J15 - okiem użytkownika

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: luk4s7 »

Noo to teraz się Pan przyłożył do merytoryki

Argument z zabawką rozumiem. Pozwalam nawet na jedzenie w aucie (a wiadomo czym to skutkuje) z tych samych względów. Mam za sobą ponad 4000km z dziećmi i podtrzymuje argument

Moi rodzice oboje mieli swego czasu Toyoty z jasnym wnętrzem i... obstaję przy czarnym. Jasne ładne ale nijak niepraktyczne. Według mnie oczywiście. Chyba że się ma luz albo czyści co pare dni.

Nawigacja to ciekawy temat. Z wielu opinii wiem że jest co najmniej średnia. Główny zarzut to jakość/brak danych online. Dzisiaj to już nie sztuka dostarczyć mapę. Omijanie korków online i dynamiczne informacje o ruchu drogowym robią robotę. Z reszta wiele aplikacji na smartfony jest darmowa, a tylko te właśnie bajery są płatne.

A jak z wyciszeniem wnętrza? Słuchanie muzyki przy 120km/h? Przednia szyba jest akustyczna - robi różnice? I podgrzewana - wpływa jakkolwiek na sygnał GPS lub GSM?

A czemu nie ma jak przyczepić nawigacji? Masz na myśli smartfona czy np. iPad’a Pro?

Awatar użytkownika
maq
Posty: 80
Rejestracja: 02 lis 2014, 19:05

J15 - okiem użytkownika

Post autor: maq »

Jasne wnętrze osobiście naprawiałam i czyściłem w LC120. Siedzenia były zdiablone i wymagały szpachlowania z malowaniem. Znajomi jeżdżą XC60 z prawie białą skórą. Koleżanka szybciutko zaczęła dodać na poduszce, bo po dżinsach fotele robiły się błękitne.
Bardzo ciekawe rozwiązanie anten natomiast niedawno widziałem w Amaroku z 2014 roku. Otóż wszystko jest w lusterku. Zarówno antena radiowa jak i GPS.
Smartfona polecam zaczepić na kratkę nawiewu. Są teraz uchwyty magnetyczne za 10 zł, ale mistrzostwo, to takie z indukcyjnym ładowaniem. Używam i jest mega wygodne. Przyglądasz telefon z przyklejonym elementem zestawu, lub tak jak u mnie włożonym pod etui i nic więcej. Trzyma się i ładuje. Oczywiście jazda z nawigacją on-line.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

J15 - okiem użytkownika

Post autor: luk4s7 »

maq pisze: Smartfona polecam zaczepić na kratkę nawiewu. Są teraz uchwyty magnetyczne za 10 zł.
Mam taki uchwyt i dobrze się sprawdza w osobówce która ma grubsze kratki. W J95 szybko się te kratki połamały i musiałem wymieniać. Poza tym w terenie telefon spadał od wstrząsów. Na asfalcie nie było problemu.

Awatar użytkownika
maq
Posty: 80
Rejestracja: 02 lis 2014, 19:05

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: maq »

Tak. Potwierdzam. Na asfalcie się trzyma, na dziurach nie.

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: Cruiser »

Z tym pokrętłem głośności to chyba we wszystkich Toykach tak jest. Refleks jak u 90-latka.
Mi też podoba się jasna tapicerka. Po trzech autach żony z jasną skórą powiedziałem jednak - koniec. Dżinsy, sadza przez otwarty dach w mieście z kopciuchów, długopisy wypadające dzieciom z kieszeni po odbiorze ze szkoły..... Może jak już będę emerytem.... Wtedy i gałka głośności będzie reagować na równi ze mną...

Awatar użytkownika
maq
Posty: 80
Rejestracja: 02 lis 2014, 19:05

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: maq »

A to wyobraź sobie jak wygląda Golf z beżową tekstylną po dwóch latach u przedstawicielki handlowej, która ma dwójkę małych dzieci i psa.

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: Cruiser »

Nie chcę wiedzieć ani widzieć. Później przez tydzień oczy mnie bolą. Moje 2 psy nawet w czarnej tapicerce nie jeżdżą. Dla nich jest zarezerwowana paka z czarnym plastikiem w Hilu. Tutaj jednak waga też ma znaczenie - jeden waży 45kg a drugi 65kg.

Wracając jednak do Landa, jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała. Nie pamiętam, czy tak samo było w starszym modelu, powłoka z jakiej wykonane jest wyścielenie tylnego nadkola jest chyba z jakiegoś gównolitu. Trzeba uważać przy wypłukiwaniu błota Kärcherem z nadkola, bo ten gównolit zaczyna się szarpać i oddzielać. Z przodu jest plastik i można go solidnie traktować, tył jednak jakiś taki „niemrawy” jest.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: luk4s7 »

Cruiser pisze:Nie pamiętam, czy tak samo było w starszym modelu, powłoka z jakiej wykonane jest wyścielenie tylnego nadkola jest chyba z jakiegoś gównolitu. Trzeba uważać przy wypłukiwaniu błota Kärcherem z nadkola, bo ten gównolit zaczyna się szarpać i oddzielać. Z przodu jest plastik i można go solidnie traktować, tył jednak jakiś taki „niemrawy” jest.
To chyba tradycja Toyoty bo w J9 jest tak samo. Różnica tylko taka że gównolitu nie ma tam pewnie już z 19 lat! Obrazek (mój ma w tym roku 20)

ostpreussen
Posty: 12
Rejestracja: 31 gru 2017, 11:37

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: ostpreussen »

półroczne podsumowanie lc 2018 prado
przebieg-20000km
czas uzytkowania-okolo 6mcy

silnik-jest Oki przy wyższych prędkościach elastyczny od dołu też się w miarę zbiera nie jest to 911stka, ba nawet x5 to to nie jest ale daje rade

spalanie-suma po 20tys to około 9.5l czyli raczej spoko, przy bardzo spokojnej jeździe schodzę do 8l, przy mocnym deptaniu 11.5.(przy 160na godzine)

prowadzenie-bardzo stabilne przy dużych prędkościach na autostradach to poprostu cudo(do 160 )
przy niższych prędkościach terenówka..miękka terenowka(można się przyzwyczaić)

kabina-duza wygodna fajne fotele duża ilość schodków uchwytów ,fajna pozycja za kierownicą ,beznadziejna jakość weluru (to jakiś żart materiał zuzywa się szybciej niż papier toaletowy na orlenie)

wyciszenie media-
bardzo dobrze wyciszone wnętrze super, mam podstawowe audio jakość dzwieku bajka, nawigacja daje radę po Europie jest nie źle

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

J15 - okiem użytkownika

Post autor: luk4s7 »

ostpreussen pisze:beznadziejna jakość weluru (to jakiś żart materiał zuzywa się szybciej niż papier toaletowy na orlenie)
Jaką masz wersje? Co dokładnie masz na myśli? Wyciera się, brudzi, mechaci?
ostpreussen pisze:media-
bardzo dobrze wyciszone wnętrze super, mam podstawowe audio jakość dzwieku bajka
Waśnie mam na weekend jakąś wypasioną testówkę z JBL i to gra po prostu bajecznie! Ciekaw jestem czy ten podstawowy zestaw 9 głośników też daje radę.

Wersji Prado nikt nie widział i nikt nie zna szczegółów. Poopowiadaj więc trochę jeśli taką masz jak się to ma do wyższych. Fotki też chętnie!

A co do spalania - zrobiłem w sumie 600km (do chwili zrobienia poniższego zdjęcia) po drogach krajowych (80-100km/h jak to na polskich drogach) i w tym jakieś 200km autostradą (średnio 120km/h). No i takie spalanie...

Obrazek

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: luk4s7 »

Uuupppssss.... Tadeo chyba wyrzuciłem przez przypadek Twój post. Wyglądał na zduplikowany... Sorry.
Odpowiadając jednak na Twoje pytanie czy się zajarałem to nie ubierając w zbędne ozdobniki - TO AUTO JEST GENIALNE!
Po prostu nie chciałem z niego wysiadać! Oczywiście moim punktem odniesienia jest J95 więc pewnie dla osób jeżdżących nowszymi autami moje zachwyty mogą wydać się śmieszne ale... do rzeczy:

Najbardziej mnie urzekło:
- genialny komfort zawieszenia
- wyciszenie wnętrza
- rewelacyjne stereo JBL!!!
- gładko pracująca automatyczna skrzynia i wystarczająco dynamiczny silnik
- ilość miejsca w środku, a szczególnie komfortowa tylna kanapa
- wygląd - to auto jest po prostu piękne! Dopiero na żywo można to właściwie docenić.
- aktywny tempomat i kamery oraz czujniki parkowania. Bez tego trzeba mieć piąty zmysł bo ciężko wyczuć gdzie się auto kończy.

Co jest średnie (choć bez tragedii żadnej):
- rozdzielczość wyświetlacza nawigacji, stereo itd. No jest średni i lekko drga jak się dokładnie przyjrzeć.
- pokrętło do zmiany głośności. Reaguje z bardzo dużym opóźnieniem. Lepiej używać przycisków na kierownicy.
- jasna tapicerka! Młody wlazł i od razu plamy w bagażniku oraz paluchy na siedzeniach. A nie był specjalnie brudny. Ot, tak zwyczajnie jak dziecko. Jeśli już to TYLKO CIEMNA.
- nawigacja mnie wpakowała w 2 korki. Potem włączyłem NaviExperta i już nie testowałem dalej. Może lepiej sprawdza się poza PL.

No i to tyle. MTS oraz Crawl’a nie testowałem. Włączyłem żeby pokazać komuś jak to działa ale nie brakowałoby mi tego. Tak przynamniej uważam w tej chwili.

Dziękuje jak zwykle Toyota Łódź za użyczenie auta!

Tak się ono prezentuje:

Obrazek

Obrazek

Aaaaa no i nie miałem problemu co zrobić z telefonem. Uchwyt magnetyczny na kratki robi robotę. Telefon ma podparcie i chłodzenie. Jedynie kabel można by lepiej poprowadzić.

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: Cruiser »

Ja przed chwilą przyjechałem do Norynbergii . Jestem w drodze do Cannes. Od ostatniego tankowania w Polsce przy A4 mam średnią 13,9. Tylko autostrada 140-150, w porywach 170. Jak dla mnie bomba przy takim klocku obładowanym bagażami na 3 tygodnie.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: luk4s7 »

Nooo to zap... po prostu! Nie wiem jak w Cannes ale poza Niemcami to na pewno grubo ponad dozwolony limit

A serio to faktycznie dobry wynik. Choć przyzwyczaiłem się do 10l/100km w J95. Łatwo się liczy koszty

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

J15 - okiem użytkownika

Post autor: Cruiser »

Jutro wjeżdżam do Austrii i do Szwajcarii, więc wynik będzie jeszcze lepszy. Tam już ograniczenia prędkości pomagają w oszczędzaniu paliwa.

W 150 z 3.0 też zawsze liczyłem sobie 10 na 100. Idealnie pasowało.

Awatar użytkownika
tadeo
Klubowicz
Posty: 1424
Rejestracja: 18 kwie 2008, 22:48
Auto: VDJ 76 i 150
Kontakt:

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: tadeo »

luk4s7 pisze:Uuupppssss.... Tadeo chyba wyrzuciłem przez przypadek Twój post. Wyglądał na zduplikowany... Sorry.
Odpowiadając jednak na Twoje pytanie czy się zajarałem to nie ubierając w zbędne ozdobniki - TO AUTO JEST GENIALNE!
Po prostu nie chciałem z niego wysiadać! Oczywiście moim punktem odniesienia jest J95 więc pewnie dla osób jeżdżących nowszymi autami moje zachwyty mogą wydać się śmieszne ale... do rzeczy:

Najbardziej mnie urzekło:
- genialny komfort zawieszenia
- wyciszenie wnętrza
- rewelacyjne stereo JBL!!!
- gładko pracująca automatyczna skrzynia i wystarczająco dynamiczny silnik
- ilość miejsca w środku, a szczególnie komfortowa tylna kanapa
- wygląd - to auto jest po prostu piękne! Dopiero na żywo można to właściwie docenić.
- aktywny tempomat i kamery oraz czujniki parkowania. Bez tego trzeba mieć piąty zmysł bo ciężko wyczuć gdzie się auto kończy.

Co jest średnie (choć bez tragedii żadnej):
- rozdzielczość wyświetlacza nawigacji, stereo itd. No jest średni i lekko drga jak się dokładnie przyjrzeć.
- pokrętło do zmiany głośności. Reaguje z bardzo dużym opóźnieniem. Lepiej używać przycisków na kierownicy.
- jasna tapicerka! Młody wlazł i od razu plamy w bagażniku oraz paluchy na siedzeniach. A nie był specjalnie brudny. Ot, tak zwyczajnie jak dziecko. Jeśli już to TYLKO CIEMNA.
- nawigacja mnie wpakowała w 2 korki. Potem włączyłem NaviExperta i już nie testowałem dalej. Może lepiej sprawdza się poza PL.
Podzielam Twoje odczucia w 100%:)
Niby nawigacja ma TMC, pokazuje niby te korki, ale również nie mam zaufania. Odnoszę wrażenie, że opóźnienie w info to około 1,5 godzinny.
NIe mogę uruchomić opcji pobierania danych o ruchu z internetu. Walczę z systemem.

ODPOWIEDZ