A jednak Land Cruiser 150

Moderator: luk4s7

Maniek 70
Posty: 41
Rejestracja: 10 paź 2009, 17:44
Auto: LC 120

Re: A jednak Land Cruiser 150

Post autor: Maniek 70 »

Maniek 70 pisze:Kilka przemyśleń o nowej LC 150, które przyszły mi do głowy i pozwalam się nimi podzielić...

- kamery - z pewnością pomogą matką odwożącym dzieci do szkoły zaparkować auto i nie rozjechać zabawek dziecka na podjeździe - czy w terenie raczej te "oczy" się nie zabłocą... nie wiem ? Wiem że w deszczowe dni po powrocie do garażu przecierałem tylną kamerę V8 bo nie było wiele widać...
- Keyless Go - bardzo wygodne, nie szukamy po kieszeniach kluczyków, wysiadamy zawsze z kluczykami nie ryzykując, że auto odjedzie bez nas nawet, gdy mamy zły nawyk i nie wyłączamy auta... jedyny problem to próby wyrwania klamek w innych autach bez tego systemu - przyzwyczajenie... :lol:

- zalety lub wady trakcyjne da się pewnie oceni i porównać dopiero po jazdach - nie mam więc zdania a internetowe filmy reklamowe to marketing... dopiero jak zobaczymy topienie i podjazdy w pionie na You Tube to będzie można coś powiedzieć :P .

- W tej skrzyni "S" to raczej nie tryb sport tylko "shift" do przerzucania biegami ręcznie.
Podobnie jest w V8...

- Drewno w końcu wygląda jak drewno z drewna... :lol:

- przednie lampy LC 150 - jak dla mnie super.
Te z LC 120 od początku nie podobały mi się i nadal nie jestem ich fanem. Rozumiem, ze były ukłonem w stronę LC90, ale trochę nieudanym i w końcu Xenony...

- kremowa tapicerka w sam raz do jazdy w terenie - ale przecież można też kupić antracytową...

Tak poza tym to coś pomiedzy V8 a RAV 4 tylko chyba jednak V8 ma lepsze proporcje.

Tylko dla mnie te pokrętła sterczące jak sutki w strojach u Jean Paul Gaultier'a i kanciastości deski to krok wstecz w stronę LR Disco 3, która mocno trąci myszką.

V8 zdecydowanie jest bardziej elegancka i wyważona.

Plastiki na karoserii, które niektórzy krytykują są wbrew pozorom bardzo praktyczne w użytkowaniu. Drobna obcierka i albo lakierujesz pół auta albo zdejmujesz porysowany, wyrzucasz, zakładasz drugi i po problemie... Wiem coś o tym... :lol:

Jak dla mnie to skrzynia: 6 biegowy automat i silnik nominalnie ponad 200KM i wtedy warto się zastanowi i ew. kupić - bo mało kto wspomniał ile kosztuje w Niemczech 150-ka - niewiele mniej niż V8 po ostrych negocjacjach...
Tak więc, aby mieć nowinkę wcześniej niż inni - może warto, żeby zostać testerem Toyoty przy nowym modelu - może warto - tylko dlaczego za swoje pieniądze...?? :roll:

Oczywiście nad gustami się nie dyskutuje...


Pozdrawiam

PePe
Posty: 675
Rejestracja: 22 mar 2010, 18:50
Auto: Gx470 , Hdj80 , AutoLaweta 24h do us?ug , discovery 1
Kontakt:

Re: A jednak Land Cruiser 150

Post autor: PePe »

a czy ktos miach z was do czynienia z wersja z 4 litrowa benzyna ?? jak to jezdzi j jak to Pali realnie

Awatar użytkownika
mopar
Klubowicz
Posty: 974
Rejestracja: 31 gru 2007, 02:24
Auto: HDJ 100
Kontakt:

Re: A jednak Land Cruiser 150

Post autor: mopar »

patryknowak111 pisze:a czy ktos miach z was do czynienia z wersja z 4 litrowa benzyna ?? jak to jezdzi j jak to Pali realnie
za 2 tygodnie bede posiadal takową do testow 8) ,wiec zapraszam na jazdę

PePe
Posty: 675
Rejestracja: 22 mar 2010, 18:50
Auto: Gx470 , Hdj80 , AutoLaweta 24h do us?ug , discovery 1
Kontakt:

Re: A jednak Land Cruiser 150

Post autor: PePe »

ok odezwe się , super by było bo bardzo jestem ciakaw jak to jezdzi .

Jerzy23
Posty: 843
Rejestracja: 29 sie 2009, 09:19
Auto: FZJ76

Re: A jednak Land Cruiser 150

Post autor: Jerzy23 »

PePe pisze:a czy ktos miach z was do czynienia z wersja z 4 litrowa benzyna ?? jak to jezdzi j jak to Pali realnie
Zajebiscie jezdzi! Bez znaczenia czy to J120 czy J150. Nawet automat pracuje dobrze! Na dwie rzeczy moznaby narzekac. Delikatne zawieszenie z przodu i 17 calowe felgi.

Everlast
Posty: 2
Rejestracja: 16 lip 2011, 21:22
Auto: Poszukuj?cy
Kontakt:

Re: A jednak Land Cruiser 150

Post autor: Everlast »

Od jakiegoś czasu mam chętkę na 150-kę.
Myślę o zakupie najtańszej wersji Luna. Jest bez KDSS. I tu mam pytanie do fachowców, czy ten system rzeczywiście jest warty tego, aby płacić dodatkowe 30 tys. zł. za wersję SOL?
I drugie pytanie, czy można usztywnić 150-tkę bez KDSS wymieniając jej zawierzenie?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: A jednak Land Cruiser 150

Post autor: kylon »

Możesz bez problemu wymienić zawieszenie czyli amortyzatory i sprężyny.

Everlast
Posty: 2
Rejestracja: 16 lip 2011, 21:22
Auto: Poszukuj?cy
Kontakt:

Re: A jednak Land Cruiser 150

Post autor: Everlast »

Dzięki Kylon. Rozumiem, że w ten sposób można dobrać twardość zawieszenia, dzięki czemu autem nie będzie tak bujało? Jeśli tak, to chyba w to wchodzę, bo można wyrwać Lunę za < 200 tys. to cena całkiem jadalna. A bez kamer i innej elektroniki wszelakiej jakoś się obędę.

I jeszcze jedno pytanie, może wiesz? Czy wymiana amorów i sprężyn ma się jakoś do gwarancji? TMP nie robi problemów z gwarancją?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: A jednak Land Cruiser 150

Post autor: kylon »

Nie robi problemów ale zapytaj dealera. Gwarancja na amory i sprężyny jest wtedy producenta.

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: A jednak Land Cruiser 150

Post autor: Pyrka »

Facelifting J15 2013/2014 :?

Obrazek

Obrazek

i Lexusa

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: A jednak Land Cruiser 150

Post autor: kylon »

Spraw gustu nie powinno się omawiać ale mi się nie podoba :cry:. Przedni zderzak z dupy wzięty czyli widać za małe światła od osobówki i zaślepiona kiepsko luka po starym reflektorze. Atrapa zbyt masywna.

Awatar użytkownika
grzes
Posty: 306
Rejestracja: 12 lis 2008, 20:12
Auto: Y61 GU4
Kontakt:

Re: A jednak Land Cruiser 150

Post autor: grzes »

Niestety producenci 4x4 zabrneli w slepa uliczke...
:cry:

Ogolnie na rynku kicha sie pojawia.

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: A jednak Land Cruiser 150

Post autor: Pyrka »

Obrazek

Dostawa na rynek arabski
Obrazek

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: A jednak Land Cruiser 150

Post autor: kylon »

Fj to już poklejony przez Pyrkę bo z przodu drzewa się odbijają i nie pasuje jedno do drugiego :wink:

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: A jednak Land Cruiser 150

Post autor: Pyrka »


ODPOWIEDZ