J15 - okiem użytkownika

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

J15 - okiem użytkownika

Post autor: luk4s7 »

tadeo pisze: NIe mogę uruchomić opcji pobierania danych o ruchu z internetu. Walczę z systemem.
Miałem ten sam problem. Po kilkunastu minutach odpuściłem, choć wciąż pokazywał mi po uruchomieniu auta ostrzeżenie o opłatach za transmisje danych.

Dzisiaj dowiedziałem się że jak się w samochodzie zaloguje do konta Toyoty, to wtedy dostarcza danych o ruchu drogowym online, a nie tylko z TMC. No ale jak się zalogować skoro nie mogę połączyć się z internetem? Może to z iPhone’em tak działa (a raczej nie działa)? Daj znać jak Ci pójdzie. Mój okres testowy już się skończył. Z ciężkim sercem oddałem klucze... Obrazek

Właśnie mi wpadł pomysł do głowy - gdzieś w ustawieniach widziałem że można ten kombajn podpiąć do wifi (jeśli dobrze zrozumiałem tę funkcje). Może więc odpalić HotSpot na iPhonie, wpisać hasło i będzie działać? Spróbuj Tadeo i daj znać czy się udało.

Awatar użytkownika
tadeo
Klubowicz
Posty: 1424
Rejestracja: 18 kwie 2008, 22:48
Auto: VDJ 76 i 150
Kontakt:

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: tadeo »

aa to łączy się z telefonem jak masz uruchomionego hotspota bez problemu.
I wtedy np, wyświetla Ci pogodę w miejscu docelowym w nawigacji.
W erze wszystko mających smartofonów, usługa przydatna jak zegarek na ręce.
I wszystko gra. Nawet przez chwilę jakaś aplikacja COYOT mi działała.
To samo w moim GARMINIE 276CX, na cholerę mi łączenie z wifi, skoro po kilku próbach... mogę zobaczyć pogodę, jakbym nie mógł na iphonie, który udostępnia net.

Ale...
- nie można uruchomic opcji, paki do pobierania danych o ruchu drogowym przez sieć, po prostu nie uaktywnia się i nic nie zrobisz...
- radio, komputer już nie wiem jak "to" nazwać", zachęca do załozenia konta na my toyota...
- zakłądam konto i może raz mi się "coś" wyświetliło", ale od miesięcy wita mnie taki komunikat:
Obrazek
na tej stronie:
Obrazek
nie miałem trochę czasu się tym bawić, zniechęcany kupiłem uchwyt RAM do iPAda:)

P.S.
Pokrętło pogłaśniania jest delikatnie mówiąc wk...jące.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: luk4s7 »

Ostatnio logowałem się do tej strony z ciekawości (choć nic fajnego nie znalazłem) https://www.toyota.pl/#/publish/my_toyota_login i wszystko szło bez problemu. Dzisiaj faktycznie nie da rady...

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: Cruiser »

Aktualizacja wyników: nie przekraczając 140km/h mam średnie zużycie 11,4. Dystans około 300 km po autostradach i lokalnych drogach.

Awatar użytkownika
raczek
Posty: 267
Rejestracja: 06 paź 2016, 23:01
Auto: FJ80 1992 & J15-RC'15 2017
Kontakt:

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: raczek »

Cruiser pisze:Aktualizacja wyników: nie przekraczając 140km/h mam średnie zużycie 11,4. Dystans około 300 km po autostradach i lokalnych drogach.
150 km/h wg GPS i tempomat ustawiony spalanie 11-14 oscylowalo pomiędzy i zależało od wzniesień .
Aktualny przebieg niecałe 12 tys km


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nomad
Posty: 307
Rejestracja: 17 paź 2016, 23:00

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: Nomad »

Ostatnie 1700 km , głównie po trasach i wyszła średnia 6,9.
Najniższa na trasie to 6,1.
Niestety to nie dotyczy LC ,którego nie dane było mi kupić z powodu nieudaczności TMP.
Bardzo mi Toyota pasowała ,żeby nie było. Teraz z powodu polityki Toyoty jeżdżę nieplanowanym Q7 Ultra.
Sam jestem w szoku jak widzę takie spalania.
Temat spalania/różnic to jeden z wielu ,który bardzo oddala te dwa samochody /oczywiście w moim subiektywnym odczuciu/
Sorry za mały out.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

J15 - okiem użytkownika

Post autor: luk4s7 »

Nomad a może byś napisał w końcu dokładnie o co chodzi? Bo mam wrażenie że kupiłeś to Audi na złość Toyocie. Coś jak ożenić się z brzydką przyjaciółką (byłej) żony

Awatar użytkownika
tadeo
Klubowicz
Posty: 1424
Rejestracja: 18 kwie 2008, 22:48
Auto: VDJ 76 i 150
Kontakt:

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: tadeo »

Nomad pisze:Ostatnie 1700 km , głównie po trasach i wyszła średnia 6,9.
Najniższa na trasie to 6,1.
Niestety to nie dotyczy LC ,którego nie dane było mi kupić z powodu nieudaczności TMP.
Bardzo mi Toyota pasowała ,żeby nie było. Teraz z powodu polityki Toyoty jeżdżę nieplanowanym Q7 Ultra.
Sam jestem w szoku jak widzę takie spalania.
Temat spalania/różnic to jeden z wielu ,który bardzo oddala te dwa samochody /oczywiście w moim subiektywnym odczuciu/
Sorry za mały out.
Z całym szacunkiem, ale kupowanie auta za 3 stówy i podniecaniem się spaleniem na 6 litrów... ?
Coś mi się to kupy nie trzyma.
Radia dodatkowego za 13 tysi byś nie wziął, to w finale jeszcze taniej wyszedł by Ci 1km.

Moja VDJ pali 13/14 litrów na 100, jak zapindalam po hajwełju to nawet więcej.
I szczerze mówiąc mam to w dupie, bo radość z jazdy jest więcej warta niż 5 litrów na sto..

Najniższa na trasie 150 2,8 wynosi 8 litrów. Raz się pokazało 7,5.. ale może mi się zdawało i była to to siódma pięćdziesiąt.

Nomad
Posty: 307
Rejestracja: 17 paź 2016, 23:00

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: Nomad »

Tadeo - nie atakuj mnie kolego. Po co ta złość ?
1/ Nie 3 stówy bo mnie na to po prostu nie stać. \To nie wstyd\. Jak chcesz wiedzieć to wyszła 2,2 ( i to na raty) więc bardzo daleko do 300-tu.
TLC dostałbym za 2 stówy więc cena nie jest jakoś kosmicznie odległa. Księgowy powie ,że te 10% zwróci się w paliwie ale akurat ten aspekt mi wisi.
Jak to zrobiłem ,że uzyskałem taką cenę.... ruszałem głową. Temat nie na publiczne opowieści.
2/Musiałem szukać u konkurencji bo nieudolność TMP uniemożliwiła mi zakup LC pomimo półrocznego buforu czasowego
3/Nie podniecam się tym - chyba jest to naturalne ,że przesiadając się z auta do auta każdy jakoś porównuje przed i po.
W tym przypadku różnice są ogromne przy w zasadzie tej samej cenie zakupu. Dlatego pozwoliłem sobie na małego outa.
Jeśli Cię to drażni - to sorry. Więcej nie będę niczego porównywał... będzie ściśle tajne :-) po co komu taka wiedza ?

I jeszcze jedno - LC potrafi spalać w okolicach 7,5 do 8,5 przy spokojnych trasach. To jest bardzo dobry wynik jak na stodołę.

Nomad
Posty: 307
Rejestracja: 17 paź 2016, 23:00

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: Nomad »

luk4s7 pisze:Nomad a może byś napisał w końcu dokładnie o co chodzi? Bo mam wrażenie że kupiłeś to Audi na złość Toyocie. Coś jak ożenić się z brzydką przyjaciółką (byłej) żony Obrazek
Już wcześniej o tym pisałem. Może przeoczyłeś.
W skrócie.
Toyota przez okres prawie pół roku nie potrafiła pokazać wersji Prado Premium i do dzisiaj nie masz szans zobaczyć np. z czego jest tapicerka na siedzeniach. Próbników też nie mają bo wychodzą z założenia ,że jak się nie podoba na papierze to spadaj.
Cierpliwy byłem i na własną rękę to sprawdzałem. Mało brakło ,żebym zwrócił się bezpośrednio do Japońców o próbki bo w Jełuropie kawałek próbki materiałowej to łaska niespotykana w klasie aut aspirujących do klasy premium. Dla mnie to szok !!! XXI-szy wiek.
Nazwa tej wersji lub pakietu zupełnie zbieżna - chciałem mieć po prostu elektryczne taborety.
Jak już sam doszedłem do tej łaskawej tajemniczej wiedzy to było za późno z terminami produkcji żeby odebrać auto przed wakacjami. Nie było szans nawet na zwykłe Prado.... o pakiecie zapomnij.
Tak więc sentyment do LC mam ogromny ale rozczarowanie polityką/nieudacznictwem przedstawiciela marki równie duże.
Siłą rzeczy zacząłem szukać w międzyczasie "czegoś" z dużym silnikiem z powodu moich specyficznych potrzeb.
Padło na Audi bo cena była taka sama jak za Sorento , Pajero czy za Santa Fe .Cała trójka była dostępna bez żadnych tajemnic i niedomówień. Z oczywistych powodów ( nawet nie biorąc kryterium cenowego) Audi wyautowało konkurencję .
Mam tą wadę ,że jestem szczery i dzielę się takimi historiami ale jeśli jestem źle odbierany z tego powodu to może nic już więcej nie będę pisał w kwestii porównań.
Od jednego z kolegów forumowych też już dostałem kubełek tak więc może rzeczywiście nic nie pisać.....
Pzdr

Awatar użytkownika
tadeo
Klubowicz
Posty: 1424
Rejestracja: 18 kwie 2008, 22:48
Auto: VDJ 76 i 150
Kontakt:

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: tadeo »

Nomad pisze:
luk4s7 pisze:Nomad a może byś napisał w końcu dokładnie o co chodzi? Bo mam wrażenie że kupiłeś to Audi na złość Toyocie. Coś jak ożenić się z brzydką przyjaciółką (byłej) żony Obrazek
Już wcześniej o tym pisałem. Może przeoczyłeś.
W skrócie.
Toyota przez okres prawie pół roku nie potrafiła pokazać wersji Prado Premium i do dzisiaj nie masz szans zobaczyć np. z czego jest tapicerka na siedzeniach. Próbników też nie mają bo wychodzą z założenia ,że jak się nie podoba na papierze to spadaj.
Cierpliwy byłem i na własną rękę to sprawdzałem. Mało brakło ,żebym zwrócił się bezpośrednio do Japońców o próbki bo w Jełuropie kawałek próbki materiałowej to łaska niespotykana w klasie aut aspirujących do klasy premium. Dla mnie to szok !!! XXI-szy wiek.
Nazwa tej wersji lub pakietu zupełnie zbieżna - chciałem mieć po prostu elektryczne taborety.
Jak już sam doszedłem do tej łaskawej tajemniczej wiedzy to było za późno z terminami produkcji żeby odebrać auto przed wakacjami. Nie było szans nawet na zwykłe Prado.... o pakiecie zapomnij.

Padło na Audi bo cena była taka sama jak za Sorento , Pajero czy za Santa Fe .Cała trójka była dostępna bez żadnych tajemnic i niedomówień. Z oczywistych powodów ( nawet nie biorąc kryterium cenowego) Audi wyautowało konkurencję .

Pzdr
Nie bądź taki "urazowiec", tu się pisze co się myśli bez podtekstu ataku kogokolwiek :) 8)
Co do Toytoy, to jak chcesz mieć usługę lux, to trzeba iść do lexusa, w Toyocie kupujesz taczki i tyle w temacie, nikt Ci w tyłek włazić nie będzie, bo kolejna 100 czeka w kolejce.

A porównanie katalogowych cen Pajero, Satna Fe i Sorento do wynegocjowanej Audi, Nomadziku drogi, nie z nami takie numery:)

Nomad
Posty: 307
Rejestracja: 17 paź 2016, 23:00

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: Nomad »

Tadeo - dalej kpisz. Trudno.
Pajero 205 z chyba 240 (nie pamiętam dokładnie wyjściowej))
HGSF - 199 z 250
TLC 202 z 245
Była jeszcze bliźniaczka HGSF Kia..no ale ()
Cyfry w przybliżeniu bo nie mam czasu na odszukanie cen ostatecznych/precyzyjnych. To bez znaczenia.
Dalej tego nie ciągnę bo po co ?

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: luk4s7 »

Nomad - co do tapicerki itd to rozumiem. Nie wynika to jednak z niechęci czy olewania klienta tylko z polityki firmy i to chyba w całej Europie. Powiem Ci z że miałem okazję odwiedzić parę salonów i serwisów Toyoty we Włoszech. Moje auto trafiło na serwis a ja poszedłem pooglądać co salon prezentuje. Żaden nie miał LC ani w salonie ani do jazd testowych. Próbki kolorów mieli na ścianie i jeśli dobrze pamiętam były wśród nich te użyte miedzy innymi w LC. Próbki materiałów niestety tylko z częściej sprzedawanych aut (czyli nie LC). Miałem czas więc chwile sobie pogadałem ze sprzedawcą który o dziwo coś tam dukał po angielsku. Mówi że mają to po co ludzie często przychodzą i tyle.

Oddając pare dni temu testowe LC zauważyłem w salonie w Łodzi próbki kolorów i lakierów. No i jakież było moje zdziwienie jak zauważyłem dokładnie ten sam zestaw co wcześnie zaganico

Zadawałem już w PL pytania o to czy na przykład Prado z nawigacją ma wybieranie głosowe (bo bardzo mi się ta funkcja spodobała) i nikt nie potrafi odpowiedzieć. Wszyscy mówią że raczej tak bo to ten sam system ale w katalogu przycisk aktywujący tę funkcje na kierownicy jest bez ikonki (czyli zaślepka).
Sprzedawca szczerze powiedział że sprzedając ProAce’y robi sobie zdjęcia szczegółom wyposażenia żeby później pokazywać innym klientom.

A jak już narzekamy to fajnie byłoby jak w niemieckich markach dobrać sobie szczegółowo silnik i wyposażenie. Nie w pakietach czy wersjach, a pojedyńczo. Widziałbym w Prado dodatkowo tylko JBL i kamery 360°. No ale... można zawsze wybrać markę niemiecką

Kiedyś na studiach mając Astre I w gazie wszedłem na forum Opla i za głowę się łapałem jakie ludzie mieli problemy. Jaki silnik wybrać? Wersje Cosmo czy Sport? Lakier metalik jest trwały czy nie? A ja marzyłem o tym żeby mi zawsze na gaz wystarczało (nawet nie na benzynę!)
Czasy się zmieniają i Toyoty już nie trzeba kupować w Pewexie ani tylko tego co stoi na placu

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: kylon »

Moich kilka uwag. Może mało istotnych ale dla mnie zauważalnych.
Bardzo fajny patent z lusterkiem do spoglądania np na dzieci na tylnej kanapie.

Obrazek

Ogólnie już znany w świecie problem z jakością tapicerki w Toyotach na raczej gównianym poziome w stosunku do konkurencji. Mnie takie rzeczy rażą w nietanim samochodzie.

Obrazek

Obrazek

Guziczki nierówno ale to już pedantyzm.

Obrazek

No i kolejna pierdoła. Gdy kupicie sobie kawę lub inny napój w dużym kubku i wstawicie go w uchwyt trzeba to zrobić gdy klapka małego schowka jest zamknięta. W innym przypadku może nastąpić zdziwko przy wyjmowaniu napoju ;-)

Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
tadeo
Klubowicz
Posty: 1424
Rejestracja: 18 kwie 2008, 22:48
Auto: VDJ 76 i 150
Kontakt:

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: tadeo »

To lusterko na dzieciaki to jednocześnie schowek na okulary, fajne:)

ODPOWIEDZ