ładowarka indukcyjna bezprzewodowa qi

Moderator: luk4s7

4l3x69
Posty: 35
Rejestracja: 16 kwie 2017, 10:08
Auto: J15, CRF250R
Kontakt:

ładowarka indukcyjna bezprzewodowa qi

Post autor: 4l3x69 »

ma ktoś gotowe rozwiązanie na montaż ładowarki indukcyjnej ww przestrzeni wnękowej pozostałej po "starej" popielniczce?

Obrazek
Załączniki
qi_places.jpg
(107,68 KiB) Pobrany 54 razy

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

ładowarka indukcyjna bezprzewodowa qi

Post autor: luk4s7 »

Owszem. Przerabiali to już inni tylko w zupełnie obcym języku https://www.pradopoint.com.au/forum/-15 ... arging-mod

Awatar użytkownika
vGreg
Posty: 942
Rejestracja: 01 gru 2011, 11:27
Auto: LJ70 z 92'
Kontakt:

Re: ładowarka indukcyjna bezprzewodowa qi

Post autor: vGreg »

Indukcyjna to wolniejsze ładowanie i problem z portem USB, chyba ze masz fabryczne. Ja mam przewód USB z wtyczka magnetyczną. Komfort użytkowania, pełne ładowanie, zabezpieczenie mechniczne portu USB.

4l3x69
Posty: 35
Rejestracja: 16 kwie 2017, 10:08
Auto: J15, CRF250R
Kontakt:

Re: ładowarka indukcyjna bezprzewodowa qi

Post autor: 4l3x69 »

vGreg@ nie wiem skąd te informacje o wolniejszym ładowaniu po indukcji, ale dzięki za złote myśli ... jednak pozostanę przy rozwiązaniu bez kablowym

luk4s7@ ich wydumka nie rożni się od tych Janusowych na yt, szukam czegoś bardziej eleganckiego z włącznikiem i dioda informującą o stanie
tak jak np fabryczny w nowej tacoma'ie lub prius'ie, myślałem, ze chińczyki już gotowe panele na wtryskarkach ogarnęli
znalazłem jeszcze dwa podobne hand made z 4runner'a

https://www.toyota-4runner.org/5th-gen- ... style.html
https://www.4runners.com/threads/wirele ... post-57980

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

ładowarka indukcyjna bezprzewodowa qi

Post autor: luk4s7 »

A może zamiast skomplikowanych instalacji wsadzić (przykleić) tam takie coś i wyprowadzić kabel przez mały otwór w głębi tego schowka? Za schowkiem zrobić podłączenie do instalacji np. gniazdka zapalniczki i temat z głowy.

https://swiatbaterii.pl/ladowarki-bezpr ... -cell.html

Awatar użytkownika
Templar
Posty: 989
Rejestracja: 18 lip 2012, 13:08
Auto: Hilux 2011 3.0
Kontakt:

Re: ładowarka indukcyjna bezprzewodowa qi

Post autor: Templar »

Montowanie tego w schowku może być dość problematyczne. Płytka indukcyjna powinna dość dokładnie pasować do drugiej w telefonie. W fabrycznych schowkach jest ona umieszczona na większym obszarze niż w podstawkach na biurko. Jeśli założysz małą płytkę do schowka który jest znacznie większy od telefonu i ten będzie jeździł wewnątrz, to nic z tego ładowania po kilku zakrętach nie będzie...
Nie wiem ile też stracisz przez grubość plastiku schowka- ja mam etui 1mm gumy i telefon już czasami nie łapie.
Ładowanie indukcyjne jest też znacznie mniej wydajne i jest to doskonale znany fakt- straty przesyłanej w ten sposób energii są zdaje się na poziomie około 60%- dla tego na uchwytach indukcyjnych masz informację że ładowarka musi mieć określoną minimalną moc. U siebie, przy dłuższej jeździe na nawigacji i równoczesnym słuchaniu muzyki muszę przepinać telefon na kabel bo mam wiekszy pobór niż ładowanie.
A teraz pytanie trochę nie związane z tematem- dla czego chcesz ładować telefon przez schowek? Zawsze mnie zastanawiały te rozwiązania fabryczne. Osobiście mnie to strasznie denerwuje bo nie zawsze widzę kto dzwoni, nawigacji używać nie mogę, za to notorycznie wysiadając zapominam telefonu. Nie lepszy uchwyt indukcyjny do tapicerki?
Obrazek

4l3x69
Posty: 35
Rejestracja: 16 kwie 2017, 10:08
Auto: J15, CRF250R
Kontakt:

Re: ładowarka indukcyjna bezprzewodowa qi

Post autor: 4l3x69 »

Ładowanie indukcyjne jest też znacznie mniej wydajne i jest to doskonale znany fakt- straty przesyłanej w ten sposób energii są zdaje się na poziomie około 60%- dla tego na uchwytach indukcyjnych masz informację że ładowarka musi mieć określoną minimalną moc.

watek sprawności indukcyjnego lądowania możemy pominąć, nie wiem czemu powtarzacie błędne informacje dotyczące "niedoładowania" wiedząc,
ze musza być spełnione w pełni warunki by odbyło się efektywne

nie lubię otaczać się pantografami i kablami w samochodzie, lubie minimalizm, ale wiem są fachowcy mocujący przełącznik na try-tytki i cb w schowek na okulary - ale to skrajności ...

co do przestrzeni na telefon, nic nie będzie latać wszystko jest idealnie - na moje szczęście - pasuje pod słuchawkę
pozostaje tylko dobór odpowiedniego panelu indukcyjnego, przełącznika wl/wyl
tak aby wyglądało ze smakiem

nawigacje i rozmowy mam tez rozwiązane bez obsługowo, wiec pozostaje wyłącznie problem 'ukrytego' ładowania bezprzewodowego
Załączniki
dec10185c85a.jpg
(82,33 KiB) Pobrany 15 razy
b3523a23080b.jpg
(67,14 KiB) Pobrany 15 razy

ODPOWIEDZ