Olej po 1000km ?

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
raczek
Posty: 267
Rejestracja: 06 paź 2016, 23:01
Auto: FJ80 1992 & J15-RC'15 2017
Kontakt:

Olej po 1000km ?

Post autor: raczek »

Handlowiec przy ostatnim nowym aucie namowil zebym wymienil olej po pierwszych 1000km na taki ktory bede stosowal, ostatnio byl to C2.
Czy jest sens takiego zabiegu ? W serwisowce nie odnotowali mi tego - dowod tylko fv.
Wlasnie w kolejnym aucie mam 1000km i prosze o porade.
Dziekuje.

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2506
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Olej po 1000km ?

Post autor: kpeugeot »

ale jakim aucie?

wiesz teoretycznie można by wymienić - wtedy cały po produkcyjny syf wyjdzie z olejem - ale z drugiej strony jakość produkcji jest na tyle wysoka że nic tam nie powinno być

Awatar użytkownika
raczek
Posty: 267
Rejestracja: 06 paź 2016, 23:01
Auto: FJ80 1992 & J15-RC'15 2017
Kontakt:

Re: Olej po 1000km ?

Post autor: raczek »

[quote="kpeugeot"]ale jakim aucie?

LC150

Wiener
Posty: 129
Rejestracja: 13 lut 2017, 15:21

Re: Olej po 1000km ?

Post autor: Wiener »

Bardzo wskazane. Kosztuje to grosze. Ja tak zrobiłem w swoim obecnym samochodzie i bardzo sobie chwalę. Zero zużycia oleju i niskie spalanie. Czy by tak było bez tej wymiany - nie wiem.

Nomad
Posty: 307
Rejestracja: 17 paź 2016, 23:00

Re: Olej po 1000km ?

Post autor: Nomad »

No to ja mam dokładnie odwrotne zdanie. Bezsens.
Jak wymieniałem po pierwszych 15-tu tysiącach to w zasadzie olej był jeszcze miodowy i spokojnie mógłbym go sprzedać poprzez pana Kazia jakiemuś "szparmanowi".
Czynność wymiany po tysiącu kilometrów najlepiej posłuży.....dobremu samopoczuciu właściciela :-)

LC to nie 125p !

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Olej po 1000km ?

Post autor: luk4s7 »

Myślę że to trochę jak z zaleceniem picia szklanki przegotowanej wody po przebudzeniu - na pewno nie zaszkodzi a jeśli dodatkowo poprawi samopoczucie to tym lepiej
Może jednak są na to twarde dowody i naukowe wyjaśnienia tylko że ja o takich nie słyszałem.

Żeby nie było - też wymieniłem w nowym aucie.

dohap
Posty: 317
Rejestracja: 09 kwie 2013, 18:38

Re: Olej po 1000km ?

Post autor: dohap »

są osoby bojace sie, ze w common railu bedzie ubywac oleju ;-).... Bez obawy, producent o to zadbal tworzac system uzupelniania paliwem:-)

Nomad
Posty: 307
Rejestracja: 17 paź 2016, 23:00

Re: Olej po 1000km ?

Post autor: Nomad »

Uzupełnię info.
W ciągu 15tu tysięcy dolałem 0,4 litra oleju tylko dla mojego dobrego samopoczucia . Gdybym nie dolał to na serwis pojechałbym na minimum na bagnecie. Bez problemu.
Auto 5tysięcy km zrobiło w dość ciężkich warunkach z przyczepą 1,7 tony z max załadowaniem bagażnika i full na pokładzie.
10 tys km na lekko , solo. Razem 15-cie.
Jak dla mnie to silnik 2,8 i branie oleju.....nie ma takiego zjawiska.
Od wymiany do wymiany przejedzie bez dolewki AdBlu. Komputer pokazał rezerwę na 13600km i wyświetlił ,że pozostało 2400 km do końca AdBlu. Ta sama info w instrukcji.
Czyli było jeszcze sporo "rezerwy" przebiegu na dojeżdżenie do czasu serwisu.
W tym przypadku nie czekałem - dolałem około 10-ciu litrów. Ważna uwaga - dolewka grawitacyjna !

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2506
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Olej po 1000km ?

Post autor: kpeugeot »

a co by było gdybyś tego adblue nie wlał? i by sie skończył?

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Olej po 1000km ?

Post autor: luk4s7 »

Pewnie kompjuter by powiedział HALT i wyświetlił Check Engine.

Co to dolewka grawitacyjna? Każda dolewka z zasady korzysta z tego prawa...

rafal187
Posty: 365
Rejestracja: 05 kwie 2015, 22:49
Kontakt:

Re: Olej po 1000km ?

Post autor: rafal187 »

Nie wiem jak w toyocie.
W renault master jak się kończy ten specyfik to świeci kontrolka i jest komunikat na kompie przy każdym odpalaniu. Jak braknie całkowicie to wpada w tryb serwisowy, czyli połowa mocy i niewolno wyłączyć silnika bo jak go wyłączysz to już nie odpalisz i podobno na lawecie do serwisu na kasowanie "błędu" i oczywiście dolewka adblue.
W dostawczaku z silnikiem 2,4 diesel biturbo spalanie jest około 10 litrów adblue na około 5-6 tyś km. Tankuje z dystrybutora na stacji paliw.
Jak na razie nie miałem z tym system problemu, auto ma 13 miesięcy i przejechane 60 tyś km

Awatar użytkownika
hetman
Posty: 366
Rejestracja: 21 lis 2015, 21:05
Auto: LJ78 - ?uczek
Kontakt:

Re: Olej po 1000km ?

Post autor: hetman »

Nomad pisze:No to ja mam dokładnie odwrotne zdanie. Bezsens.
Jak wymieniałem po pierwszych 15-tu tysiącach to w zasadzie olej był jeszcze miodowy i spokojnie mógłbym go sprzedać poprzez pana Kazia jakiemuś "szparmanowi".
Czynność wymiany po tysiącu kilometrów najlepiej posłuży.....dobremu samopoczuciu właściciela :-)

LC to nie 125p !
W zizlu? Nie miałem hiper ultra nowoczesnych zizli, ale olej zawsze miał za zadanie wyłapywać cząsteczki sadzy wiec bardzo szybko ciemnieje. Co innego w benzynie.

Dlaczego producenci piszą że silnik może konsumowac większe ilości oleju przez pierwsze ileś tam tysięcy. 15 tyś km do wymiany z mocnym eksploatowaniem w nowym aucie.. Co kto lubi.

Nomad
Posty: 307
Rejestracja: 17 paź 2016, 23:00

Re: Olej po 1000km ?

Post autor: Nomad »

Nie panikuj z tymi ciężkimi warunkami.
Ppa 1700 kg nie robi wrażenia na Toyce. A piszę "ciężka" bo większość Landków wozi dzieci do przedszkola albo teczkę szefa .
Albo zakupy żony z marketu...bleeee ...obrzydliwe !
Stąd to porównanie co do "ciężkości".
A co do AB.
Legendy krążą - najwięcej opowiadają ci co nie mieli za wiele do czynienia.
Gdy w LC pozostaje końcówka AB wystarczająca na 2400 km to wyraźnie pokazuje to komputer. Przy każdym odpale cyfra umniejsza się o przejechane poprzednio kilometry. Liczba pozostałych kilometrów do przejechania aktualizuje się .
Trzeba być nieźle "słabo rozgarniętym" żeby nie zareagować przez 2400 kilometry , znając swoje potrzeby jazdy i trasy .
Legendy , legendy ,legendy.

ps.mam już auta dochodzące do miliona kilometrów przejechanych z AB więc nie siejcie paniki ,że to takie BE.

Nomad
Posty: 307
Rejestracja: 17 paź 2016, 23:00

Re: Olej po 1000km ?

Post autor: Nomad »

luk - nalewać AB powinno się przez lejek (przystosowany) - w sposób powolny , grawitacyjny.
Lejąc z pistoletu pod ciśnieniem (tak jak do trucków) możesz nieźle upier...lić okolice silnika wylewającym , rozpryskującym się AB.

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Olej po 1000km ?

Post autor: Cruiser »

To tylko mocznik, który niestety też potrafi zamarznąć przy bardzo niskich temperaturach. Nie wiem jak w Landzie, zbiornik powinien być jednak dobrze izolowany lub podgrzewany.
Ja z doświadczenia z każdą z Toyot którymi jeździłem tylko powiem, że jedyną do której dolewałem oleju, i to sporo, to była MR2 SW20 z silnikiem Yamahy. Żaden Land (LC150, HZJ70), Hilux, Corolla, Avensis, Yaris pomiędzy wymianami ani przed wymianą nie wykazywały ubytków oleju. Mam teraz w firmie 6 Yarisów z mniej więcej podobnym przebiegiem przed pierwszym przeglądem po 15.000 km - brak ubytków. Dodam tylko, że ich kierownicy nie zawsze grzeszą rozumem. Już nie raz przyłapałem ich na gps ze 170km/h na zegarze. A w Renault Trafic owszem - i mocznika i oleju dolewać trzeba. O Ducato z 90.000 km przebiegu i dolewaniu oleju już nie wspomnę. Sam się wymienia pomiędzy przeglądami. Kiedyś miałem już podejrzenie, że ktoś go odsysa.

ODPOWIEDZ