Pojemność baku w J15

Moderator: luk4s7

MiPoX
Posty: 154
Rejestracja: 13 sty 2012, 18:59

Pojemność baku w J15

Post autor: MiPoX »

Byłem dzisiaj zatankować na BP w Bielsku,bo stwierdziłem,że nie będę jeździł na "oparach" tym bardziej,że jest poniżej zera. Kreska wskaźnika była ciut ponad rezerwą,więc tankuję...92,3 litra!!! :shock: Czy to możliwe,skoro bak wg książki ma 87 litrów? Trochę zbaraniałem... :? Wcześniej nie było takich problemów,bo zazwyczaj się zgadzała liczba dotankowanych litrów ze skazaniem przed tankowaniem,bywało 73l,69l,nawet było 79litrów - prowadzę sobie osobisty "dziennik pokładowy" (co,kiedy i za ile). Ale ponad 92l nigdy...

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Pojemność baku w J15

Post autor: Kwieczor »

teorie są dwie
- stacja wali w rogi (mało prawdopodobne, ale możliwe)
- udało ci się nalać w przestrzeń nie liczoną do pojemności (powyżej odpowietrznika)

w mojej dawnej firmie udało mi się RAV zatankować kilka razy o 5 litrów więcej niż nominalnie bak miał, a koleżanka jeździła starym paskiem, do którego jak się coś z odpowietrznikiem popsuło wchodziło zawsze 12-15 litrów więcej, niż było w książce

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Pojemność baku w J15

Post autor: Cruiser »

To normalne. Ja często też tak potrafię zrobić, że w baku robi się wir i tankowanie przekracza dane podane w instrukcji. Lanie "pod kołnierz" temu sprzyja. :wink:
A w pasku to słyszałem, że jest taka opcja. Znajomy opowiadał mi, że Rosjanie pokazali mu patent na tankowanie o właśnie 15-20 litrów więcej. Miało to właśnie związek z odpowietrzaniem.

anoretka
Posty: 169
Rejestracja: 22 gru 2010, 20:16
Auto: V8 (2008)
Kontakt:

Re: Pojemność baku w J15

Post autor: anoretka »

Bak podczas tankowania się zapowietrza. Można to sprawdzić prostym eksperymentem:
- zatankować, aż do "odbicia",
- odczekać dłuższą chwilę (ja w tym czasie leje 4x20l + 2x5l kanister, ale między kanistrami cały czas robię dolewki do baku),
- powrócić do tankowania samochodu.
Okazuje się, że te przerwa wystarczą żeby dolać jeszcze parę litrów.
Ja dodatkowo po powrocie do domu (ok. 30km od mojej ulubionej stacji) mogę wlać dodatkowo co najmniej10l, ale wtedy to widać paliwo we wlewie. Pewnie po drodze paliwo się trochę utrzęsie i wypali...

Też kiedyś myślałem, że stacja oszukuje, bo więcej paliwa weszło niż zwykle, ale okazało się, że i zasięg był większy - więc wszystko OK. Myślę, że tam, gdzie dystrybutor powoli leje paliwo, to dochodzi do takiej sytuacji, że odpowietrza się wszystko na bieżąco.

Bezcenne jest patrzeć na kierowców, kiedy wyciągam te wszystkie kanistry i jak zmieniają kolejkę do innego dystrybutora :D .

MiPoX
Posty: 154
Rejestracja: 13 sty 2012, 18:59

Re: Pojemność baku w J15

Post autor: MiPoX »

anoretka pisze:Bezcenne jest patrzeć na kierowców, kiedy wyciągam te wszystkie kanistry i jak zmieniają kolejkę do innego dystrybutora :D .
Też to zauważyłem :lol:
Chciałem się Ciebie zapytać jak spisuje się V8,czy warto wydać/zamienić,jakieś problemy miałeś z nim? Po mojej testowej jeździe 200 bardziej jakoś mi podeszła niż 150-tka,no ale niestety do tej ceny to niestety nie miałem jak dociągnąć. Robię sobie nadzieję na poliftingowy,ale niech trochę go poprodukują,potem będę się zastanawiał :mrgreen:

Awatar użytkownika
Dżabar
Posty: 38
Rejestracja: 16 lut 2009, 16:13
Auto: J12
Kontakt:

Re: Pojemność baku w J15

Post autor: Dżabar »

Cruiser pisze:A w pasku to słyszałem, że jest taka opcja. Znajomy opowiadał mi, że Rosjanie pokazali mu patent na tankowanie o właśnie 15-20 litrów więcej. Miało to właśnie związek z odpowietrzaniem.
w pasacie jest we wlewie po lewej stronie taki przycisk/dźwigienka, którą przesuwając można pozbyć sie poduszki powietrznej z baku. Jak nie jedziemy w trasę i postawimy tak zatankowane auto a jest ciepło to paliwo nie ma sie gdzie rozszerzyć.

zlos
Posty: 72
Rejestracja: 12 lip 2011, 22:38
Auto: LC150, Golf R32 Turbo
Kontakt:

Re: Pojemność baku w J15

Post autor: zlos »

Słyszałem, że na niektórych rynkach dostępny jest ekstra bak do doinstalowania, 63 litry ponoć.
Made in Toyota...

Ktoś z Was się z tym spotkał?
Gdzie można coś takiego kupić?

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: Pojemność baku w J15

Post autor: Rafi »

http://www.pradopoint.com/showthread.ph ... d9bf93038c" onclick="window.open(this.href);return false;

Pytanie tylko jakie są jeszcze różnice oprócz samego baku. Teoretycznie gdybyś znał numery części to przez ASO powinni Ci to ściągnąć. Teoretycznie ;) Poszukaj po pradopoint, bo wcale bym się nie zdziwił jakby kagury robiły jakieś aftermarketowe sub tanki.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Pojemność baku w J15

Post autor: kylon »

Zero problemu tylko nie wychodzi tanio. Sam zbiornik to jeszcze nie jest koszt. Kosztem jest cała reszta. Można ewewntualnie oprzeć się na zbiornikach australijskich.

Zeng
Posty: 48
Rejestracja: 30 lip 2010, 13:15
Auto: LC150

Re: Pojemność baku w J15

Post autor: Zeng »

Kylon napisz coś więcej, albo prześlij info na pw, byłbym zainteresowany. Dzięki.

anoretka
Posty: 169
Rejestracja: 22 gru 2010, 20:16
Auto: V8 (2008)
Kontakt:

Re: Pojemność baku w J15

Post autor: anoretka »

Przy okazji pojemności i baku mam pytanie, czy ktoś zna firmę DBLACKBOX? Reklamują, ze robią zbiorniki na zamówienie?
http://dblackbox.com/index.php/zbiorniki-aluminiowe

Może ktoś polecić ten lub inny warsztat który ma doświadczenie w montażu zbiorników? Miło jeśli z Warszawy i okolic.

ODPOWIEDZ