Land Cruiser 150 niewygodna kierownica

Moderator: luk4s7

cahir
Posty: 79
Rejestracja: 21 kwie 2014, 22:01

Land Cruiser 150 niewygodna kierownica

Post autor: cahir »

Witam, po już około rocznym użytkowaniu 150-tki naszła mnie obserwacja, że kierownica w tym modelu jest wybitnie niewygodna. Ciężko znaleźć dobrą pozycję dla palców w czasie długiej jazdy. Często kończy się jazdą z jedną ręką, która chwyta kierownice od spodu. Dolne srebrne plastiki są jakby zbyt duże i ograniczają komfort dłoni w chwycie po skosie. Miałem okazję jeździć 90, 120, i tam te kierownice były zawsze ok. W najnowsze wersji 150, chociaż to już chyba 180, kierownica jest zupełnie inna w V8 też. Czy ktoś z kolegów ma podobną obserwację, czy jest to moja fanaberia, a może mam za duże mało "japońskie" dłonie. Myślicie, że jaki mógłby być koszt wymiany kierownicy na tą z tak zwanej 180?

Nomad
Posty: 307
Rejestracja: 17 paź 2016, 23:00

Re: Land Cruiser 150 niewygodna kierownica

Post autor: Nomad »

Cahir - jestem zdruzgotany tym co napisałeś..... :-(

Nomad
Posty: 307
Rejestracja: 17 paź 2016, 23:00

Re: Land Cruiser 150 niewygodna kierownica

Post autor: Nomad »

A tak na poważnie - mówisz rok nówką ale opisujesz pewnie 150tkę sprzed liftu. Miałem też tą wersję z kierownicą o jakiej piszesz.
Rzeczywiście nijak toto nie pasuje do dłoni. Natomiast stylówa jest OK.
W najnowszej wersji kierownica 4 ramienna ma lepiej ułożone dolne ramiona - pod kątem . Jest zdecydowanie wygodniejsza.
No i nie ma plastiku tylko w całości miłą w dotyku skórę.

cahir
Posty: 79
Rejestracja: 21 kwie 2014, 22:01

Re: Land Cruiser 150 niewygodna kierownica

Post autor: cahir »

Tak mam 150 z 2015r po pierwszym liftingu, myślisz że tak swap kierownic dałoby radę w przyzwoitej cenie wykonać? :D

ODPOWIEDZ