Utwardzenie zawieszenia

Moderator: luk4s7

kokosz
Posty: 34
Rejestracja: 11 gru 2015, 22:58
Auto: J150
Kontakt:

Utwardzenie zawieszenia

Post autor: kokosz »

Wiem wiem do śmigania w trasie jest X5 czy cayenne , ale ja LC wykorzystuje głównie zamiast vana jako auto rodzinne. Niezbyt bezpiecznie się czuje nawet przy niezbyt mocnym hamowaniu gdy przód nurkuje i abs blokuje koła . Czy ktoś z Was przerabiał twardsze sprężyny i amortyzatory, jeżeli tak jak to się sprawdza ? Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Utwardzenie zawieszenia

Post autor: kylon »

Nie ma z tym najmniejszego problemu. W ciągu ostatniego miesiąca jakoś tak wyszło że w pięciu takich dokonaliśmy takiej zmiany plus jedną zrobił dealer Toyoty z naszymi gratami. Kilka J150 jeżdzi po kilka lat i nie mam złych informacji a raczej pozytywne.

kokosz
Posty: 34
Rejestracja: 11 gru 2015, 22:58
Auto: J150
Kontakt:

Re: Utwardzenie zawieszenia

Post autor: kokosz »

Trochę za długo siedze na forach, w tym na MB/8 Club Poland jako moderator aby nie kumac takich zartow. Skoro jednak lubisz i robisz takie przeróbki to jak najdzie mnie ochota na przeróbkę któregoś z moich staruchow na 4x4 czy np 911 sc na przod to odezwe się do Ciebie.Pozdrawiam

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Utwardzenie zawieszenia

Post autor: sebastian44 »

??? chyba nie nadążam za konwersacją albo ktos wykasował część postów

kokosz
Posty: 34
Rejestracja: 11 gru 2015, 22:58
Auto: J150
Kontakt:

Re: Utwardzenie zawieszenia

Post autor: kokosz »

Sebastian nadążasz i nikt nic nie usunął , kylon zapewne uznał mnievza fana tuningu i chciał zażartować, natchnął mnie tym samym do zglebienia, Grabol z AutoDream Jozefow ma doświadczenie w tum z X5 to może i z LC sobie poradzi :mrgreen:

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Utwardzenie zawieszenia

Post autor: sebastian44 »

Wydaje mi sie że Kylon mówił całkowicie poważnie, ale może niech potwierdzi

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Utwardzenie zawieszenia

Post autor: kylon »

Ja nie żartowałem bo zmiana zawieszenia w LC to likwidacja nurkowania i poprawa warunków jezdnych no ale pewnie za krótko jestem na forum aby się wyznawać na poważnie ;-). No i w zasadzie doświadczenie tylko w staruchach oprócz tych nowych co robimy. Ale co tam. Trzeba robić swoje i się nie przejmować ;-)

Awatar użytkownika
Mesel
Klubowicz
Posty: 511
Rejestracja: 05 paź 2009, 14:38
Auto: V8/KDJ90
Kontakt:

Re: Utwardzenie zawieszenia

Post autor: Mesel »

hi hi hi :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Utwardzenie zawieszenia

Post autor: luk4s7 »

kokosz pisze:Trochę za długo siedze na forach, w tym na MB/8 Club Poland jako moderator aby nie kumac takich zartow.
No niby mógłbym się powołać na doświadczenie w moderowaniu ale i bez tego nie kumam tego co Ty kumasz i gdzie jest żart. Cóż... wiem że nie wszystko muszę rozumieć.

kokosz
Posty: 34
Rejestracja: 11 gru 2015, 22:58
Auto: J150
Kontakt:

Re: Utwardzenie zawieszenia

Post autor: kokosz »

Za zart uznałem 5 osób utwardzajacych zawias przy zachowaniu standardowej wysokości. Pytałem w Toyota Żerań - obiecali sprawdzić i chyba nic nie wymyślili. Jeżeli kylon możesz służyć pomocą to proszę o priv

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Utwardzenie zawieszenia

Post autor: Cruiser »

Pytaj dalej w Toyocie. Sprzedawca podczas prezentacji LC150 szukał guzika do zwolnienia hamulca ręcznego.....
Jak chcesz się czegoś dowiedzieć o LC to większość ludzi już tutaj poznałeś.
Szkoda tylko, że dalej nie masz przekonania...

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Utwardzenie zawieszenia

Post autor: luk4s7 »

Również nie uważam aby ASO było miejscem gdzie się dowiesz wiele o niestandardowych rozwiązaniach nieprzewidzianych przez producenta.
Wynika to z prostego faktu że zwykle maja do czynienia z fabrycznymi autami i nie chcą robić prawie nic poza standard. Wiąże się to z ewentualną odpowiedzialnością i kosztami oraz niewielkim zyskiem. Lepiej sprzedać w tym czasie 1 auto bez stresu.
Jasne że można trafić na kompetentnego pasjonata ale to raczej rzadkość (choć znam taki przypadek osobiście).

Co do utwardzenia/ usztywniania zawieszenia i liftu - nie widzę potrzeby liftowania auta jeśli nie będziesz montował większych kół, ani potrzebował lepszych kątów natarcia, zejścia itd.
Sam osobiście w mojej J9 mam zawieszenie Terrain Tamer’a które jest właśnie usztywnione choć praktycznie na fabrycznej wysokości. Sprężyny przód +50kg, +0cm; sprężyny tył +50kg, +2cm. Do tego amortyzatory tej samej firmy o większej niż fabryczna siła tłumienia oraz solidniejszej konstrukcji.
Jak widzisz te +2cm na tyle to praktycznie symboliczna wartość dająca tyle, że auto na maksa załadowane nie ciągnie tyłka po glebie. Na pusto niemalże nie czuć ani nie widać różnicy w komforcie ani wysokości względem fabryki.

Efekt po wymianie taki że auto prowadzi się jak przyklejone, a komfort nie spadł ani trochę. Nawet wzrósł bo amortyzatory są nowe i lepiej tłumią.
Mam „zwykłe” amortyzatory a są jeszcze regulowane - Terrain Tamer Pro Shock.

Jeśli zaś chodzi o prośbę o pisanie na priv - to forum jest po to aby pisać właśnie tutaj, wymieniając doświadczenia i pomagając sobie nawzajem. Na priv załatwia się tematy finansowe albo inne wymagające dyskrecji.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Utwardzenie zawieszenia

Post autor: kylon »

Nikt wcześbiej nie wspominał że ma być standardowa wysokość ale i to jest do zrobienia zapewne. Priv mam na szczęście zablokowany bo i tak bania pełna roboty.

kokosz
Posty: 34
Rejestracja: 11 gru 2015, 22:58
Auto: J150
Kontakt:

Re: Utwardzenie zawieszenia

Post autor: kokosz »

Super, dziękuje za taka odpowiedz. Może jeszcze podpowiedz / namiar na sprawdzonego sprzedawcę

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Utwardzenie zawieszenia

Post autor: luk4s7 »

Wpisz w wyszukiwarce Google dokładnie to „serwis 4x4 toyota warszawa”, pomiń pierwszych pare linków reklamowych (oznaczenie „Ad”) i znajdziesz firmę która od lat się specjalizuje w tym czego szukasz.
Dodam że referencje znajdziesz w zakładce „Realizacje”.

Powodzenia!

ODPOWIEDZ