J15 - okiem użytkownika

Moderator: luk4s7

cahir
Posty: 79
Rejestracja: 21 kwie 2014, 22:01

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: cahir »

a czemu?:)

Awatar użytkownika
mopar
Klubowicz
Posty: 974
Rejestracja: 31 gru 2007, 02:24
Auto: HDJ 100
Kontakt:

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: mopar »

inna półka

cahir
Posty: 79
Rejestracja: 21 kwie 2014, 22:01

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: cahir »

a awaryjność nie rośnie znacznie bardziej przy większych przebiegach? A pneumatyka nie jest kosztownym utrapieniem? Jeżeli masz doświadczenie w tej materii to podziel się, dla mnie i dla ogółu:)Teoretycznie zawsze rozsądniejszym wyborem wydaje się być mniejszy młodszy model.. też bardziej podoba mi się V8.. podziel się wiedzą.. :)

Nomad
Posty: 307
Rejestracja: 17 paź 2016, 23:00

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: Nomad »

Pierwsze wyniki. TLC 150 automat ,dieselek.
Czysta trasa, auto niedotarte , bez gwałtownego wyprzedzania i hamowania , raczej spokojna jazda w zakresie od 80 do 120 (130 w porywach) , auto bez obciążenia ( 1 lub 2 osoby ) Wynik w granicach
od 7,9 do 8,5.
Jak dla mnie przy tej wadze i aerodynamice stodoły wynik jest fantastyczny.
Oczywiście jazda miejska to już inny temat.

Nie zakładam specjalnego wątku dla 15-tki w temacie spalania. Nie znalazłem.
Info wrzucę tu - myślę ,że miejsce pasuje.
A jak u innych wychodzą literki ?
Podaję spalanie z kompa na ori oponach.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: luk4s7 »

To zweryfikuj je jeszcze przy dystrybutorze. Oba sposoby potrafią się solidnie różnić....

Nomad
Posty: 307
Rejestracja: 17 paź 2016, 23:00

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: Nomad »

Podobno około 0,5 litra.
Tak czy tak dramatu nie ma.
Jak dla mnie to rewelacyjny wynik przy tych warunkach.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: luk4s7 »

Nie mam takiego wynalazku w J9 jak średnie zużycie. Znam to jednak z Avensisa i żony Aygo - im więcej miasta, zatrzymań na światłach, odpalania i gaszenia tym różnica większa. 0,5 to jedna z mniejszych jakie zaobserwowałem.
Anyway - jak na LC to Twój wynik jest faktycznie konkretny! Mój pali 10l i wszyscy mówią że to bardzo dobry wynik. No ale 8,5l to już faktycznie coś!

7noe6
Posty: 8
Rejestracja: 09 sty 2016, 22:03

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: 7noe6 »

Na początku też spalanie miałem bliżej 9,0, ale z biegiem miesięcy, częściej zjeżdżam z drogi, auto ostatnio podniosło się o 2 cale, korzystam z możliwości tego auta jako szybkiego środka transportu i spalanie od nowości (to które się nie resetuje po zatankowaniu) po 45K km wynosi 10,6 - co przy tej masie, mojej ciężkiej nodze, mrozach na południu Polski jest dla mnie wynikiem akceptowalnym. Na trasie, na letnich, przed liftem, z virusem zrobiłem najniższe średnie spalanie 6,8

Awatar użytkownika
zachary
Posty: 214
Rejestracja: 24 mar 2009, 07:45
Auto: J15/Lalka/, U1234, Wolf GD300, 469B, Rolka'18, E250
Kontakt:

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: zachary »

luk4s7 pisze:To zweryfikuj je jeszcze przy dystrybutorze. Oba sposoby potrafią się solidnie różnić....
A mnie dziś spotkało zdziwienie. Samochód zatankowany ponownie po korek po dystansie 657 km i weszło niecałe 62 lity. Auto twierdziło, że średnie spalanie to 10.2 l/100km, ale "w naturze" wyszło mniej bo ok. 9.5 l/100km.
Zazwyczaj obliczenia komputera są zaniżane a tu odwrotnie. Dziwne.
Dziś mi się już nie chce, ale /po dzisiejszej trasie z nart mam wskazanie 9.2 l/100km/ jutro pojadę zatankować, znów pod korek i sprawdzę, czy zawyżanie wskazań to u mnie standard czy jednorazowa wpadka ;)

ps. wyjechanie stromą, ośnieżono-lodową drogą bez najmniejszego choćby uślizgu, gdy wzniesienie okazało się być nie do pokonania przez XC90 i X5 to bezcenne doznania :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: Cruiser »

Ja mam przejechane 7.000 km i komputer wskazuje średnio 13,0 litra. Nie był kasowany od momentu odbioru auta z salonu.

Nomad
Posty: 307
Rejestracja: 17 paź 2016, 23:00

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: Nomad »

Dodam od siebie tyle, że mam czyste paliwo bez biogoowna jakie niestety jest na każdej stacji w Polsce.
Ilość paliwa w paliwie robi swoje. Szczególnie wiosna/lato/jesień ,gdzie "rzeźba" z biosyfem przekracza wielokrotnie normy.
Na wszystkich auta mam to samo zjawisko "oszczędności" gdy jadę na normalnym paliwie.

Awatar użytkownika
raymund60
Posty: 79
Rejestracja: 08 mar 2013, 11:04
Auto: TLC 150 prado. R 1200 GS.
Kontakt:

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: raymund60 »

LC 2,8 prado przebieg44000 km i srednie spalanie na komputerze to 9,3, rzeczywistosc jest jednak inna. tankuje na karte flotową i mam podgląd pod sumę tankowan od początku uzytkowania. wychodzi 9,9 litra. jazda spokojna bez szalenstw i częstego uzywania w miescie.. od wymiany do wymiany oleju dolewam okolo 0, 5 litra oleju silnikowego by utrzymac poziom. do tej pory zadnych niespodzianek, auto spisuje się znakomicie.

Awatar użytkownika
zachary
Posty: 214
Rejestracja: 24 mar 2009, 07:45
Auto: J15/Lalka/, U1234, Wolf GD300, 469B, Rolka'18, E250
Kontakt:

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: zachary »

raymund60 pisze:LC 2,8 prado przebieg44000 km i srednie spalanie na komputerze to 9,3, rzeczywistosc jest jednak inna. tankuje na karte flotową i mam podgląd pod sumę tankowan od początku uzytkowania. wychodzi 9,9 litra. jazda spokojna bez szalenstw i częstego uzywania w miescie.. od wymiany do wymiany oleju dolewam okolo 0, 5 litra oleju silnikowego by utrzymac poziom. do tej pory zadnych niespodzianek, auto spisuje się znakomicie.
Brawo TY i Twój LC :mrgreen:

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: Cruiser »

Kurczę. Ale z tym olejem to mnie zaskoczyłeś. Jedyna Toyota w jakiej dolewałem oleju to MR2 SW20. Tam w instrukcji było napisane, że może być nawet 1L na 1000km i faktycznie tak było. To był jednak silnik wysokoobrotowy Yamaha. W moim starym LC150 3,0 nie dolałem nigdy ani grama.
Aż zacznę teraz częściej sprawdzać u siebie. :-0.

A propos paliwa. Najgorsze z dodatkami bio to tankowałem w Niemczech. Aż Eberspächer przestał pracować i dymił jak lokomotywa. Musiałem wypalić cały bak i zatankować do pełna w Szwajcarii. Jak ręką odjął. Podobno w Niemczech wiele osób ma w zimie kłopot z zapchanym filtrem i tylko Ultimate daje radę. Niejeden domontowywał też podgrzew przewodów paliwowych. U nas jest raczej cold spec, więc tego problemu nie powinno być.

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: J15 - okiem użytkownika

Post autor: Cruiser »

Ja jeszcze zapomniałem wspomnieć, że moje zużycie dotyczy benzyny. Na gnojówkę to mam jeszcze Hiluxa ale ten to pali średnio 12 litrów przy 2,5L pojemności. :-(

ODPOWIEDZ