re: Pomoc dla Misja-Kamerun.pl

Post autor: tj1gd »

mopar pisze:ja przekarze 200pln i niech kylon cos tam za to wybierze
pozdrawiam
Mopar , moze sie przydac:
http://www.tlc.org.pl/viewtopic.php?f=26&t=1094
jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam
darek
www.misja-kamerun.pl

BigU
Posty: 1016
Rejestracja: 19 paź 2008, 16:12
Kontakt:

Re: Pomoc dla Misja-Kamerun.pl

Post autor: BigU »

tj1gd pisze:Drodzy forumowicze z Landów Cruisera


Potrzebowalbym :

- tasmy zielone lub zolte, 3,6,8,10,12,15,20,25 m ( oczywiscie nie wszystkie ale pisze na zapas)
powiedz coś więcej o tych metrach, bo tu jest chaos :wink: chyba ze !? 3,6,10,20 bo zawsze można je spiąć :wink: chętnie dam po dwie szt. z mojej listy :D no chyba ze masz jeszcze jakąś wymarzoną taśmę, to wal :wink:

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Pomoc dla Misja-Kamerun.pl

Post autor: MaxLux »

Widze, ze Kinetyk, Hi-Lift, szekle juz sa...
mozemy z krakusami skompletowac tasmy i szekle bo mamy w zasiegu bardzo dobry sklep firmowy z zawiesiami - szekla 3,6T z atestem kosztuje tam 10 PLN :shock:
pewne przydadza sie tez do twojego bagaznika pasy do spinania ...

ODPOWIEDZ