Problem z komplementacją auta w TMP.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18050
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Problem z kompletemtacją auta w TMP.

Post autor: kylon »

Gdzieś jeszcze była Navara Straży Leśnej do okoła obwieszona chromami. Wszystko poniżej oryginalnych progów i zderzaków.

Awatar użytkownika
piter69A
Posty: 612
Rejestracja: 30 sty 2009, 14:48
Auto: HZJ-73, HDJ-100, 2xGAZ69
Kontakt:

Re: Problem z kompletemtacją auta w TMP.

Post autor: piter69A »

W wojsku jest podobnie. Zamawianie i kompletacja pojazdów wykonywana wg bezsensownych założeń i wymagań i do tego wykonanie tego sprzętu. Podczas szkoleń z używania pojazdów w terenie mieliśmy kilka Defenderów w różnych wersjach specjalnych dla wojska. Pomijając bazę L-R to jakość, węzły konstrukcyjne i rozwiązania adaptacyjne po prostu tragiczne a kasa jaką za to płaci wojsko kosmiczna. Przykład:
Dodatkowy wyłącznik prądu tak zamontowany, że akumulator (nie zamontowany właściwie) idealnie się spotkał klemą z tym włącznikiem robiąc efektowne zwarcie. Nieszczelne doloty, bezsensowne kilogramy źle opracowanego osprzętu, instalacje elektryczne pomotane w totalny chaos ze sterczącymi gołymi przewodami, itd, itp. No i serwisowanie w
ASO jako pojazdy specjalne WP...

Tuco
Komisja Rewizyjna
Posty: 2165
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:22
Auto: kdj95
Kontakt:

Re: Problem z kompletemtacją auta w TMP.

Post autor: Tuco »

Słowo armatura nabiera nowego znaczenia. :wink: :mrgreen:

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Problem z kompletemtacją auta w TMP.

Post autor: Norick »

Już odpowiedziałem...wracając do armatury, choć tematem wątku jest raczej konfigurowalność pojazdów dostępnych w ofercie TMP to nie sposób się z Wami nie zgodzić. Oczywiście Hilux straży leśnej ze Świętoszowa również był obwieszony gejchromami. O ile u strażaków jestem w stanie zrozumieć zamiłowanie do błyskotek i polerowanie kasków w remizach to jeśli chodzi o SL czy też resorty siłowe nigdy.
Obrazek
Hiluxy i inne z Agatu podczas cwiczeń w Świętoszowie ...Obecnie większość Hilów została przekazana do DWsu a ten rozdzielił je w/g uznania. Pomijam upiorną klatkę, ale masa dodatkowego wyposażenia wynosi ponad 800kg + paru ludzi z klamotami i on przestaje jechać. Klękały zawieszenia i były reklamowane. Częściowo problem został rozwiązany ale nie wiadomo na jak długo

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18050
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Problem z kompletemtacją auta w TMP.

Post autor: kylon »

Bo one najpierw były na standardowych zawieszeniach a potem poszło wzmocnione :wink:

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Problem z kompletemtacją auta w TMP.

Post autor: Norick »

wiem ale chodzi o sam fakt zostawienia na fabrycznym zawieszeniu przy takiej masie dodatkowych klamotów.
BTW wracałem z poligonu z kolegą, który jeździł takim haluksem w wojsku...i widząc jak ja jadę stwierdził żę tamtym by się nie odważył na takie manewry, a zwłaszcza wyprzedzanie( umówmy się że mój nie jest wyścigówką) No i oczywiście sama koncepcja takiego ubrania samochodu do skrytych podjazdów...dla mnie genialna :wink:

Awatar użytkownika
Cooder
Klubowicz
Posty: 1572
Rejestracja: 08 gru 2008, 09:38
Auto: piechot?
Kontakt:

Re: Problem z komplementacją auta w TMP.

Post autor: Cooder »

Nikt z TMP nie kontaktował się do dnia dzisiejszego z Zarządem Stowarzyszenia TLC Owners Club Poland w sprawie komunikacji na FB.

Ponieważ dyskusja odbiegła od głównego tematu - problemów z kompletacją - w stronę relacji TMP z forum/klubem, a ponadto zaczęto się powoływać na konkretne osoby oraz fakty znane tylko klubowiczom (oraz tylko ich dotyczące), a nic niemówiące użytkownikom forum, przenoszę więc tę część dyskusji do działu klubowego. Dalsze rozważania na temat kontaktów TMP ze Stowarzyszeniem i jego forum proszę prowadzić właśnie tam.

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Problem z komplementacją auta w TMP.

Post autor: konus »

Aktualizacja: Dziś nastąpił kontakt pomiędzy TMP a zarządem stowarzyszenia TLCocP.

Wspólnie ustaliliśmy że dyskusje prowadzone na FB nie będą przenoszone na nasze forum, gdyż nie jesteśmy jej stroną.

Zaparka
Posty: 270
Rejestracja: 04 cze 2012, 19:17
Auto: Toyota Sienna
Kontakt:

Re: Problem z komplementacją auta w TMP.

Post autor: Zaparka »

Ale dlaczego jestescie tacy ugodowi w stosunku do TMP ?
Dyskusja jest dyskusja i zawsze moze wniesc cos pozytecznego.
To sie nazywa cenzura.

Awatar użytkownika
Cooder
Klubowicz
Posty: 1572
Rejestracja: 08 gru 2008, 09:38
Auto: piechot?
Kontakt:

Re: Problem z komplementacją auta w TMP.

Post autor: Cooder »

Zaparka pisze:Ale dlaczego jestescie tacy ugodowi w stosunku do TMP ?
Dyskusja jest dyskusja i zawsze moze wniesc cos pozytecznego.
To sie nazywa cenzura.
Nie rozumiem, o co Ci chodzi? Chcesz dyskutować, to dyskutuj - kto Cię cenzuruje? :shock: Jest już odpowiedni wątek na fejsie, każdy może zabrać tam głos...

Zaparka
Posty: 270
Rejestracja: 04 cze 2012, 19:17
Auto: Toyota Sienna
Kontakt:

Re: Problem z komplementacją auta w TMP.

Post autor: Zaparka »

No ale nie moge sie zapytac o tym co na Fejsie tutaj,
bo to uzgodniliscie z TMP.
Tego ja nierozumiem i zapytam o co tu chodzi.

Husky
Posty: 909
Rejestracja: 31 sty 2010, 22:19
Auto: plastic fantastic

Re: Problem z komplementacją auta w TMP.

Post autor: Husky »

Zaparka, na tym forum nie dyskutuje się z modami. Idź z psem na spacer.

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: Problem z komplementacją auta w TMP.

Post autor: Addams »

Zaparka, z Modami się jak najbardziej dyskutuje przy zachowaniu odpowiednich form, a Ty je zachowujesz czyli luzzz :wink:

Zaparka
Posty: 270
Rejestracja: 04 cze 2012, 19:17
Auto: Toyota Sienna
Kontakt:

Re: Problem z komplementacją auta w TMP.

Post autor: Zaparka »

Husky, nie mam psa,
zona niepozwala.
Juz sie niewtracam.

Awatar użytkownika
Cooder
Klubowicz
Posty: 1572
Rejestracja: 08 gru 2008, 09:38
Auto: piechot?
Kontakt:

Re: Problem z komplementacją auta w TMP.

Post autor: Cooder »

Zaparka pisze:No ale nie moge sie zapytac o tym co na Fejsie tutaj,
bo to uzgodniliscie z TMP.
Tego ja nierozumiem i zapytam o co tu chodzi.
Możesz zapytać. Ale ja nie rozumiem, dlaczego mam Ci odpowiadać tutaj na pytanie, co się dzieje na fejsie. Nie wiem, co się tam dzieje, nie zaglądam na fejsa i szczerze mówiąc mało mnie to obchodzi. ZARZĄD TLC OC POLAND NICZEGO NIE UZGADNIAŁ Z TMP. Nie siej plotek :roll: A nawet jeśli by uzgadniał, to musi się z tego tłumaczyć wyłącznie członkom Stowarzyszenia Toyota Land Cruiser Owners Club Poland, a nie wszystkim na forum publicznym.

ODPOWIEDZ